Skocz do zawartości

Najtańszy anty-fog.


Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony przez Bubera wyciąłem z wyżej wymienionej folii montażowej odpowiedni kawałek i przykleiłem na wizjer. Przez dwa dni super. Żadnego uchylania wizjera na światłach itepe. Ale było stosunkowo ciepło (powyżej 15 stopni). Za to dzisiaj... Piękny jesienny poranek, 6.30, sucho, słońce prawie już wzeszło, chłodno, 4 stopnie.

Do przejechania mam 14 km. Dobrze, że drogę znam na pamięć, bo prawie nic nie widziałem. Szybka paruje na MAXA, w dodatku para utrzymuje się dłuższy czas. Bez folii wystarczyło uchylić wizjer i para momentalnie znikała. Z folią nie - nawet 2-3 minutowy postój na światłach z całkowicie otwartą przyłbicą nie wystarcza, żeby para się całkowicie ulotniła.

Po przyjeździe na miejsce natychmiast wywaliłem folię. :P

Wracam do "Ludwika". :D

 

Pozdro

 

PS. Z tymi sprejami do samochodów byłbym ostrożny. One są przeznaczone do szyb, a rolę szybki w wizjerze pełni plastik.

Edytowane przez Yans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza "antypara":

wcierasz w szybę pastę do polerowania mebli. Od razu mówię, że nie każda pasta działa - trza testować. A przed testem warto sprawdzić czy owa pasta nie wchodzi w reakcję z szybą :D Ale działa - test na parze z czajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem u znajomego anti-foga z Inter-Motors prawdopodobnie Oxford za całe bodajże 30PLN i jest niebo a ziemia w porównaniu do jady w chłodne i deszczowe dni z a bez.

Jedyne co trzeba to odpowiednio nakleić folie anti-fog na wcześniej wyczyszczoną szybkę z zachowaniem odstępu między folią a szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem u znajomego anti-foga z Inter-Motors prawdopodobnie Oxford za całe bodajże 30PLN i jest niebo a ziemia w porównaniu do jady w chłodne i deszczowe dni z a bez.

Jedyne co trzeba to odpowiednio nakleić folie anti-fog na wcześniej wyczyszczoną szybkę z zachowaniem odstępu między folią a szybą.

IM ma Oxfordy w swojej ofercie, ale ich cena to 57 zł ( http://katalog.intermotors.pl/?numer_kat=OF298 ). Wcześniej kosztowały chyba 47zł. Chyba że dostał aż taki rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony przez Bubera wyciąłem z wyżej wymienionej folii montażowej odpowiedni kawałek i przykleiłem na wizjer. Przez dwa dni super. Żadnego uchylania wizjera na światłach itepe. Ale było stosunkowo ciepło (powyżej 15 stopni). Za to dzisiaj... Piękny jesienny poranek, 6.30, sucho, słońce prawie już wzeszło, chłodno, 4 stopnie.

Do przejechania mam 14 km. Dobrze, że drogę znam na pamięć, bo prawie nic nie widziałem. Szybka paruje na MAXA, w dodatku para utrzymuje się dłuższy czas. Bez folii wystarczyło uchylić wizjer i para momentalnie znikała. Z folią nie - nawet 2-3 minutowy postój na światłach z całkowicie otwartą przyłbicą nie wystarcza, żeby para się całkowicie ulotniła.

Po przyjeździe na miejsce natychmiast wywaliłem folię. :)

Wracam do "Ludwika". :biggrin:

Hmm, szkoda... No ja dziś miałem to samo tylko plus deszczyk i dawało radę... pięknie! Ale jak pisałem, jeszcze będę szukał jakiejś lepszej folii..

 

Cza kombinować! A co innego w takie jesienne dni zostało robić....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM ma Oxfordy w swojej ofercie, ale ich cena to 57 zł ( http://katalog.intermotors.pl/?numer_kat=OF298 ). Wcześniej kosztowały chyba 47zł. Chyba że dostał aż taki rabat

Z tego co sprawdziłem to kosztuje normalnie 47PLN (Nowa płyta I-M),

ale żeczywiście 57 w detalu na stronie widnieje) Dziwne ?!

Znajomy ma rabat pracowniczy :-) Czyli kupuje po minimalu.

