Skocz do zawartości

Problem z odciskami na dłoniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

macie jakieś sugestie jak poradzić sobie z odciskami na dłoniach?? Szczególnie po długiej jeździe, nawet dwu dniowej dostaję odciski z pęcherzami. Manetki mam orginalne KTM takie średnio miekkie, rękawiczki nowe, rozmiar idealnie dopasowany (specjalnie kupiłem nowe) ale nie wiele pomaga. Jak pojeżdżę godzinę bez przerwy, odpocznę i będę jechał dalej łapy bolą i czuję że coś się dzieje na dłoniach. Jakie pomysły? Bandaże, plastry? Wielu ludzi tak robi, ale dokładnie co to daje po co i jak.... Głownie chodzi mi o zawody, bo dwa dni latania, a w drugi dzień jeździ się na ranach, co przyjemne nie jest.

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

macie jakieś sugestie jak poradzić sobie z odciskami na dłoniach?? Szczególnie po długiej jeździe, nawet dwu dniowej dostaję odciski z pęcherzami. Manetki mam orginalne KTM takie średnio miekkie, rękawiczki nowe, rozmiar idealnie dopasowany (specjalnie kupiłem nowe) ale nie wiele pomaga. Jak pojeżdżę godzinę bez przerwy, odpocznę i będę jechał dalej łapy bolą i czuję że coś się dzieje na dłoniach. Jakie pomysły? Bandaże, plastry? Wielu ludzi tak robi, ale dokładnie co to daje po co i jak.... Głownie chodzi mi o zawody, bo dwa dni latania, a w drugi dzień jeździ się na ranach, co przyjemne nie jest.

 

Pozdro

urban

za mało latasz poprostu.... miałem tak samo jak damian kmx skóra zrosła gruba i po sprawie o żadnych odciskach nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem kiedy utworzy się właśnie taki temat!

Ten sam problem.

W sumie mi juz 'wyrosla' ta gruba skóra, ale i tak jakby roluje sie i powstaje cos na wzór odcisków.

U mnie moze to być wina gripów.

Odrazu mam pytanie czy te Progripy:

progrip

to dobry wybór? chodzi mi o najmiękksze gripy.

 

Co do tych zgrubien na łapach.

Dobrym jest, np. przed wyjsciem do dzieczyny czy cos ( :buttrock: ) zmiękczyć skóre za pomocą wody z mydłem i zetrzeć pumeksem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem kiedy utworzy się właśnie taki temat!

Ten sam problem.

W sumie mi juz 'wyrosla' ta gruba skóra, ale i tak jakby roluje sie i powstaje cos na wzór odcisków.

U mnie moze to być wina gripów.

Odrazu mam pytanie czy te Progripy:

progrip

to dobry wybór? chodzi mi o najmiękksze gripy.

 

Co do tych zgrubien na łapach.

Dobrym jest, np. przed wyjsciem do dzieczyny czy cos ( ;) ) zmiękczyć skóre za pomocą wody z mydłem i zetrzeć pumeksem.

 

Pozdrawiam

coś ty dziwewczyny lubią szorstkich facetów :) bedziesz bardziej męski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael to nawet sie specjalnie przez tydzień nie myje jak ma iśc do panny xD ;)

A na serio to trzeba jeździć i twardym a nie "miętkim" być ;). W końcu zrobi się taka gruba skóra i po problemie. Aa i polecam jeszcze ćwiczenia na takiej maszynce co się ją ściska dłonią - wtedy ręka jest bardziej wyćwiczona i się nie męczy, może na odciski też pomoże.

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael to nawet sie specjalnie przez tydzień nie myje jak ma iśc do panny xD :biggrin:

A na serio to trzeba jeździć i twardym a nie "miętkim" być :). W końcu zrobi się taka gruba skóra i po problemie. Aa i polecam jeszcze ćwiczenia na takiej maszynce co się ją ściska dłonią - wtedy ręka jest bardziej wyćwiczona i się nie męczy, może na odciski też pomoże.

Pzdr, Maciek

ty cwiczysz sciskanie dłoni na czym innym jak idziesz do panny :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć

i nie mocz dłoni w wodzie ani odcisków nie ścinaj

 

też się teraz z tym borykam niestety , dzień jazdy 2 dni przerwy czasem i 2-3tyg :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrudnij sie na budowie albo przekop ogródek swój i sasiadów. Widac zes chłopie delikatny :icon_mrgreen:

ale na serio, wina sprzetu to byc nie może, wiec o tym z góry zapomnijta

Edytowane przez Geralt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, wszystko ok, ale ja dużo jeżdże właśnie i nie wiem czemu to się robi. A ogólnie łapy mam styrane pracą, więc do najdelikatniejszych nie należą. Ogólnie to myślałem, że ktoś coś pomoże, a to że mam jeździć to wiem bo inaczej to nie da :notworthy: A problem problemem żubrze, ale chyba po to jest forum...a jak nie to po co tu zaglądasz?? :notworthy: heh

 

pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w rękawiczkach podszewka np się nie zawija itp? To może być przyczyną odcisków. Kończyłam szkołę baletową, od point (takie baletki do tańczenia na czubkach palców) często stopy wyglądały jakby przejechał po nich walec drogowy. Dobrym petentem jest odrobina miękkiej gąbki. Gąbka musi być cienka, ale taka zbita, gęsta. Jeśli masz większe rękawiczki to włóż ją do środka w miejscach gdzie powstają odciski. Pamiętaj, żeby była cienka, bo inaczej dla odmiany gąbka zacznie uciskać i powodować konkurencyjne obrażenia :icon_razz: Może na próbę poznęcaj się nad starą parą rękawic.

Na ranki po pęcherzach możesz użyć plastra w sprayu, takiego na poparzenia. Kupisz go za grosze w każdej aptece. Powstaje taka gumowata powłoka niby druga skóra. Łatwo się zmywa ciepłą wodą. Ale tu też bym doradzała stare rękawice, bo czasem ten plaster schodzi ot tak sobie i szkoda tych nowych zasyfiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...