Skocz do zawartości

Nowy chiński motocykl czy stary japoński? Koszty eksploatacji chopper/cruiser.


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luca, a Jelonek, to niby armatura??

To takie motocyklowe drzewko Banzai.

Nie to żebym miał coś przeciwko małym motocyklom.

Wręcz odwrotnie, bo sam zamierzam drugie moto do dojazdów do pracy kupić całkiem małej pojemności.

I wcale nie chodzi tu o pokonywanie małych przebiegów.

Mały motocykl nie oznacza wcale tego, że musi przez większość roku stać w garażu

Wręcz odwrotnie, małe motocykle często traktowane są, jako pojazdy stricte uźytkowe i śmigają codziennie po co najmniej kilkadziesiąt km niezaleznie od pogody.

Do takiej roli mimo niskich kosztów zakupu za cholerę nie wziąłbym pod uwagę chińczyka importowanego przez polskie firmy krzaki, tylko dopłacił i śmigał czymś, co podlega porządnej kontroli jakości (niezależnie od kraju produkcji).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do chinoli na Bemowie .... jak ogladalismy tego chyba keeweya ( ? ) 150 z kopniakiem ( ? ) to:

nowy motocykl a juz pordzewiale elementy...

 

Ja pierdykam, to nie był żaden Kiłej tylko JL150, chyba z Motobi i nie nowy tylko z 2006.

Nie rozumiem: no, jak można Kiłeja pomylić ze starą "jotelką".

 

Majkel, ty się w ogóle nie znasz na motocyklach :D

 

 

 

Konkrety oki Pokaż mi jeżdzącego Chinola z 93 roku z nawiniętymi 280tyś km. Tylko niech to nie będzie auto co rok remontowane, które de fakto ma wszystko nowe w bebechach...

 

 

Ty tak się nie chwal tym rocznikiem bo właśnie w sejmie leży konkretna ustawa o haraczach od takich antyków. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam, to nie był żaden Kiłej tylko JL150, chyba z Motobi i nie nowy tylko z 2006.

Nie rozumiem: no, jak można Kiłeja pomylić ze starą "jotelką".

 

Majkel, ty się w ogóle nie znasz na motocyklach :D

Ty tak się nie chwal tym rocznikiem bo właśnie w sejmie leży konkretna ustawa o haraczach od takich antyków. :D

 

Myślisz, że mnie to nie wkur.....a??? Niedługo będą nam kazac płacić za samochody czerwone ileś tam, za niebieskie podatek od koloru iles tam, za białe nic bo się szybko brudzą... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety oki Pokaż mi jeżdzącego Chinola z 93 roku z nawiniętymi 280tyś km. Tylko niech to nie będzie auto co rok remontowane, które de fakto ma wszystko nowe w bebechach...

Ja tylko zapytałem o konkrety z ciekawości i nie wiem po co ten wywód. Co do chińskich samochodów to nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Na temat jednego koreańca moge wiele powiedzieć ale to nie jest na temat i szkoda zaśmiecać forum.

W zeszłym roku puściłem Drag stara 650 w idealnym stanie z 2006 r za 16,6 tyś.... Więc o jakich 20 tyś mówisz???

Czemu zakładasz, że chce kupić akurat DS650?

 

Luca, a Jelonek, to niby armatura??

Teraz ja powinienem napisać, że GSF to niby motor :icon_razz: ale tego nie zrobie :icon_razz:

Myśl co chcesz, to twoje prawo i pozwolisz, że to co ja myśle zachowam dla siebie, tak będzie kulturalniej. :flesje:

 

 

No cóż Lefty dał mi dotknąć swojego czopera, ba nawet sobie fotę zrobiłem.

No skoro nie bałeś się go dotknąć to może będą jeszcze z ciebie ludzie :icon_mrgreen:

 

P.S.

Ale nic nie odpadło jak dotykałeś :icon_question: :icon_razz:

P.S"

Yuby ale nogi to nie w tym miejscu się trzyma. Hymm.... może lepiej było ci tą poradę na PW wysłać.....

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

No, trochę nagiąłem fakty z tym wszystko. Garb, na przykład nie odpadnie. :D

 

Yuby to taki gigant czy to moto takie maluśkie? :D

 

Tak dokładnie. Jest, mniej więcej tych samych rozmiarów co 'Savage 650'. Ma mały wąski bak (9l).

 

Ale nie chcę mieć większego bo wtedy laski by mogły sobie pomyśleć, że mam małego pytona :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu jest test Yuki VISTA 250, czyli popularnego Jinluna.

http://www.jednoslad.pl/index.php?option=c...id=25&Itemid=36

Pies czyli Kot...

Lefty, nie bądź ignorantem, plis. Yuki ma dużo wspólnego z Jinlunem, owszem, ale to zupełnie inny motocykl. Wiem, bo mam i porównywałem z Jinlunami i Rometami. Moim zdaniem Yuki jest o niebo lapsza. Ma inne zawieszenie, inne siedzenia, inne lagi, inne hamulce i jeszcze sporo innych, mniej istotnych rzeczy. A największą zaletą Yuki jest to, że importują i składają ją w Czechach, gdzie poważnie i bez partactwa podchodzą do tematu, w przeciwieństwie do naszego rodzimego Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Shipp. Moja Rude Bettie też jest inna niż oryginalny Lifan. Ma aluminiowe koła i bezdętkowe opony. Z tyłu na amortyzatorach ma inne sprężyny. Ale mówimy LIFAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shipp. Moja Rude Bettie też jest inna niż oryginalny Lifan. Ma aluminiowe koła i bezdętkowe opony. Z tyłu na amortyzatorach ma inne sprężyny. Ale mówimy LIFAN.

Jeszcze raz.. TO SĄ RÓŻNE MOTOCYKLE! Takie same mają tylko koła i silnik, reszta jest podobna ale nie taka sama, nawet części z Jinluna czy Rometa nie pasują do Visty. I mówimy na Vistę Vista a Rometa Romet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.. TO SĄ RÓŻNE MOTOCYKLE! Takie same mają tylko koła i silnik, reszta jest podobna ale nie taka sama, nawet części z Jinluna czy Rometa nie pasują do Visty. I mówimy na Vistę Vista a Rometa Romet.

Silnik to tak ale koła wcale nie są takie same, identycznie wyglądają ale odlewy felg nie są z tej samej matrycy.

Shipp ma tu racje, że to dwa różne motocykle, zupełnie inaczej się na nich jeździ. Yuki łatwiej się prowadzi i niżej się na niej siedzi. Ma mniejszy rozstaw osi i widelec przedni jest ustawiony pod innym kątem.

W Rometach przednie koło jest bardziej wywalone do przodu. Yuki bardziej przypomina konstrukcją ramy i widelca FYM niż Rometa.

Co do jakości wykonania to różni się tylko jakością poskręcania przez importera a wiadomo jak Romet podchodzi do tego.

Jak się chce mieć dobry motocykl to trzeba sobie samemu poskręcać albo dać komuś sprawdzonemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła wcale nie są takie same, identycznie wyglądają ale odlewy felg nie są z tej samej matrycy

Dżizus... to tylko w chińczykach może być. Koła takie same ale inne bo z innej matrycy... :D :D :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...