Skocz do zawartości

kłopoty z ładowaniem


Jaro78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z ładowaniem w moim nighhowku 750 z 82r.Problem polega na tym że ładowania na chwilę obecną jest brak i nie wiem za bardzo za co się zabrać.Mam nowy akumulator,także regulator napięcia.Co dalej z tym zrobić,co wymienić,sprawdzić?Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontować nowy akumulator

Wypiąć wtyczkę regulatora

Po odpaleniu silnika zmierzyć miernikiem napięcie przemienne na poszczególnych fazach.

Jeżeli będzie na trzech fazach takie same tzn.po 70V zgasić silnik i podłączyć nowy regulator a potem zmierzyć napięcie na aku.

Jeżeli na fazach będą różnice napięcia szukać innego alternatora.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza powyższym zmierzyć też przejście między którymkolwiek przewodem alternatora, a masą. Rezystancja powinna być nieskończenie wielka. Nie powinna wynosić kilku omów, co się czasem zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A więc podłączyłem wszystko tak jak powinno być.Odpaliłem motor i zmierzyłem ładowanie na akumulatorze-max 12,40V.Ponadto zmierzyłem napięcie na trzech przewodach fazowych z alternatora,wszystkie trzy miały po 5,80V.Nadmieniam że podczas pomiarów miałem wszystkie przewody podłączone.Więc to jednak regulator ? czy alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales Piotrka. Badanie wydajnosci altka mierzymy w taki sposob :

Rozlaczamy wtyczke laczaca altek z reglerem i zapalamy silnik na aku.

Miernik ustawiamy na napiecie pradu zmiennego w zakresie do 200V.

Badamy napiecie na 3 przewodach idacych od altka do regla, laczac je parami przez miernik czyli 1+2, 2+3, 3+1. Do kazdej pary przewodow dotykamy oboma koncowkami miernika i wpedzamy silnik na 5 tys obrotow.

Wydajnosc powinna byc od 70 do 90 V i rowna na wszystkich parach prewodow. Szybciej sie robi niz pisze.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ten rn05 wygląda nawet solidnie, duży aluminiowy radiator, dużo lepiej jak te tajwańskie shyty z allegro a cena ta sama. Ja prawdopodobnie mam tez walnięty regulator dziś sprawdzę i jak to jest to to zamawiam ten rn05. Trochę ch**za że trzeba będzie wtyczkę wyciąć albo coś innego wstawić ale chyba jestem w stanie to przeżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja stawiam na RN07, mam 7 kabli a nie 5.

Wtyczki chyba nie trzeba ciac, gosciu ma tez ogloszenie na allegro: https://ssl.allegro.pl/item410566961_uniwer...ar_12_m_cy.html

 

Tam widac ze sa dolaczone takie plaski zaciski i izolacja, to chyba wejdzie do wtyczki.

 

No i super sprawa ze jest potencjometr, mozesz se ustalic jaki chcesz miec prad ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...