Skocz do zawartości

Czy wymieniać opony - CZ350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Zakupiłem niedawno CZ350 rok 86. Od pierwszego właściciela. Przebieg 23 kkm.

Wymieniłem linki, płyny, fajki, pół instalacji itd. Części są niby tanie, ale jak wszystko podsumowałem to wyszła spora kwota. Zastanawiam się czy ładować jeszcze kasę w tym sezonie na wymianę opon? Opony maja 22 lata - bo nigdy nie były zmieniane. Bieżnik jest na jakieś 4mm, guma nie ma absolutnie żadnych spękań. Jak sądzicie, wymienić tylko dętki (czy też zostawić stare?) i pojeździć na starych oponach czy ryzyko nie jest warte zaoszczędzenia 250zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak myślicie - kupować opony na Allegro ? Boje się że kupie "nową" oponę, która leżała 15 lat w magazynie gdzieś w Chinach i w sumie będzie tak jak bym jeździł na tych które są teraz... Może możecie polecić jakiś tani pewny sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, dętki z oponami do wymiany, ja raz przeżylem przebicie przedniej gumy /lata 80-wsk 175/, mialem czas na reakcję około 10 sekund /zaczęlo mnie ściągać do środka jezdni a potem trzepotanie kierownicą - opona latała lużno po obręczy/, dobrze że nic nie jechało z przeciwka bo mialbym czołówkę a na finał tej ,,wyprawy,, pchałem 5km motor do domu bo zapasu nie mialem...guma starzeje się dość szybko /utlenia się/, zaleca się co co kilka lat bez względu na stopień zużycia je wymieniać, należy też przy okazyjnym /tanim/ zakupie patrzeć na datę produkcji gumy - leżakowane też się starzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te co teraz masz to są rozumiem stomila czy tam dębicy czy jakie ??

 

generalnie jeśli ma bieźnik i nie ma spękań to nie ma co wymieniać chyba że jesteś perfekcjonistą i musisz mieć wszystko nowe

 

ja na stomilu w ogarze jeździłem do absolutnego wykończenia w sumie na łysej gumie zrobiłem z 500km dopiero jak pierwszy raz mi na równej asfaltowej drodze dętka trzasła to wymieniłem opone(a ta łysa była w niektórych miejscach cienka jak kartka papieru)

 

Boje się że kupie "nową" oponę, która leżała 15 lat w magazynie gdzieś w Chinach

 

ja mam te takie cross impex na allegro na koło 18 są chyba po 65 zł nowe powiem że jeśli jeździsz spokojnie to trzymają moja ma rok i bieźnik z 70% gorzej jak kopiesz dziury czy hamujesz po piskach wtedy szybko robią sie łyse plamy aż w końcu całe są łyse one po prostu są z bardzo mękkiej gumy ........

 

zawsze lepsze takie niż rzekomo nowe stomile które leżały 20 lat w szopie i póki leżały są ok założysz na koła 100km z niskim ciśnieniem i zrobi sie mozaika pęknięć......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opon potrzebujesz? Bo jakoś nie sądzę żeby zestaw musiał kosztować 250zł...

 

Oba koła 18"

 

Z przodu jest 3,25

Z tyłu 3,50

 

Ceny z Allegro:

 

18" x 3,50 - 95zł

18" x 3,00 - 75zł (18" x 3,25 - nie znalazłem takich, a ludzie jeszcze mi nie odpisali czy maja w ofercie)

2x dętka - 2x 16zł

Przesyłka - 20zł

 

RAZEM: 222zł

 

Niewiele sie pomyliłem :icon_twisted:

 

Tak, Barum - wyleciało mi z głowy.

Jak możesz załatwic coś fajnego to będe wdzięczny :wink:

Edytowane przez Denzel25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wymienić oponki. Po dwudziestu kilku latach guma straciła już swoje właściwości, a nie chciałbyś chyba przekonać się o tym w pełnym złożeniu w zakręt przy prędkości 100km/h. To, że ktoś jeździł na takich starociach ogarkiem i było ok to nic nie znaczy. CZ waży znacznie więcej i rozwija znacznie większe prędkości więc na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

Polecam oponki z

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=121195&rodzaj=4

Mam takie w Jawie. Mają odpowiednie rozmiary i opony, które dostałem były nie starsze niż 3 miesiące.

Co do dętek to sądzę, że możesz zostawić oryginalne Barum bo są one z naprawdę grubej gumy i jeszcze nie zdarzyło mi się złapanie kapcia. A te dętki za 15zł to chińszczyzna, na którą nie warto wydawać ani grosza. Porządne dętki kosztują około 60zł. Znam przypadek gdzie właśnie te chińskie dętki potrafiły eksplodować podczas jazdy w ciepły dzień po kilkudziesięciu kilometrach.

Ja na swoich oponkach jeżdżę już od roku i nie narzekam spisują się dobrze w codziennej eksploatacji a i traski po 2000km też były.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie z dętkami. :icon_biggrin:

Sam bym o tym nie pomyslał ....Przy wymianie opon sprawdzę czy na pewno są Barum.

 

A co sądzicie o takich oponkach?

 

Na tył:

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=121196&rodzaj=4

 

Na przód:

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=121189&rodzaj=4

 

Będę jeździł (tak mi się wydaje ;) ) głównie po mieście (70%) i okolicznych wioskach (30%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka również wymiana opon. Co z tego że moje moto ma 22lata.

Zmieniam opony dla bezpieczeństwa a nie dla motoru.

 

Ja zakładam na przód (3,25x18) i tył (3,5x18) opony Mitas H-06. Do tego nowe dętki butylowe (są bardziej wytrzymałe od zwykłych).

Łącznie wyjdzie mnie 275zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie z dętkami. :evil:

Sam bym o tym nie pomyslał ....Przy wymianie opon sprawdzę czy na pewno są Barum.

 

A co sądzicie o takich oponkach?

 

Na tył:

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=121196&rodzaj=4

 

Na przód:

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=121189&rodzaj=4

 

Będę jeździł (tak mi się wydaje ;) ) głównie po mieście (70%) i okolicznych wioskach (30%).

 

Jeździłem kiedyś na tych Mitas'ach...

super przyczepności w Jawie nie trzeba, a to są dobre gumy w dobrej cenie, więc polecam w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...