Skocz do zawartości

Ile trzeba dac za Junaka M10?


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki nie mam. Pocięte/spawane błotniki, wydłużony przód i kopa odpustowych gadżetów. Za tysiaka to może by jeszcze warto było, ale gość się ceni, słynie z tego w okolicy, nie opuści ani grosza. :icon_evil:

 

Tu są jego aukcje, ale Junak na foto to nie ten o którym mowa.

http://allegro.pl/junak-i1375270171.html

Zadzwonię żeby podesłał foto jakieś tego trupa.

 

EDIt:

 

Tak przy okazji - co i jak z łożyskami główki ramy w Junaku? U mnie nie ma nic, żadnych miseczek tip. A katalog niewiele mówi na ten temat, tylko marny rysunek widać. Czy to jakieś cudaśne, rarytasowe łożyska są czy idzie je kupić gdzieś gotowe? W starej księdze pt.Naprawa Motocykli wyczytałem tylko że "śrut" jest taki jak np.w WFM ale 20 sztuk ma być na każde łożysko.

 

Idz do pracy :biggrin:

 

Po nowym roku coś poszukam bo teraz z okazji świąt będę pił. :icon_mrgreen:

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale osssochozzi? OT? :biggrin:

 

Dlatego na Junaka mówią "polski Harley" bo tak jak Harry - częściej stoi niż jeździ. :icon_mrgreen:

 

Właśnie naczytałem się różnych "forumów" i "listów" typu DJ, Junak.org no i podobno ten iskrownik nie jest taki zły. :biggrin: Jakbym już poskładał Jana to i tak dużych tras nie będę robił, Harrym nie jeżdżę w długie podróże a co dopiero Junakiem. Na kurierce straciłem "sens" podróży motocyklami. No raz byłem nad morzem w tym sezonie na HD, jechałem ponad 5 godzin. Ciekawe ile Junakiem bym jechał? Tydzień? A to tylko 200km. :banghead:

 

EDIT: Łeeeee... Usunąłeś posta o awaryjności. Że teraz niby tylko o łożyskach napisałeś, tak? :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo zle odworzyłem strone i napisałem nie na temat.Juz kiedys pisałem o przyczynach awaryjnosci Janka,krótko- komuna, złe materiały, słabe wykonanie, naprawy przez "kanibalizm techniczny"w dzisiejszych czasach zrobisz wszystko porzadnie i bedziesz sie cieszył w miare długa bezawaryjna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam foty tego choppera za 1600 o którym pisałem wcześniej. Kupa.

http://picasaweb.google.com/JoseJallapeno/...Lnt4I_Uk92bpwE#

 

A byłem tez u tego dziadka co ma "farme" wraków. Mówi że znalazłby jakiś silnik na wymiankę za WSK ale dopiero pod koniec stycznia. Poczekam.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Junakowi Motonici :wink:

Tak na prawdę to jakoś od 1999 roku czyli od powstania stronki Jacota z Zakopca i od 2000 roku, kiedy powstał Dziki Junak, potem przez kolejne wcielenia Junakostron z Pomorza i wiele innych, Junak jest, bym powiedział, baaaardzo odkryty :smile:

Wszelkie możliwe tematy były rozgryzane i wielokrotnie odkrywane i wyjaśniane nowe wątki :smile:

Junak wrócił do łask, wraca w większości do wyglądu Łoryginalnego a jak jeździ ?

To zależy TYLKO i wyłącznie od staranności i dokładności odbudowy. Celowo nie mówię "remontu".

Wg przysłowia "jak sobie pościelesz to ... mnie zawołaj" :flesje: jak się przyłożysz do Junaczka tak i On Ci odpłaci !

Na prawdę nie jest problemem zrobić Junakiem kilku tysięczną traskę :icon_exclaim:

Można też i dookoła komina śmigać , jak się komu chce :biggrin:

 

A przy okazji i z okazji życzę Wszystkim Restauratorom - nie mylić z restaurantami ;) - Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pięknych prezentów pod choinką i bez awaryjnych tras Waszymi Zabytkami po pięęęęknej Polskiej Ziemi i nie tylko Polskiej :-))))

 

PieS

Jakby co, to koniec maja początek czerwca 2011 ruszają Junaki dookoła Morza Czarnego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko,pewnie ze mozna:] Pełen szacun! Wzajemnie.

Z tego czopera to niewiele sie da odzyskac....cena silnika i grosza wiecej, choc ostatnio koles z allegro zaproponował mi silnik "do remontu" w czescich za ....1500zł:]

Edytowane przez granat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękować za życzenia. Wzajemnie, Wszystkiego Naj czyli taniej beny i długiego sezonu.

 

Jest tak jak K54 pisze, jak sobie pościelesz... Sam nie wiem jak ja sobie pościelę, okaże się w praniu. Narazie zdobywam wiedzę i drobiazgi do ramy. Plan jest taki żeby skompletować w jedną całość, jeden kawałek. I niech jest. A marzeniem jest żeby jeszcze odpalił co bym mógł przetrzeć szlak wokół komina i bliżej się zapoznać ze "stworem" a potem zabrać się za odbudowę.

 

Trasy może i da się robić, ale jak wcześniej pisałem - "wyrosłem" z tego. Nudzą mnie po prostu. Ale zabytkami (SHL itp.) to lubię śmigać w okolicy, odkrywać małe, puste drogi, krajobrazy i miejsca gdzie można się zatrzymać, usiąść na łące i cieszyć się chwilą.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko Qurim, wspolnymi silami jakos damy rade odbudowac Junaka i dac mu szanse na nowe godne zycie :bigrazz: Z tym ze najwazniejsze jest dobrze zrobic i zlozyc silnik, bo w tym motocyklu kazda fuszerka wyjdzie szybciej niz sie tego mozna spodziewac.

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja nie umiem inaczej. :biggrin: Nie no, może super specem nie jestem ale kilka silników udało mnie się złożyć i jeżdżą. :biggrin: Fakt że japsy a nie Junaki ale jednak zrobiłem i żyją. Nie wspominając o HD bo to dziecinada, takie "skomplikowane" są.

 

Bez forum pewnie nie dam rady złożyć także szykujcie się na serię głupich pytań jak zacznę montować w całość. :biggrin: Na chwilę obecną brandzluję się nad "nowymi"częściami które przybyły do mnie za sprawą uprzejmego kolegi Seby z tutejszego forum. Szacun. :notworthy: Siedziałem kilka godzin w piwnicy dziś i przyglądałem się klamotom, obmacywałem je z każdej strony i śliniłem się z radości.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A teraz sie trzymajcie:ceny z bazarku za czesci:

blok silnika goły-od 70-200zł

prawie cały silnik składany na szybko-750zł

blacha pod ufo 1szt(!!!) 100zł

błotnik przód 250zł

bak-100

kratka 70zł(!!!!)

koła 150-250zł

wał 150-200zł

przykrywka zaworów 40zł

kapa boczna zalezy od stanu od 30zł(zjechana szlifierka) do 50zł

kierownica 150zł

w koncu przestałem pytac i uciekłem przerażony jak posumowałem ile mnie bedzie kosztowac złożenie gada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko dam rade, tylko powoli, juz jest rama, cały tył, puszki, bak, piec, tylne koło, i troche drobiazgów do przodu, jak zbior wszystko do kupy cykne foto i sie pochwale, okazuje sie ze paru ziomali z parafii równiez składa Janka wiec bedzie łatwiej:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...