Skocz do zawartości

HONDA NS1 zaczela chodzic jak TRAKTOR!:/ pomocy!


protect_nh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Od dnia wczorajszego silnik zaczął chodzić coraz głośniej, z kilometra na kilometr dźwięk był inny, z początku troszeczke szumiał, później już przy wyższych obrotach przenosił wibracje na rame, natomiast jeszcze pozniej szum był bardzo głośny, aż zaczął zagłuszać głośny pierdzący wydech...na koniec, silnik zaczął stukotać jak traktor, 1500km robiony był szlif i nowy tłok, wał korbowy nie miał w ogóle luzu góra dół, lekki tylko na boki..co się mogło stać? POMÓŻCIe, i co mnie czeka teraz z tym silnikiem? czy to moga byc lozyska na wale czy co?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali, nic nie strzelilo ani nic, dalej odpala tylko silnik strasznie glosno chodzi, wrocilem 10km do domu, na obrotach nie przekraczajacych 5 tys, bardzo delikatnoe i dojechalem, motor pali od pierwszego buta, tyylko chodzi jak traktor? Co tu robić i co to moze byc tak naprawde? czy moglo sie tez cos zepsuc przy okazji?

Jaki koszt takich czesci bedzie?

Pzdr.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ustaliłeś że to napewno dźwiek pochądzący od komory spalania, tłoka? Może odkręciała się jakaś inna część np. magneto i nawala o obudowe lekko.

 

Skoro jednak jest to dźwiek od tłoka to chyba nie ma innej mozliwości jak zdjęcie głowicy , cylka i rozeznanie się w sparawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzisiaj pod wieczór dam znać jak sprawa wygląda po zdjęciu głowicy i cylka.

 

a jeszcze jedno pytanie, czy ktos zna budowe silnika ns1? duzo roboty jest z rozpolowieniem go? czy trzeba ciagac magneto? bo niestety nie mam sciagcza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz nam czy sprzet stracil na mocy jak zaczol terkotac czy szedxl tak jak przed tymi bardzo niepokojacymi objawami hehe ? jesli nie stracil na mocy to dziwne i przyczyna bedzie raczej tkwic w skrzyni biegow, choc to tylko moje zdanie :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magneto bez ściągacza cięzko ściągnąc ja ci moge opisać patent jak to zrobić używając sznura grubej deski kilku klocków drewnianych i lewarka samochodowego ale robisz to na własne ryzyko nie wiem i magneto widowiskowo wystrzeli i np mi rozwaliło palucha do dziś od miesiąca mam siniaka.........aczkolwiek tym sposobem można w każdym moto ściągnąc magneto ja tak ściągałem w ogarze 205 w mojej mtx itd tylko w mtx był błąd w sztuce ręka za blisko :icon_razz:

 

chyba że masz magneto jak w ogarze 200 że jest w środku dziura na śrube ale raczej nie bo ns1 ma podobno bardzo podobny silnik do mtxa........

 

zresztą ściągacz można zawsze dorobić pozatym czasem magneto luźno siedzi........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy nic nie stracił, wkręcał się w obroty i szedł cały czas jak przed szumieniem i terkotaniem, cylinder zdjęty wszystko ok, nie ma rys tłok też ok, wał nie ma luzów jednak jak magnetem sie porusza góra dół tak mocniej troche to ma luz, jednak sam w sobie wał nie ma. sprzegło już zdjęte, zębatki wyciągniete i w nich wszystko ok. a teraz czekam na sciagacz i bede rozpolawial, powiedzcie na co trzeba uwazac albo na co zwrocic szczegolna uwage, czy ciezko pozniej jest zlozyc silnik? i co proponuejcie wymienic oprócz łożysk w momencioe kiedy juz rozpolawiam silnik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...