Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha YZ 125, 250.


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ile oleju wchodzi do jednej lagi w yz 125 2003 i gdzie mogę dostać uszczelniacze olejowe przedniego zawieszenia? Ostatnie które kupiłem okazały się zbieraczami kurzu...

Seryjnie zalewaja 568ccm. Seryjne ustawienia zawieszenia klikniecia sie podaje od regulacji maxymalnie wkreconej (in) i potem sie wykreca (out) dana ilosc klikniec.

Przod: Komprecja dobicia (to na gorze) 13 out, Odbicie (to na dole) 12 out

 

Tyl: ustaw sobie prawidlowo SAG znajdziesz jak to zrobic na necie albo na motox

 

Ustawienia: Dobicie Hi-comp czyli srubka u gory amortyzatora 1i1/8 obrotu out

Dobicie low-comp czyli to na plaski srubokret u gory amortyzatora (to sie znajduje "w srodku" srubki od Hi-comp) 13out

Odicie: u dołu amortyzatora 13out

 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ;)

ja zalałem tak jak podaje serwisówka 12 cm od krawędzi i wyszło mi ok 430ccm.

a do czego jest ta śrubka u góry lagi z uszczelka? do odpowietrzenia?

 

Jeszcze takie 2 pytanka :icon_biggrin:

Jak mam luz na tylnym kole góra dól to zestaw naprawczy wahacza tak? Wchodzą w jego skład tulejki czy nie?

 

i ustawianie gaźnika... ostatnio jeździłem jak powietrze miało duża wilgotność i moto mocy nie miało :icon_evil: jak ustawić dobrze gaźnik? jakimi obrotami się sugerować niskimi czy wysokimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

ja wymieniałem w sowojej yz 250 łożyska w przednik kole i zajeło mi to niecałe 5 min. starczy tylko młotek i coś żeby włozyć do środka żeby wybić łożyska (śruokrent.rułke)wybijasz je i zakładasz nowe i tyle pozdro..

a kiedy wbijałeś nowe, ciężko wchodziły? Czy włożyłej je "palcem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W 2t kluczowe znaczenie ma cylinder, dlatego wypadało by go wyjąć i dokładnie z latarką obejrzeć, idealnie było by go pomierzyć średnicówką tralala :icon_biggrin: poza tym to chyba jak we wszystkich moto, zobacz na napęd, sprawdź czy nie ma luzów w łożyskowaniu tylnego amortyzatora, główkę ramy, lagi czy nie ciekną. Dodatkowo zobaczy czy felgi nie są bardzo pogięte, sprawdź czy szprychy nie są luźne. Jeżeli jesteś nią mocno zainteresowany to głównym kryterium jest cylinder, jak masz wprawę to zdejmiesz go w czasie poniżej godziny, tylko poproś właściciela żeby umył dobrze moto. Aha cylinder musi mieć ładny nicasil bez rys i bez wytarć oraz progu w miejscach gdzie kończy sie praca pierścienia, dodatkowo zobacz czy przy kanale wydechowym nie jest wytarty nicasil do zera, powodzenia :flesje:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ okazała się totalnym trupem, łożyska z tyłu - luz na wahaczu ze 4 cm, łożysko główki wyrąbane totalnie, pozalewany olejem itd.

Nawet silnika nie odpalałem bo po zewnętrznych oględzinach już mi się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje porady. Pacjent to YZ 250 04'. Ułamała mi sie koncowka z frezem od wałka zmiany biegow [tam gdzie montowana jest dzwignia od biegow dla jasnosci]. Gdzie mozna kupic taki nowy wałek, uzywki sie boje bo nie wiadomo jak bedzie frez wygladał. Szukam i nigdzie takiego wałka nie moge znalesc.

 

Pytanie nr 2. - czy do wymiany tego walka trzeba rozpoławiac silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady. Pacjent to YZ 250 04'. Ułamała mi sie koncowka z frezem od wałka zmiany biegow [tam gdzie montowana jest dzwignia od biegow dla jasnosci]. Gdzie mozna kupic taki nowy wałek, uzywki sie boje bo nie wiadomo jak bedzie frez wygladał. Szukam i nigdzie takiego wałka nie moge znalesc.

 

Pytanie nr 2. - czy do wymiany tego walka trzeba rozpoławiac silnik ?

Witaj.Ja mam YZ 250 '99 i u mnie to wyglądało tak że trzeba było rozebrać tylko tą połówke od strony sprzęgła bez całkowitego rozpoławiania silnika ale nie wiem jak jest w 2004 ale myśle że powinno byc podobnie a co do kupna takiego wałka nowego w dodatku to nie wiem czy Cię nie będzie czekało odwiedzenie serwisu a jak wiadomo to w serwisie może byc spora cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...