Skocz do zawartości

Autko do 12 tyś ? da się ?


^lunatyk^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Odłożona suma będzie mniej więcej tej wielkości, niestety rozglądam się po autach i kurde nic w tych pieniądzach sensownego nie mogę znaleźć. Auto powinno być KOMFORTOWE, KLIMATYZOWANE i EKONOMICZNE, super by było jakby było również dynamiczne. Rozglądam się za Oplem Vectrą B (1.6 lub 1.8 benzyna + gaz sekw. bądź diesla ( 2.0 DTI tylko że to nie te pieniądze )) nissan primiera II silniki podobne. Wszelkie golfy odpadają. Auto musi jakoś wyglądać a nie jak najstarszy passat. Może wy macie jeszcze jakieś pomysły ? Mazda 323F III generacja chodzi mi po głowie ale to znowu wyższa cena.

 

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Michał [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tylko w erze

 

Zajebi*ta odpowiedź.

 

W tych pieniążkach możesz kupić Clio, Peugeota 206, Astrę II, Corsę.

 

Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że w tych pieniądzach nie można kupic auta? Za taką kasę to chyba bym poszukał Clio - bardzo dynamiczny 1.6 z klimą można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Witam.

Odłożona suma będzie mniej więcej tej wielkości, niestety rozglądam się po autach i kurde nic w tych pieniądzach sensownego nie mogę znaleźć. Auto powinno być KOMFORTOWE, KLIMATYZOWANE i EKONOMICZNE, super by było jakby było również dynamiczne. Rozglądam się za Oplem Vectrą B (1.6 lub 1.8 benzyna + gaz sekw. bądź diesla ( 2.0 DTI tylko że to nie te pieniądze )) nissan primiera II silniki podobne. Wszelkie golfy odpadają. Auto musi jakoś wyglądać a nie jak najstarszy passat. Może wy macie jeszcze jakieś pomysły ? Mazda 323F III generacja chodzi mi po głowie ale to znowu wyższa cena.

Zapraszam do dyskusji.

 

Michał [;

ostatnio moj kumpel stanal przed podobnym problemem, w koncu kupil seata cordobe z 1.9TDI. to auto z grupy volkswagena, raczej fajna opcja

pzdr

 

o. taką : http://www.moto.allegro.pl/item415735579_s...1_9_tdi_gt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remy co do Mondeo to się mylisz. Myślę, że to tak samo jak z opiniami o motocyklach- kawasaki do dupy i takie tam. Jak trafisz zadbany egzemplarz to można śmigać do bólu. Ja od niespełna roku jeżdżę Mondeo '99 1.8TD i nie zamieniłbym na inny. Jest super wygodny, klima, full elektryka, oszczędny a i wygląda to moim zdaniem dość atrakcyjnie- agresywny przód, wysoki tył. W środku mam zadbane, nie zniszczone, no i ten bagażnik- jaskinia. Mówią, że "Ford gówno wotr", ja wtedy odpowiadam, że "nie każda morda może mieć Forda" i gościu z reguły milknie. Naprawdę trafiłem zadbany egzemplarz i od kupna (odpukać) nic jeszcze nie robiłem (oprócz standardu-rozrząd, olej etc.). Auto bardzo bezpieczne- tym się kierowałem przy kupnie. Dałem właśnie coś koło 12tys. Polecam pod warunkiem znalezienia zadbanego egzemplarza :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj jeszcze ze 2,5 tys kup Audi A4. Komfort masz pełny, piekne podswietlenie w srodku tapicerke w welurze i mocny silnik np. 1,8 bezyna 125KM;] Rocznikowo wypada to jakiś 1995-1997moze 8. Z tym ze pamietaj audica sie inaczej starzeje;)

Taaa-auto ekonomiczne :)

