Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie. Kupiłem Raidera w zeszłym roku, ale dopiero teraz mogę powiedzieć że "poznaliśmy się". W sumie nie dokonywałem żadnych istotnych przeróbek..... aplikacja aerografem i siedzenia Corbina, to wszystko co w nim zmieniłem. Ktoś powiedział mi - nie kupuj zamienników, lepiej inwestuj w oryginalne akcesoria -....... i chyba się z nim zgodzę. Raider przekombinowany nie wygląda za dobrze, a przecież jest to na prawdę fajny sprzęt, aczkolwiek wciąż rzadki. Jeżdżę na oponie 210 , zastanawiałem się nad 240, ale w serwisie usłyszałem - nie ma co poprawiać fabryki bo wiedzą najlepiej jaka guma do niego pasuje. Może trochę namieszali mi w głowie, ale czytam na forum z uwagą jak zachowuje się Raider na 240-ce. Kupiłem go w wersji obniżonej, a na naszych nierównych drogach trudno prowadzi motocykl tak twardy. Podniosłem go parę cm wyżej i jest większy komfort jazdy po nierównościach, chociaż na koleinach trzeba uważać. Poza tym pasuje mi ....... nawet klang z oryginalnych wydechów. Dobrze jest zamontować szybę przednią ( ja mam owiewkę bo nie traci swojego sportowego wyglądu ). Dzisiaj odebrałem dedykowane do niego sakwy ze skóry, szyte w specjalizującej się tego typu rzeczami firmie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podać namiary na wytwórcę, ewentualnie zdjęcia sakw.... są na prawdę super......

 

Parington, a możesz podesłać namiar na tą firmę? też muszę sakwy kupić do swojego, a te oryginalne średnio mi pasuja.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś wie jaki olej należy wlać do przedniego zawieszenia i ile go wlać?

 

W manualu podają olej Yamaha fork oil 10WT. Co do ilości to różni się w zależności od modelu:

 

XV19S©/ XV19M©/XV19CTS©/ XV19CTM©:

571.0 cm³ (19.31 US oz) (20.10Imp.oz)

XV19CS©/ XV19C©:

755.0 cm³ (25.53 US oz) (26.58Imp.oz)

 

Dokładne dane w maualu 4-66 > 4-76.

Four wheels move the body, two wheels move the soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidera kupiłem w Polsce już zarejestrowanego i nie posiadam żadnych papierów celnych.Zdjęć niestety nie posiadam. Wydaje mi się,że te 571 cm3 to wchodzi do amortyzatorów w modelach midnight star lub stratoliner a do raiderów to 755cm3. Wczoraj z jednej lagi spuściłem olej i było ponad 600cm3. Jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam instrukcję obsługi. A jaki olej masz zalany w silniku? Ja w zeszłym sezonie zalałem motula 10W40 ale nie bardzo jestem z niego zadowolony. Skrzynia biegów jakoś ciężej zaczęła pracować. Teraz chcę zmienić na jakiś olej syntetyczny i nie wiem co wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam teraz nad castrolem pełnym syntetyku 10W50. Może jeszcze ktoś jakiś olej przetestował i wyrazi swoją opinię?

 

Właśnie zamówiłem Motul 7100 10W40 full synt. Zobaczymy. Poprzedni sezon przelatalem na Motulu 5100 10W40 półsyntetyku.

Four wheels move the body, two wheels move the soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...