Edytowane przez Raczek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coby odświeżyć temat - dzieki uprzejmości Rejvoya stałem sie posiadaczem takowej folii drukarskiej, czy jak jej tam i .... pięknie zadziałało. Tylko jak jechałem przez fest mglę, to przyklejenie puściło. Teraz poszukam spokojnie jakiegoś właściwego kleju i będzie miodzio.

A co do nie-działania - wypada szybkę przygotować. tzn, nie może być przerw pomiędzy szybką a szybką, i powinna być ona ładnie umyta - ja jeszcze lekko przecieram tym środkiem antyhigroskopijnym do szyb samochodowych. I wtedy najbardziej z tego wszystkiego parują mi okulary... a na to nie ma rady...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo laser, wiem. Soczewek nie lubię (bo nie, taki gust, i mnie gryzą w oczy) a na laser mnie na razie nie stać... :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby odświeżyć temat - dzieki uprzejmości Rejvoya stałem sie posiadaczem takowej folii drukarskiej, czy jak jej tam i .... pięknie zadziałało.

 

A to ciekawe... Napisz jak ją przymocowałeś. Ja przykleiłem przezroczystą taśmą tylko po bokach (z lewej i prawej strony). Może dlatego u mnie nie działało w paskudną pogodę :icon_question:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kupiłem kask Airoha tam w zestawie jest folia antyfog i też jest taśma tylko po bokach :)

przykleiłem i przetestowałem stojąc w kasku na dworze przez 10 min na 10 stopniowym mrozie. po bokach tam gdzie folii nie ma pojawiła się para a później szron natomiast na folii nic :)

 

p.s. czym można czyścić szybki w kasku w starym czyściłem płynem do mycia szyb lub ściereczkami do szyb samochodowych, koleś powiedział, że nie wolno, tylko czysta woda. tylko chyba nigdy nie czyścił owadów z szybki samą wodą :)

p.s.2 stosował ktoś na zew. stronę szybki kasku "niewidzialną wycieraczkę" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja stosowalem cos takiego:

http://autoland.pl/produkty/kosmetyki_samo...a_szyb/anti_fog

 

Plyt zostawia na szybie cienka warstwe, ktora da sie, niestety, zauwazyc.

Nie byloby to zbyt uciazliwe, gdyby nie fakt, ze do tej warstwy szybko i latwo przyczepia sie kurz i zamazuje coraz bardziej obraz. Nalozenie nowej warstwy nie zajmuje co prawda duzo czasu, a plyn jest bardzo wydajny, ale nie zdecydowalem sie i tak uzyc tego po raz drugi :P

W zamknietym kasku szyba nie paruje, nawet przez dluzszy czas, za to zaczynaja sie tworzyc krople na szybce, co tez przeszkadza. Wiec czy z plynem, czy bez i tak uchylalem szybke. Tyle, ze z tym plynem uchylalem ja dopiero przy dluzszym postoju (wiecej, niz 1 zmiana swiatel na skrzyzowaniu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem cos takiego:

http://autoland.pl/produkty/kosmetyki_samo...a_szyb/anti_fog

 

Plyt zostawia na szybie cienka warstwe, ktora da sie, niestety, zauwazyc.

Nie byloby to zbyt uciazliwe, gdyby nie fakt, ze do tej warstwy szybko i latwo przyczepia sie kurz i zamazuje coraz bardziej obraz. Nalozenie nowej warstwy nie zajmuje co prawda duzo czasu, a plyn jest bardzo wydajny, ale nie zdecydowalem sie i tak uzyc tego po raz drugi :P

W zamknietym kasku szyba nie paruje, nawet przez dluzszy czas, za to zaczynaja sie tworzyc krople na szybce, co tez przeszkadza. Wiec czy z plynem, czy bez i tak uchylalem szybke. Tyle, ze z tym plynem uchylalem ja dopiero przy dluzszym postoju (wiecej, niz 1 zmiana swiatel na skrzyzowaniu ;) )

 

 

Zaden płyn nienadaje sie do kasków bo niszczy wczesniej czy pózniej szybkę.wiekszosc/prawie wszystkie/są z plastiku i traca swoje właściwości"widzenia" zamazuja aż w końcu przestaje sie przez nie widzieć.w samochodzie jest szyba ze szkła i tam płyn spełnia swoja rolę.do kaskow jedynie folia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...