Skocz do zawartości

Yamaha FJR1300 czy Honda ST1300 PanEuropean


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i stało się :cool: po jadach próbnych dzieki życzliwości znajomych decyzja zapadła i od kilku dni w moim garażu mieszka wiśniowiutka STX 1300.

 

Dzieki wszystkim za pomocne opinie :notworthy:

Wszelkiej pomyślności z nowym sprzętem i udanego sezonu 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

po długiej długiej przerwie :) postanowiłem odezwać się pod tym tematem z dwóch powodów ;)

 

1. Nasz kolega nie pokazał nam swojej pieknej maszyny- gdzie te zdjęcia????!! ;) :)

po 2 chciałem opowiedzieć swoją historie ;) heh w wielkim skrócie

przeczytałem Wasze posty i widze ze pare osób miało taki sam problem jak ja... czyli NA CZYM JEŹDZIĆ... TURYSTYK? CHOPPER? czy jakiś ŚCIGACZ

a ja odpowiem :) pare lat temu kupiłem sobie sv-ke 650 w zeszłym roku przy wyjeździe nad morze zauważyłem że cięzko się jeździ i bardzo niewygodnie dla pasażerki-pasażera na sv-ce przy dłuższych trasach(chociaż to i tak pełen luksus w porównaniu np przy Suzuki tl 1000 ) a więc postanowiłem kupić drugi motocykl... Turystyczny, Kupiłem Yamahe Venture 1200 83r w naprawde SUPER STANIE facet dbał o ten sprzęt.

 

Wnioskując najlepszym rozwiązaniem gdy masz dylemat co kupić bo chciałbyś czasami poszaleć motocyklem z kolegami po mieście ale i czasami wyjechać na jakieś trasy pozwiedzać coś... to ja uważam że również bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupienie sobie po prostu :) Drugi motocykl ale kompletną odmianę stylu :) ja gdy pojeżdze przez miesiąc półtora na venturze a później wsiadam na sv-ke bo chce troche poczuć prędkość startową...;) to gdy siadam na sv-ke...to przez pierwsze 5 minut czuje jak bym wsiadł na rowerek z 4 kółkami :) ... ciężko to opisać... ale chłopaki... naprawde polecam... ps. zapewne ktoś napisze że nie każdego stać na 2 motocykle, a ja odpowiem że nie trzeba być bogaczem żeby mieć 2 motocykle sv-ke kupiłem za 8 venture za 9 zbieram kase przez okres 6 lat :) w dodatku mam dopiero 24 lata, mam nadzieje że dałem komuś nadzieje że i on da rade uzbierać... trzeba tylko chcieć ;)

 

pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia Panowie i Panie na najbliższych zlotach motocyklowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja mam podobne pytanie jak kolega/zdecydował się na ST 1300 z tym,że ja od 7 lat ujeżdżam Drag Star-y/650 a teraz 1100/ale żeby był ciekawiej to wzrostu osiągnąłem 167 cm a latek naliczyłem 56.I co wybrać kolego Pawle-jeżdziłem i jednym i drugim.

Oczywiście bardzo proszę innych doświadczonym o poradę

Pozdrówka

Jacek

 

Ja mam podobne pytanie jak kolega/zdecydował się na ST 1300 z tym,że ja od 7 lat ujeżdżam Drag Star-y/650 a teraz 1100/ale żeby był ciekawiej to wzrostu osiągnąłem 167 cm a latek naliczyłem 56.I co wybrać kolego Pawle-jeździłeś i jednym i drugim.

Oczywiście bardzo proszę innych doświadczonym o poradę

Pozdrówka

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używańce wchodzą w grę to do tego grona dopisałbym na Twoim miejscu K1300GT. Coś mi się tak zdaje, że w porównaniu z FJR i PE wypadłby najlepiej. Oczwiście jednak mogę się mylić :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy jakim budżetem się dysponuje

bo np. do 20kzł raczej słabo z k1300gt ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy jakim budżetem się dysponuje

bo np. do 20kzł raczej słabo z k1300gt ;)

 

haha dokładnie

 

Wydaje mi się,że ST jest jakby większa i wygodniejsza, natomiast FJR ma trochę mniej komfortu (co nie oznacza,że jest niewygodna) ale ma lepsze kopyto. No i V4 :D Brałbym Pancię :D

 

W Twoim wieku większa i wygodniejsza.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy jakim budżetem się dysponuje

bo np. do 20kzł raczej słabo z k1300gt ;)

 

O budżecie nic nie było chyba, ale fakt że jest droższy z pewnością. Może być też K1200GT.

Do niczego nie namawiam, tylko zaznaczam że może warto go wziąć pod uwagę.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...