Skocz do zawartości

Biłgoraj wypadek - ku przestrodze ...


gebels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem brzydki zwyczaj łykania między pasami puszek startujących spod świateł tuż po zapaleniu się zielonego (gdy dojeżdżając do końca kolejki widziałem żółte). Przestałem to praktykować, jak raz prawie rąbnąłem pieszego przebiegającego na jego czerwonym. Nie było go widać zza samochodów. Możliwe że "bohater" zdarzenia też tak chciał przycwaniakować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak mi teraz zaświtało. Kolo ustrzelił kobiete i dostanie od 6miechów do 8 lat. A jakby posłuzyl sie nożem z tym samym skutkiem toby dosatał cos koło 15-25 latek.

 

Teraz będą pozorowane wypadki z udziałem motocyklistów za grube pieniądze ;]

 

 

 

 

 

 

 

 

Joke, kaca mam.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie w jakim stanie jest motocykl po wypadku i ile jeszcze poszedł szlifem od przejścia - na pewno nie jechał wolno!! I tu można byłoby zakończyć dywagacje o winie....

 

Znowu podtrzymana zostanie opinia o idiotach na motocyklach, eeeech......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak mi teraz zaświtało. Kolo ustrzelił kobiete i dostanie od 6miechów do 8 lat. A jakby posłuzyl sie nożem z tym samym skutkiem toby dosatał cos koło 15-25 latek.

 

 

Jeśli ktoś posłużyłby się z pełną premedytacją motocyklem żeby kogoś przenieść na tamten świat to z pewnością groziło by mu więcej niż 8 lat, bo to już nie był by zwykły wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaak, prawie zawinięte lagi a ty piszesz że mógł 60jechać? Coś ty pił z rana?

Tutaj nie ma wątpliwości - w mieście ma się jeździć 50, a tym bardziej w okolicy przejścia A TYM BARDZIEJ jak widzisz że się samochód zatrzymuje..

 

Krzesło może i nie, ale niewątpliwie zabił człowieka, który przechodził zgodni ez przepisami przez jezdnię. Co ty chcesz tutaj usprawiedliwiać?

 

 

Daleki jestem od usprawiedliwiania kogokolwiek, jak również i od stwierdzenia ze jest niewinny, na przejściu pieszy to święta krowa co jest oczywiste z tym ze winny był motocyklista, napisałem to jedynie widząc tak pochopne ocenianie i teksty typu "niech zgnije w wiezieniu" itd. Z racji mojej pracy jeździłem bardzo dużo busem po całej Polsce, sam miałem sytuacje kiedy dosłownie przy 40 km/h wybiegła mi z za autobusu ok 10 letnia dziewczynka prosto pod kola, gdyby nie to ze wsadziłem busa do rowu, pewnie by już nie żyła, i co? tez miałbym zgnić w wiezieniu ?

 

Przytoczę jeszcze jedno zdarzenie, znajomy jadąc Renault Magnum załadowanym do pełna groszkiem konserwowym, wjechał na VW garbusa który wyjechał mu z polnej drogi, zabił na miejscu 5 osób, koleś po wypadku, musiał uciec do pobliskiego lasu żeby się schować, przed okoliczna ludnością która chciała go zlinczować, po tym zdarzeniu już nigdy nie usiadł w ciężarowce, taka przeżył traumę, a z tego co widzę to części by pasował właśnie taki lincz.

 

Z reszta sam miałem wypadek, na rozpoczęciu sezonu w Warszawie (sggw) jechałem jako pasażer na moto z kolega, mieliśmy po 16 lat, wybiło nas na muldzie i mieliśmy dzwona, kolega praktycznie zmarł mi na rekach

Może dlatego jestem tak wyczulony na takie pochopne oskarżanie, bo wiem jaka to jest tragedia dla jednej jak i drugiej strony a nie zawsze da się wszystko przewidzieć, najczęściej zawodzi człowiek, wiec każdego może spotkać jakaś przykra przygoda, czego oczywiście nikomu nie życzę.

 

Napisze jeszcze raz ze NIE bronie gościa z opisanego w temacie wypadku, chodzi mi tylko o to ze takie oceny nie są na miejscu, bardziej kojarzą mi się z takimi gazetami typu Fakt czy Super Express

 

Ps. Buber nic jeszcze nie pilem, ale mam nadzieje ze napijemy sie razem u Ciebie jeżeli jeszcze będziesz organizował zlot starej Japonii :) pzdr

 

pozdrawiam i szerokosci Grzesiek ;)

Edytowane przez bluntmeeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bluntmeeen, przytaczasz tutaj zdarzenia w których nie było winy kierującego. Jechałeś zgodnie z przepisami a nawet wolniej i wyskoczyła Ci dziewczynka - chwała Ci że uciekłeś do rowu. Twój kolega chyba nie zawinił tym ze wiózł groszek ? No chyba że mocno przekroczył prędkość ...

