Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha YZ 125, 250.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądając forum zauważyłem, że dużo osób jest użytkownikami Yamahy YZ. Wiem ze jest to bardzo popularny sprzęt i dobry do jazdy w terenie jak i na torze, więc proponuje stworzyć w tym temacie pewną bazę danych. Wiem, że były już tematy typu "jaki olej..." itp, ale chciałbym tutaj wypisać wszystkie najważniejsze informacje o tym modelu.

 

Podzielcie sie swoją wiedzą odnośnie tego modelu i wypisujcie tu wszelkie informacje.

 

Sam mam kilka pytań:

 

1. Jaki lejecie olej do skrzyni?

 

2. Wie ktoś gdzie mogę ściągnąć Serwisówkę do Yamaha YZ 125 z 99r.?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według mnie bardzo dobry pomysł z tym tematem.

 

Sam potrzebuje serwisówki ale do 2003r wiec jak by ktoś miał to bardzo poproszę :P

 

A i mam jeszcze następujący problem, mianowicie moja yz jest aktualnie po wymianie tłoka. Wszystko było ok, paliła od kopa ładnie jeździła itd. Dzisiaj spokojnie sobie jadę bo jeszcze jest na dotarciu aż nagle zgasła...

 

Myślałem że znowu straciła kompresję ale jest taki sam opór na nóżce jak wcześniej...

 

Sprawdziłem iskrę i niby była ok ale zastanawia mnie czemu świeca nie jest mokra jak kopałem go kilkanaście razy?

 

Czyżby paliwo nie dochodziło???

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki ten motor ma udźwig i ilu jest osobowy ?

 

 

To jakiś żart??? Bo za bardzo nie wiem czy brać to na poważnie i odpisać czy śmiać się z tego...

Ale na wszelki wypadek odpisze. Motor jest jedno osobowy a co do udźwigu to chyba nawet producent takich informacji nie podaje.

 

A co do mojego problemu to już rozwiązany. Wyczyściłem gaźnik i hula jak marzenie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Wie ktoś gdzie mogę ściągnąć Serwisówkę do Yamaha YZ 125 z 99r.?

 

 

 

Tutaj : :)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1999-YZ250-...emZ140261722240

 

Tak bardziej na powaznie to jakos nie znalazlem jej w necie za free :|

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czołem wszystkim!

Tutaj powinniscie znalezc wszystkie serwisowki:

http://www.yamahaownershandbook.com.au/?r=0 wpisujesz model i rok, i sciagasz :icon_mrgreen:

 

Za rok chyba pomysle o jakims crossie i narazie najbardziej sklanialbym sie na yz takze bede sledzil temat

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczesniej przegladałem forum w poszukiwaniu tematu o yz 250, nie znalazłem ale nie zakładałem nowego dla paru pytan ale skoro juz jest to pytam:

Ze 3-4 razy jezdziłem na 125 sx 2003 a ze do kolegi przyjechałem dt 80 wiec róznica była ogromna jak sie usiadło az była za mocna.Ale mineło juz 2 lata, mam 190 wzrostu i waze koło 100 kg. Nie mam zielonego pojecia ile mocy ma 250 w 2T.Wiem ze sa filmiki na youtube.com czy gdzies ale one nie oddaja jak to jest naprawde.Jak ktos ma taki sprzecik to prosiłbym o pochwalenie sie wrazeniami i kosztami.A tak na boku to chyba za jakies 7 tysiecy to nie znajde nic lepszego bo i tak mozna wyrwac 2002-2003 rok ;p a moze jakies propozycje? Dzieki za odpowiedz z góry. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam yz 250 2T 01 rok. Moc silnika to jakies 56KM.

Co tam jeszcze... Jezdzi wystarczajaco na moje 185cm wzrotu i 88kg wagi. Ja jestem zadowolony. Oczywiscie to 2T trzeba uwazac bo jak przesadzisz to drogawa naprawa. Cylinder 1400zl, wtoczenie nowego korbowodu jest drozsze bo to wal jest z plastikowymi przeciwwagami i trzeba bardziej uwazac.

Za 7tysi spokojnie znajdziesz tylko oby to byl nicasil a nie jakas tuleja.

Nalozyc nicasil mozna juz za 600zl. Tlok wiseco 350zl, korbowod wiseco 250zl. Komplet uszczelek okolo 100zl. Da sie wytrzymac. Konstrukcja silnika jest prosta jak budowa cepa wiec naprawy wykonasz spokojnie sam jak masz troche oleju w glowie i dobry komplet narzedzi.

Oczywiscie 4T dluzej pochodzi ale nie odda takiej przyjemnosci.

Pytaj pytaj co tam chcesz jeszcze wiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...