Moze ja juz stary jestem, ale dla mnie auto ekonomiczne to albo wolnossacy Diesel(ewentualnie z turbo,ale bez zadnych fajerwerkow typu CR,PD, zmienna geometria turbiny itp) albo mala benzyna. Kazde inne albo pali jak smok, ale cala korzysc z niksiego spalania odbije sie czkawka przy najblizszym serwisie. Auto jak najmniej skomplikowane ,to auto tanie w utrzymaniu-czyli ekonomiczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to takie auto które osiaga kompromis pomiedzy spalaniem a dynamika;] Kupienie Sedana z silnikiem 1.6 pomyłka auto bedzie paliło jak smok i nie bedzie jechać;] Zbyt mało momentu;] 1.8 pięknie można zagazować pali sobie 11l gazu i spokuj;]

 

 

co do wolnossacego diesla, zajc chyba jednak jesteś zbyt stary przecie taki ropniak ma niższa sprawnosc od tego doładowanego wniosek z tego taki ze zmaiast 1.9TDI potrzebujesz ponad 2 litry które w efekcie pala wiecej niz ten doładowany silnik. Zreszta np. prywatnie nie lubie ropniaków zbyt twardo pracuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to takie auto które osiaga kompromis pomiedzy spalaniem a dynamika;] Kupienie Sedana z silnikiem 1.6 pomyłka auto bedzie paliło jak smok i nie bedzie jechać;] Zbyt mało momentu;] 1.8 pięknie można zagazować pali sobie 11l gazu i spokuj;]

Zagazowac to sobie mozna kuchenke gazowa ;)

Mozna zawsze kupic male auto, w benzynie 1,0 czy 1,2 i bedzie palil 6 litrow bez zadnych kuchennych czarow.

co do wolnossacego diesla, zajc chyba jednak jesteś zbyt stary przecie taki ropniak ma niższa sprawnosc od tego doładowanego wniosek z tego taki ze zmaiast 1.9TDI potrzebujesz ponad 2 litry które w efekcie pala wiecej niz ten doładowany silnik. Zreszta np. prywatnie nie lubie ropniaków zbyt twardo pracuja.

Chyba masz problemy z oczami. Napisalem przeciez, ze takie auto spali mniej-ale wszystko co zaoszczedzisz wydasz na drozszy serwis! Tym bardziej w aucie za 12 tysi. Sila rzeczy za ta kase ciezko znalezc auto ktore by mialo mniej niz 10-12 lat a co za tym idzie pol miliona kilometrow. W takim aucie juz kazda awaria jest mozliwa. A im mniejsze, prostsze konstrukcyjnie auto, tym statystycznie mniejszy przebieg i mniejsza ilosc komplikacji przy naprawach. Poza tym chyba nie slyszales o silniku SDI na ten przyklad-bez doladowania, a pali mniej niz TDI. A ze mul-no coz, zdarza sie :) Jeszcze raz specjalnie dla Ciebie napisze-spalanie to nie jedyny koszt eksploatacji auta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo 156 1.9JTS. Jeszcze gdyby sie znalazla z 6 biegami. Wbrew powtarzamym przez znafcow plotom auto solidne technicznie, jedeyna bolaczka to wybijajace sie elementy zawieszenia na naszych dziurach. Desing nietuzinkowy, tak samo we wnatrz jak i zewnatrz. Akcent sportowy (min. zawieszenie :) ) Jesli benzyna to 1.8 ma juz 144 konie mech, a 2.0 TS 155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Jeżeli auto ma Ci służyć do przejechania z punktu A do B i nie specjalnie zależy Ci na wyglądzie to polecam mondeo. Super zawieszenie i wygoda, silnik niezły ale bardzo solidny, czasami szwankuje jakość materiałów. Bardzo dobre autko, które na giełdach stanowi taniochę. Za taką kasę to wyrwiesz pierwszą lub drugą generację w GHIA.

Odradzam turbo diesle w mondeo, są wadliwe. Ponoć najlepszy jest silnik benzynowy 1.8.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...