Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha YZ 125, 250.


Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy ze przy kupnie zawsze przy takim roczniku to juz bedzie cylinder tulejowany albo na nicasilu? A ten nicasil to na czym to polega i co zrobic w razie potrzeby wymiany tłoka???

 

Zależy jak leży. Co sprzedający tam zrobił. Nicasil to napylana, zajebiście twarda powierzchnia wewnątrz cylindra. Jak się domyślasz kiedyś się skończy. Tak się składa że ponowne napylenie nicasilu sporo kosztuje. Wtedy się nabija żeliwną tuleje. Tuleja jak to tuleja, mniejsza pojemność, mniejsza moc, ale sporo tańsza niż w przypadku nicasilowania.

Nicasil wytrzymuje do 4 selekcji tłoka, później wszystko zależy od zasobności twojego portfela.

Przykładem:

1. nowy cylinder +/- 1500zl do tego nowy tłok +/- 400zł, to taka droga opcja.

2. nałożenie nicasilu 600zł (czeski) , 900zł (angielski) i do tego nowy tłok 400zł, trochę taniej

3. tuleja z dobranym już tłokiem 700zł, tanio ale coś za coś.

 

Szczerze Ci powiem nikt nie sprzedaje motorku gdzie jest pierwsza selekcja tłoka, zawsze jest tak że trafisz na tuleje albo w lepszym przypadku na ostatnią selekcje tłoka. Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Dobrą sprawą jest gdy przy zakupie zdejmiesz gruszkę z cylindra i latareczką sobie poświecisz. Czasem można dostrzec czy tuleja czy nicasil. Mogę Ci tylko życzyć szczęścia przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko tak powiedzieć, zależy od stylu jazdy, terenu. Ja bym oscylował w granicy 9l chyba że latasz po szosie a to całkiem inna bajka.

9 wychodzi tak średnio w nie zaciężkim terenie,ale jak przyjdzie odwijać na maxa na podjazdach to ponad 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To takie pytanie dla mnie odpowiedż na nie jest prosta, ale kolega nie chce słuchać wiec może was posłucha ziomek nigdy nie jeździł biegowym motocyklem tylko skuterem i na 1 motor chce kupić UWAGA yz 125 :banghead: mowie mu ze nawet nie ruszy a jezeli ruszy to na kolo i gleba na plecy ale on mowi ze niby lekkio bedzie to jezeli uda mu sie ruszyc to on takie mocy nawetn ie utrzyma zkomentujcie moze was poslucha z gory dzieki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie dla mnie odpowiedż na nie jest prosta, ale kolega nie chce słuchać wiec może was posłucha ziomek nigdy nie jeździł biegowym motocyklem tylko skuterem i na 1 motor chce kupić UWAGA yz 125 :banghead: mowie mu ze nawet nie ruszy a jezeli ruszy to na kolo i gleba na plecy ale on mowi ze niby lekkio bedzie to jezeli uda mu sie ruszyc to on takie mocy nawetn ie utrzyma zkomentujcie moze was poslucha z gory dzieki :)))

Wcale nie jest tak strasznie jak sie do tego podchodzi z głową. Moja dziewczyna uczyła sie jeździć pierwszy raz na motorze na mojej yz 125 i nic sobie nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...