Skocz do zawartości

regulacja luzów zaworowych olejak


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciaśniejsze luzy powodują cichszą pracę silnika, ale jest ryzyko że po pewnym czasie się za bardzo zacieśnią. MOże być tylko częściej sprawdzaj.]

Luźniejsze - będzie bardziej klepać, ale spoko można jeździć....

Moment - 12-16Nm, na ogół. natomiast valve cover bolts to śruby od pokrywy zaworowej.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej serwisówki od medelu 1989 była zmiana ze śrubek na płytki. I teraz luzy: Intake - 0.10 - 0.15mm

Exhaust - 0.18 - 0.23mm

 

Shim-type valve adjusters: Intake - 0.10 - 0.20mm

Exhaust - 0.15 - 0.25mm

Edytowane przez brutus333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej serwisówki od medelu 1989 była zmiana ze śrubek na płytki. I teraz luzy: Intake - 0.10 - 0.15mm

Exhaust - 0.18 - 0.23mm

 

Shim-type valve adjusters: Intake - 0.10 - 0.20mm

Exhaust - 0.15 - 0.25mm

 

A w/g mnie nie czytałeś tematu tylko nabijasz sobie licznik.

Po co człowiekowi luzy do wersji z płytkami ? :lalag:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do ustawienia jeszcze 2 zawory wydechowe bo wczoraj już braklo mi czasu by ustawic

a dzis jak ustawie chciałbym to chcialbym wyczyscic gaznikui i sprawdzic,ewentualnie ustawic poziom paliwa w komorach plywakowych ale niewiem jaki powiien byc wymiar od górnej krawendzi plywakla???

 

ustawilem już luzy zlożylem wszystko iodpalam rozgrzałem go chwilke silnik o niebo ciszej chodzi ale tak nierównoże szkoda gadac to teraz pozostaje mi regulacja gazników paliwa i powietza, synchronizacja

niewiedzialem że po regulacji luzów zaworowych silnik zacznie inaczej chodzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po synchro będzie jeszcze lepiej. Dlatego to jest potrzebne :lalag:

 

Poziom paliwa znajdziesz w serwisówce - napisałeś że ją masz...... :wink:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam moje moto juz pięknie chodzi tylko mam 2 male ale bo nieorientuje sie ile silnik powinien sie na maxa krecic na obrotomieżu jest 13,5 tys max

a mnie do 11,5 tysiaca dojdzie a od 12 zaczyna się czerwone pole to niewiem czy to jego amx obroty czy coś jeszce nieustawiłem????

i drugie pytanie tez wazne jak mam doprowadzenie paliwa do gaźników to jeden przewód paliwowy zasila 2 gazniki i jest wpięty pomiędzuy gaznikami na dole ,a drogi przewód paliwowy identycznie zasila gazniki

to nad nimi u góry też jest taka rozdzielka na 2 gazniki w jednej paże gaznikow i w drogiej i nieweim co to jest bo niejest nigdzie wpięte ??? czy jest to może odprowadzenie nadmiaru paliewa??? no niewiem u mnie na tą rozdzielke przy jednej paże i drgiej żaden przwód niejest wpięty

bardzoprosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...