Skocz do zawartości

Czy można założyć na przód 120/70/17 zamiast 110/70/17


cypis22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dopiero zaczynam przygodę z moto wiec prosze o wyrozumiałość

muszę zmienić oponki w moim fazku 2000 r. FZS 600 i tu pytanie czy moge zalożyć na przód

oponę o rozmiarze 120/70/17, fabrycznie montowano na przód opony w rozmiarze 110/70/17,

słyszałem też opinie że nie należy zmieniać rozmiaru na inny niż fabryczny

po pierwsze czy 120-tka da sie zamontować i czy może to wpłynąć w jakikolwiek sposób na prowadzenie sie moto jeśli tak to czego można się spodziewać

prosze o pomoc bo muszę dzisiaj podjąć decyzję, rozmiar 120/70/17 mam do kupienia pod domem

a po 110/70/17 muszę grzać ładny kawałek drogi

oponki wybrałem Pilot Road 2

 

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

 

Do kolegi moderatora jeszua!

Bardzo prosze nie przenosić tego posta do Oczyszczalni, zrobiłeś to z poprzednim takim samym moim postem z informacją że jest to sprawa wtórna na którą jest odpowiedź w starszych postach "Szersze opony"

Niestety w tych starszych postach są wypowiedzi o tylnych oponach i dotyczą innych moto niż FZS 600 a ja potrzebuję porady w tym konkretnym przypadku

dzięki za zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Można założyć, jeśli jest felga 3,5 cala. Jeśli 3-calowa, to nie można. Będzie się nierównomiernie ścierał środek, w stosunku do boków, jazda będzie do dupy, etc. Przy 3-calowej feldze zakładamy 110-tkę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych starszych postach są wypowiedzi o tylnych oponach (...)

 

aż przeglądnąłem kilka tematów. wynik. przy czym model motocykla ma znaczenie drugo-, lub nawet trzeciorzędne

nie będę złośliwy, bo faktycznie opinii o przedniej oponie nie ma wiele (co nie znaczy bynajmniej - jak widać wyżej, że nie ma w ogóle). temat jako techniczny znajdzie się tylko we właściwym dziale

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć, jeśli jest felga 3,5 cala. Jeśli 3-calowa, to nie można. Będzie się nierównomiernie ścierał środek, w stosunku do boków, jazda będzie do dupy, etc. Przy 3-calowej feldze zakładamy 110-tkę.

pzdr

 

A jak Dominik będzie wyglądać poręczność? Przecież to będzie sraka we winklach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz odpowiadam!

miałem na przodzie 120 i motocykl fatalnie sie prowadził w zakrętach-miałem wrazenie ze jezdze na flaku!

teraz jest standardowe 110 i motocykl idzie o niebo lepiej-polecam dunlopa sportmaxa!

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi,

 

niestety zanim do nich dotarłem (musiałem się urwać z roboty żeby odebrać oponki) to już oponki leżą w garażu, 120/70/17, mimo wszystko założe i zobaczę co sie będzie działo.

Musze tu nadmienić że raczkuję w dziedzinie jazdy na moto, ten fazer to mój pierwszy sprzęt, prawko zrobiłem 3 tyg. temu i prowadziłem go na razie jeden raz przy okazji odbierania od poprzedniego właściciela.

Reasumując doświadczenie mam żadne, o przekraczaniu bariery dźwięku na prostej na razie nawet nie marzę nie mówiąc o winklach wiec może nie będzie tak źle :clap:

Jak tylko zacznę codzienne treningi na moto ...... ...... ...... ...... ...... 120{()~|~160 ...... ......

zdam relację jak się oponka przednia sprawuje

 

 

pozdrawiam

 

PS

do kolegi mod jeszua - można by tu pewnie podyskutować (najlepiej przy piwku) ale uwagi przyjąłem :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi,

 

niestety zanim do nich dotarłem (musiałem się urwać z roboty żeby odebrać oponki) to już oponki leżą w garażu, 120/70/17, mimo wszystko założe i zobaczę co sie będzie działo.

Musze tu nadmienić że raczkuję w dziedzinie jazdy na moto, ten fazer to mój pierwszy sprzęt, prawko zrobiłem 3 tyg. temu i prowadziłem go na razie jeden raz przy okazji odbierania od poprzedniego właściciela.

Reasumując doświadczenie mam żadne, o przekraczaniu bariery dźwięku na prostej na razie nawet nie marzę nie mówiąc o winklach wiec może nie będzie tak źle :wink:

Jak tylko zacznę codzienne treningi na moto ...... ...... ...... ...... ...... 120{()~|~160 ...... ......

zdam relację jak się oponka przednia sprawuje

pozdrawiam

 

PS

do kolegi mod jeszua - można by tu pewnie podyskutować (najlepiej przy piwku) ale uwagi przyjąłem :clap:

 

Nooo to z tym doświadczeniem na pewno było by Ci lepiej i przede wszystkim bezpieczniej w rozmiarze 110... Ale w każdym bądź razie uważaj na siebie i powodzonka :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...