 

Gdyby ten gość z Biłgoraja jechał rozsądnie i nagle by mu na czerwonym świetle wyskoczyła kobieta prosto pod koła to nikt by na nim psów nie wieszał. Tymczasem fakty wskazują na skrajną głupotę i złamanie kilku przepisów a zginęła kobieta, która weszła na przejście zgodnie z przepisami, więc nie dziw się że ludzie chętnie by go widzieli gnijącego w pierdlu. To jest pozbawienie kogoś życia, co prawda nie z premedytacją ale też nieprzypadkowe. Moim zdaniem wyczyn tego gościa można spokojnie porównać do sytuacji gdy ktoś pijany powoduje wypadek z ofiarami śmiertelnymi.

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posłużyłby się z pełną premedytacją motocyklem żeby kogoś przenieść na tamten świat to z pewnością groziło by mu więcej niż 8 lat, bo to już nie był by zwykły wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Najpierw trza ta premedytacje udowodnic i takie tam ;]

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Buber nic jeszcze nie pilem, ale mam nadzieje ze napijemy sie razem u Ciebie jeżeli jeszcze będziesz organizował zlot starej Japonii ;) pzdr

Spoko, obserwuj tematy....

:banghead: :rolleyes: :wink:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bluntmeeen, przytaczasz tutaj zdarzenia w których nie było winy kierującego. Jechałeś zgodnie z przepisami a nawet wolniej i wyskoczyła Ci dziewczynka - chwała Ci że uciekłeś do rowu. Twój kolega chyba nie zawinił tym ze wiózł groszek ? No chyba że mocno przekroczył prędkość ...

 

Gdyby ten gość z Biłgoraja jechał rozsądnie i nagle by mu na czerwonym świetle wyskoczyła kobieta prosto pod koła to nikt by na nim psów nie wieszał. Tymczasem fakty wskazują na skrajną głupotę i złamanie kilku przepisów a zginęła kobieta, która weszła na przejście zgodnie z przepisami, więc nie dziw się że ludzie chętnie by go widzieli gnijącego w pierdlu. To jest pozbawienie kogoś życia, co prawda nie z premedytacją ale też nieprzypadkowe. Moim zdaniem wyczyn tego gościa można spokojnie porównać do sytuacji gdy ktoś pijany powoduje wypadek z ofiarami śmiertelnymi.

 

 

Kolego to co piszecie że można ten wyczyn potraktować z tego samego artykułu co jazda po pijaku to jesteście w błędzie jazda po pijaku to art 178 par.2 lub 1 kk a ten wyczyn można zaliczyć pod wiele art z kk ale nie do jazdy po pijaku w ten wyczyn wchodzi art. 86 kw następnie nieświadom ka to jest bo należy wziąć pod uwagę też pieszą i rekonstrukcję miejsca zdarzenia pomierzyć drogę hamowania ustalić współrzędne i skutki i przyczyny zaistniałego zdarzenia po ustaleniu tego dopiero po opini biegłego który zajmuje się rekonstrukcją wypadków można powiedzieć czyja to wina Policja w danej chwili nikogo nie może obwiniać za ten czyn ale wiadomo jak jest pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to co piszecie że można ten wyczyn potraktować z tego samego artykułu co jazda po pijaku to jesteście w błędzie jazda po pijaku to art 178 par.2 lub 1 kk a ten wyczyn można zaliczyć pod wiele art z kk ale nie do jazdy po pijaku w ten wyczyn wchodzi art. 86 kw następnie nieświadom ka to jest bo należy wziąć pod uwagę też pieszą i rekonstrukcję miejsca zdarzenia pomierzyć drogę hamowania ustalić współrzędne i skutki i przyczyny zaistniałego zdarzenia po ustaleniu tego dopiero po opini biegłego który zajmuje się rekonstrukcją wypadków można powiedzieć czyja to wina Policja w danej chwili nikogo nie może obwiniać za ten czyn ale wiadomo jak jest pozdrawiam

 

Ja nie mówiłem o prawniczym bełkocie tylko o moralnej ocenie tego zdarzenia ....

 

 

BTW: Jesteś policjantem ?

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber, będę obserwował :flesje:

 

Gdzie piszą, że wyprzedzał na przejściu?

 

Tez się nie doczytałem, ślad jest, to fakt, ale dlaczego tam jest itd. to nie wiadomo

 

Hubercie, jak można moralnie ocenić to zdarzenie skoro wiadomo tylko tyle:

 

"Do do tragicznego zajścia doszło dziś ok godz. 8.30 w centrum miasta. Przechodzącą przez pasy przy ul. Kościuszki (na przeciw przychodni) kobietę potrącił motocyklista.

Mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej kobieta zmarła w szpitalu - relacjonuje nam podkom. Marek Jamroz, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji.

23-letni motocyklista z Biłgoraja trafił do jednego ze szpitali w Zamościu, jest przytomny, wstępne badania wykazały, że motocyklista był trzeźwy.

Policja próbuje ustalić tożsamość kobiety - nie znaleziono przy niej bowiem żadnych dokumentów. Okoliczności wypadku badają biegli."

 

doczytałem się jeszcze ze kobieta miała 71 lat, a co do zdjęć, to widać ze moto jest mocno rozbite, ale mi się wydaje ze uderzyło w ten słup widoczny na ostatnim zdjęciu (stoi tam taka tabliczka z numerkiem)

Wkazdym razie ja nadal uwazam ze zdjecia i ten opis to zamalo zeby goscia skazywac na gnicie w wiezieniu, oczywiście jest to moja subiektywna opinia : ;)

 

pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...