Skocz do zawartości

Autko do 12 tyś ? da się ?


^lunatyk^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli auto ma Ci służyć do przejechania z punktu A do B i nie specjalnie zależy Ci na wyglądzie to polecam mondeo. Super zawieszenie i wygoda, silnik niezły ale bardzo solidny, czasami szwankuje jakość materiałów. Bardzo dobre autko, które na giełdach stanowi taniochę. Za taką kasę to wyrwiesz pierwszą lub drugą generację w GHIA.

Odradzam turbo diesle w mondeo, są wadliwe. Ponoć najlepszy jest silnik benzynowy 1.8.

 

Pozdrawiam.

 

No ale mialo byc auto ekonomiczne a mondeo do takich nie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co dla kogo znaczy dynamicznie ;) myśle że mondeo 1.8td można nazwac dynamicznym, kumpel ma i sobie chwali, auto sie nie psuje i spełnia wszystkie Twoje kryteria

 

osobiscie takiego auta bym nie kupił, nuuuuuda ;)

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co dla kogo znaczy dynamicznie ;) myśle że mondeo 1.8td można nazwac dynamicznym, kumpel ma i sobie chwali, auto sie nie psuje i spełnia wszystkie Twoje kryteria

 

osobiscie takiego auta bym nie kupił, nuuuuuda :lalag:

Tobie chyba sie ekonomika z dynamika popitolila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Mondeo jak na swoje gabaryty jest stosunkowo ekonomicznym autem (inaczej bym go nie polecał). Jeśli jeszcze się je zagazuje (tak, pofolgujcie sobie przeciwnicy gazu;p), to jeździ się wygodnie za nie dużą kasę. Benzyny bierze ok. 8l/100km, gazu ok. dychy (przy spokojnej jeździe nawet mniej). Z ekonomią nie ma na prawdę z nim problemów. Szczerze wolałbym kupić mondeo, które weźmie litr, dwa więcej na 100 niż auto małolitrażowe.

 

Ekonomia to dość subiektywna sprawa, ale na pewno mondeo jest KOMFORTOWE I KLIMATYZOWANE;P.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez centymetr_sześcienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może renault megane?? Np silnik 1.9dti. Jeżdżę taka tylko megane coupe. Autko ma 233000km i nic sie nie dzieje. Kupiłem ja z przebiegiem 180000 z Niemcowni od pierwszego właściciela i tylko sprawy eksploatacyjne. Ostatnio tylko wybiła mi się końcówka drążka kierowniczego a tak to tylko olej klocki tarcze.

 

Co do silnika 19.dti pali średnio 6l jest głośny ale ma cos koło 100KM i w budzie megane coupe daje sobie świetnie rade. . Idzie wyrwać takiego do 12tys szczególnie w Niemczech.

Autko jest wygodne łatwo trafić na takiego z klimą.

 

Lecz jeżeli chcesz wozić kogoś z tyłu to jednak autko się nie nadaje bo z tyłu prawie nie ma miejsca. Wygodnie jeździ się w dwie osoby.

 

Ale zawsze można kupić megane classic jest już dużo miejsca z tyłu

Jeżeli nie diesel to fajny jest silnik 1.6 100km ale nie wiem jak z jego awaryjnością.

 

Obydwa auta myślę że jak na ta kasę ładnie się prezentują.

Edytowane przez krzychu-985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 12 kafli albo znajdziesz duże komfortowe ale stare jak świat więc będziesz ładował w ch... kasy w naprawy, albo znajdziesz małe ekonomiczne i tanie w naprawach.

 

Spróbuj znaleźć jakiegoś starszego małego japońca z klimą, to jest jakiś kompromis że cię paliwo nie zeżre, będzie na pewno trwały i w miarę wygodny. O komforcie i dynamice możesz zapomnieć.

 

Dużo zależy na jakie przebiegi się nastawiasz, jak będziesz robił 5-6 tyś to olej ekonomikę i koszty napraw, jak masz zamiar robić 40 tyś to patrz jedynie na spalanie i remonty bo pewnie będzie ich sporo.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam podobny dylemat, ale ........... stwierdzilem ze wezme swoja Micre z UK i zrobie przekladke za 5-6 tysiow i juz. :biggrin:

Bo czy ktos ma w Polsce auto 6 letnie z przebiegiem 8000 kilometrow i jeden wlasciciel ??? :flesje:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam podobny dylemat, ale ........... stwierdzilem ze wezme swoja Micre z UK i zrobie przekladke za 5-6 tysiow i juz. :biggrin:

Bo czy ktos ma w Polsce auto 6 letnie z przebiegiem 8000 kilometrow i jeden wlasciciel ??? :flesje:

O ile ktokolwiek bedzie chcial toto zarejestrowac. Podobno wiekszosc wydzialow komunikacji nie rejestruje anglikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec ładne niezawodne autko z dobrym silnikiem to nie kupuj jakis fordów, audi, mazd itd. Kup Nissana Primere jesli bedzie w przyzwoitym stanie technicznym to sie na pewno nie zawiedziesz :D. A wiem co mowie bo ojca P11 ma nakulane ponad 200 tys a mamy ją prawie od nowości i moge ten samochód z czystym sumieniem polecić, ale jednak co japoniec to japonieć.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec ładne niezawodne autko z dobrym silnikiem to nie kupuj jakis fordów, audi, mazd itd.

 

ale jednak co japoniec to japonieć.

pozdro

 

Nie polecasz mazdy ale to przeciez tez japoniec :D

 

Szukaj civica w dobrym stanie i nie bedziesz zalowal

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec ładne niezawodne autko z dobrym silnikiem to nie kupuj jakis fordów, audi, mazd itd. Kup Nissana Primere jesli bedzie w przyzwoitym stanie technicznym to sie na pewno nie zawiedziesz :icon_mrgreen:. A wiem co mowie bo ojca P11 ma nakulane ponad 200 tys a mamy ją prawie od nowości i moge ten samochód z czystym sumieniem polecić, ale jednak co japoniec to japonieć.

 

pozdro

No masz sie czym chwalic :) 200 tysiecy bez remontu to moze i wyczyn dla Malucha, bo dla Poldka to juz zaden przebieg. Jak Twoj ojciec dokreci do miliona, to wtedy sie pochwal :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...