Skocz do zawartości

Kable od elektryki i tym podobne...


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - jutro pujde do sklepu po "kwasowke"

Jak ja trzeba formowac ?

 

Jeżeli jest zalany elektrolitem to podładuj go i już. Jeżeli suchy to lepiej daj do warsztatu elektromechanicznego żeby uformowali

 

 

Aha - a tak ogolnie to jakie zalety maja zelowki ze sa takie drogie ?

 

No , większa trwałość, pracuje w każdej pozycji, i bezobsługowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja :-)

Wieksza czesc elektryki bedzie robil mi znajomy i w zwiasku z tym pytanko:

Ile moze wziac za taka "pomoc"

To wazne bo znajac jego to nie bedzie chcial powiedziec ile

Ile Wy byscie wzielli ?

Z gory dzieki

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to powiedzcie coś na temat tego formowania. Bo ja kupiłem aku, zalałem go, załadowałem i wsadziłem do moto i tak jeżdrze. Chyba nic mu sie niestanie ?

 

Mozna samemu zrobić :D Wlewasz elektrolit i czekasz najlepiej ok calego dnia i na nastepny dzien jest juz gotowy do urzytkowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie użył bym przewodów 2.5 mm2 . Do całkiem małych odbiorników typu jakieś podświetlenie licznika itp. 1.5 mm2. Może do świateł użyć 3.5mm2

Żartujesz Pipcyk :?: :?: 8O 8O

Ja bym dał 0,75mm2, a co najwyżej 1mm2 :!: :roll:

Jeżeli suchy to lepiej daj do warsztatu elektromechanicznego żeby uformowali

Myślę, że nie jest to trudne. Sam osobiści zalewałem już wiele akumulatorów i nigdy nie było problemu.

Musisz kupić elektrolit (porządny!! nie jakieś g... kał niewiadomego pochodzenia). Potem wlewasz go lejkiem lub strzykawką do każdego otworu po kolei, tak dużo aby poziom sięgnął pomiędzy linię MIN, a MAX i zostawiasz na kilka godzin.

WAŻNE :!: Jeśli cierpisz na taką chorobę, co to się ręce trzęsą to lepiej zrób to w rękawiczkach :!: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest to trudne. Sam osobiści zalewałem już wiele akumulatorów i nigdy nie było problemu.  

Musisz kupić elektrolit (porządny!! nie jakieś g... kał niewiadomego pochodzenia). Potem wlewasz go lejkiem lub strzykawką do każdego otworu po kolei, tak dużo aby poziom sięgnął pomiędzy linię MIN, a MAX i zostawiasz na kilka godzin.  

WAŻNE  Jeśli cierpisz na taką chorobę, co to się ręce trzęsą to lepiej zrób to w rękawiczkach

i co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba przypadkiem kilka razy naladowac i rozladowac ?

Nie nie trzeba :!:

Cytat:

Myślę, że nie jest to trudne. Sam osobiści zalewałem już wiele akumulatorów i nigdy nie było problemu.  

Musisz kupić elektrolit (porządny!! nie jakieś g... kał niewiadomego pochodzenia). Potem wlewasz go lejkiem lub strzykawką do każdego otworu po kolei, tak dużo aby poziom sięgnął pomiędzy linię MIN, a MAX i zostawiasz na kilka godzin.  

WAŻNE Jeśli cierpisz na taką chorobę, co to się ręce trzęsą to lepiej zrób to w rękawiczkach

 

i co dalej ?

I dalej zostawiasz tak jak juz napisalem najlepiej na caly dzien i na nastepny jest juz gotowy do urzytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej zostawiasz tak jak juz napisalem najlepiej na caly dzien i na nastepny jest juz gotowy do urzytku

hehe - a ja myslalem ze to trudne :-)

Pipcyk napisał:

Generalnie użył bym przewodów 2.5 mm2 . Do całkiem małych odbiorników typu jakieś podświetlenie licznika itp. 1.5 mm2. Może do świateł użyć 3.5mm2

 

Żartujesz Pipcyk      

Ja bym dał 0,75mm2, a co najwyżej 1mm2

Czyli jak w koncu ? Bo w przyszlym tygodniu bedzie elektryka robiona i nie wiem jakie kable kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba weź pod uwagę że to instalacja 6V a nie 12V i prądy sa dwa razy większe.

Poza tym wole dać dwa razy grubsze przewody i mieć spokój ze spadkami napięcia niż po kilku sezonach po utlenieniu styków ledwo świecące światła , słabe ładowanie itp.

Pomyśl czasem , ile zaoszczędzisz na cieńszych przewodach, jeżeli za jakiś czas możliwe że będzie trzeba zrobić nowa instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba weź pod uwagę że to instalacja 6V a nie 12V i prądy sa dwa razy większe.  

Poza tym wole dać dwa razy grubsze przewody i mieć spokój ze spadkami napięcia niż po kilku sezonach po utlenieniu styków ledwo świecące światła , słabe ładowanie itp.  

Pomyśl czasem , ile zaoszczędzisz na cieńszych przewodach, jeżeli za jakiś czas możliwe że będzie trzeba zrobić nowa instalację.

Ok - czyli instalacja na "grubszych" kabelkach :-)

To moze jeszcze wyjasnisz dokladnie jak to jest z tym formowanie ?

Bede wdzieczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucholadowany aku, zalany elektrolitem trzeba jeszcze podladowac, samo zalanie elektrolitem daje jakies 70% mocy. Oprocz zostawienia go na noc warto go na nastepna noc postawic na ladowarke i ladowac malym pradem ( 1 A ) do zagotowania.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...