Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupywać żółw na plecy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Alpinestars pod kombi - rewelacja.

 

To zarzuć linka do tego modelu.

 

Nic nie uwiera, nie krępuje ruchów?

Tak sie obawiam czy w łokciach nie bedzie lipy, bo w sumie masz wtedy podwójne ochraniacze na przegub w łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

ja używam żółwika Adrenaline/Utika -> http://moto.allegro.pl/item554955751_zolw_..._rozmiar_s.html i powiem wam że grunt to dobrze dobrany rozmiar, gdyż jak kupiłem i pojeździłem to okazało się, że upija mnie w tył karku, więc zmieniłem na mniejszy rozmiar i od tego czasu pasuje jak ulał. o zaletach tego typu zabezpieczeń chyba nie trzeba nikogo uświadamiać... zakładam go pod kombi 2-częściowe i śmigam w nim czy jadę do pracy, czy po przysłowiową gazetę :biggrin: , czy wreszcie na torze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja używam żółwika Adrenaline/Utika -> http://moto.allegro.pl/item554955751_zolw_..._rozmiar_s.html i powiem wam że grunt to dobrze dobrany rozmiar, gdyż jak kupiłem i pojeździłem to okazało się, że upija mnie w tył karku, więc zmieniłem na mniejszy rozmiar i od tego czasu pasuje jak ulał. o zaletach tego typu zabezpieczeń chyba nie trzeba nikogo uświadamiać... zakładam go pod kombi 2-częściowe i śmigam w nim czy jadę do pracy, czy po przysłowiową gazetę :biggrin: , czy wreszcie na torze...

Miałem tego żółwia, jest też sprzedawany przez inne firmy. Z rozmiarem to fakt, M wychodzi jak L. Co do samego żółwia to jest bardzo kiepski. Kiedy większość żółwików nie pozwala na mocne odgięcie pleców w tył, to w tym kręgosłup mógłby się zwinąć w rulon. Ale za tą cenę nie ma co wybrzydzać, za niecałe 70 zł można go mieć, a o wiele lepiej jeździć w takim żółwiu niż ze zwykłą gąbką.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..no ja chce tez teraz kupic...

 

na allegro jest do sprzedania dainese ( ijest rozowy :D):

 

http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/.../68/531456856_2

 

ale yy czy on nie powinien miec jakis "szelek" czy czegos takiego, bo takim paskiem to chyba sie dobrze trzymac nie bedzie..czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajny, tylko ma słaaaabiutkie rzepy. Musiałem dać do wymienienia, bo zupełnie przestały trzymać po jakimś (w sumie bardzo krótkim) czasie. Oprócz tego elegancki i wygodny.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego żółwia, jest też sprzedawany przez inne firmy. Z rozmiarem to fakt, M wychodzi jak L. Co do samego żółwia to jest bardzo kiepski. Kiedy większość żółwików nie pozwala na mocne odgięcie pleców w tył, to w tym kręgosłup mógłby się zwinąć w rulon. Ale za tą cenę nie ma co wybrzydzać, za niecałe 70 zł można go mieć, a o wiele lepiej jeździć w takim żółwiu niż ze zwykłą gąbką.

Ja w tym roku mialem okazje przetestowac gada Utiki podczas gleby na torze, kiedy to slizgalem sie po asfalcie, a motocykl pchał mnie napierając na plecy. W pierwszym momencie byłem pewien że cos musi być z moim kręgosłupem nie tak-nieźle byłem sponiewierany. Ale skończyło się na dwutygodniowym bólu i niczym więcej. Bez żółwia(nawet takiego budżetowego) skończyłoby się pewnie dużo gorzej. Więc warto mieć ten kawałek plastiku na plecach!

 

I faktycznie rozmiarowo wychodzi duży-ja wziąłem XXL, na 188 cm powinien być dobry, a jest troszkę za duży. Te pakistańce to duże chłopy muszą być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tam przeglądałem żółwie na allegro, ceny od chyba 70zł do kilkuset, tak z wyglądu to za bardzo się nie róznią, każda ma atest, więc żeby nie płacić za firmę wybrałem pośredni za 150zł, ważne żeby coś tam ten kręgosłup od bezpośredniego uderzenie chroniło i chyba wystarczy, i tak jakby doszło do poważnego wypadku to żaden nic nie zdziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółw przydaje sie właściwie tylko stunterą bądz osobą którzy lubią po świrować wiadomo back flip badz przerzucona stopka motorkiem w plecy zbyt przyjemną sprawą nie jest ... jak ktoś jezdzi normlanie to nie warto go kupywać już lepiej kupić kurtkę z "garbem" ;]

 

...Przy poważnym wypadku najlepszy kask i kombinezon nie pomoże... nie mówiac już o żółwiu ;)

Edytowane przez Sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny tok myślenia... że niby udeżenie kręgosłupem o krawężnik itp tylko w stuncie się zdarza? Garb nie ma żadnego związku z żółwiem, ma poprawiać aerodynamikę, a nie bezpieczeństwo. Czasem się zdaży że jest wypełniony gąbką, która coś tam może zamortyzować i tyle, ale sporo kombików ma tam tylko perforowany "stelaż" z pustym środkiem.

 

ALpinestars bionic BACk za 380zł to dobry żółw czy w tej cenie dostanę coś lepszego??

Za taką kasę kupuj śmiało zanim zdrożeje, teraz ciężko dostać dobrego żółwika w tej cenie.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrona przede wszystkim, więc nie ma co na tym oszczędzać, dobry kask i kurtka przynajmniej z jakimś ochraniaczem na plecy to rzecz niezbędna, ale żólwie i tak warto pod spód założyć choć latem odczuwa się niemiłą ciepłote i gorąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale żólwie i tak warto pod spód założyć choć latem odczuwa się niemiłą ciepłote i gorąc

Wszystko zależy od kurtki. Nie musi być niemiło. Żółwie, z którymi miałem do czynienia (Suomy, Dainese) były wystarczająco przewiewne. A jeśli komuś jest nadal zbyt gorąco, zawsze można się "uzbroić" :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam zwątpiłem :P sądziłem ze garb ma coś wspolego z ochrona górnej czesci kregosłupa ... ale jak widać sie myliłem :P

 

 

 

heh i ja tak myslalem. Sadzilem ze juz nie potrzebuje zolwika skoro mam garba :P jednak sie mylilem. Zanim zaczne sezon musze sie zaopatrzyc w jakiegos zolwika. Ja mysle o Dainese oraz o Alpinestars-ie Bionic tylko bede musial pojechac do sklepu w kombi aby sprawdzic czy sie zmiesci bo za wiele miejsca nie mam na plecach :D staralem sie wziac dopasowany kombinezon - ale moze cos wymysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...