Skocz do zawartości

Wlosy, a egzamin


Gość Saul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam maly "problem". Mianowicie od jakiegos czasu zapuszczam wlosy. Na dowodzie i pj kat b mam wlosy jakies dwa, trzy miesiace po zapuszczaniu. Teraz sa one troche dluzsze: z przosu po czubek nosa, z tylu prawie po kark. Jednak doszedlem do wniosku ze czas na kolejne zmiany i eksperymenty. Tylko ze jakies 2,3 tyg temu dawalem zdjecie z juz dlugimi wlosami i czekam na egzamin prak. na A. Czy jesli scialbym wlosy na krotkie, lub bardzo rozniace sie od tych co sa na ost. dawanym zdjeciu to czy egzaminator ma prawo nie dopuscic mnie do egzaminu??

z gory wiekie dzieki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nosiłem okulary, od jakiegoś roku, może mniej soczewki. Zdjęcie w okularach mam w paszporcie. Kilka miesięcy temu siedząc w pubie z kolegami poszedłem po browar, barmanka po obejrzeniu dowodu tożsamości stwierdziła, że jest zdjęcie jest nieaktualne :icon_mrgreen: , co ciekawe nigdy nie miałem z tym problemu, celnicy przepuszczali itp. Teoretycznie mogą Cie nie dopuścić do egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież egzaminator stwierdza że ty to ty, na podstawie jakiegś dokumentu ze zdjęciem, paszport, dowód osobisty. Nie sprawdza zdjęć jakie złożyłeś w wordzie do prawka, chyba że coś się zmieniło. Problem możesz mieć jedynie później jak cię gliniarz zatrzyma i stwierdzi że to nie twoje PJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 17 lat i masz dowod???

 

co w tym dziwnego?

dowód mozesz mieć o ile sie nie myle od 14 roku życia. Jest to tzw tymczasowy. Sam taki posiadam, bo na egzamin musiałem mieć, który był tydzień po urodzinach. Tyle tylko, ze tymczasowy jest na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dowodzie mam zdjęcie zarośnięty jak święty Mikołaj :icon_biggrin: . Jak miałem egzamin to byłem łysy i ogolony, egzaminator prosił o dowód ze 3 razy (chyba PESEL wpisywał w papiery), problemu nie było.

Aha, jeszcze co do zarostu. Jade sobie kiedyś suzią, patrzę z naprzeciwka jedzie facet na rowerze lat ok. 60. Miał długą siwą brodę i na tej brodzie zapleciony sporych rozmiarów warkocz ;) .

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego?

dowód mozesz mieć o ile sie nie myle od 14 roku życia. Jest to tzw tymczasowy. Sam taki posiadam, bo na egzamin musiałem mieć, który był tydzień po urodzinach. Tyle tylko, ze tymczasowy jest na 5 lat.

Dowód można wyrobić dziecku (bo samo średnio będzie w stanie) od bodaj trzeciego roku życia. Rzeczywiście jest na 5 lat. Wyrobienie kosztuje bodaj 30zł. Moja córka ma od 8-mego roku :icon_mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografia w dokumencie ma spełniać określone wymogi formalne (bez okularów, odsłonięte lewe ucho, itp) i poza tym może pochodzić nawet sprzed 50 lat (no, teraz już kazali zmienić dowody... ale niedawno jeszcze mogła :D ). nie ma się czym przejmować, jest ok

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie z tym dowodem wypalilem :buttrock: :D sam chcialem robic tymczasowy :biggrin: :biggrin: :biggrin: . Czyli chyba czas odwiedzic fryzjera po ponad 1 roku nieobecnosci:D. dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografia w dokumencie ma spełniać określone wymogi formalne (bez okularów, odsłonięte lewe ucho, itp)

 

mnie przyjeli z okularami (jak dawałem dokumenty do prawa jazdy) może dlatego 5 razy nie zdałem :)

 

akle normalnie mam zdjęcie z okularami w dowodzie i w pj gdybym zdał też bym miał....

 

ale mówie wam nie dawajcie do dowodu/pj zdjęcia z okularami bo potem są problemy kumpel np jak podchodził do B to miał 22 lata dowód wyrobił jak miał 18 i miał w dowodzie fote w binoklach i takie same dał na pj i egzaminator go nie dopuścił do egzaminu bo nie miał na nosie okularów (a w wieku 21 lat okulista stwierdził że mu sie poprawiło i nie musi nosić na codzień )i potem męczył sie pisał odwołania zaświadczenia od okulisty i staneło na tym że dostał kolejny termin egzaminu za free ale ile nerwów sie najadł i ile czasu stracił to nikt mu nie wynagrodził.......

 

pozatym chyba jakoś patrzą na zdjęcia niektórzy naprawdę szybko sie zmieniają a gdyby policja oglądając PJ miała wy****nie na zdjęcie to 3/4 ludzi by jeździło z pj kumpli (byleby sie kolor oczu włosów i z grubsza wzrost zgadzał..)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... W dowodzie miałam fotkę z włosami na niecałe 3 cm, włosy do połowy pleców i też było git. Z okularami chyba już trudniej. Ponieważ mi się udało i prawko dostałam bez ograniczeń, a fotkę dałam w okularach, robili trochę problemów już po egzaminie (egzaminator spytał tylko dlaczego, powiedziałam, ze chodze w okularach bo wyglądam wtedy inteligentniej :)) Ostatecznie przyniosłam nowe zdjęcie - bez okularów i wszystko gra.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...