Skocz do zawartości

Problem z yz 125


el_ninio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po namyśle doszedłem do wniosku że tuleja będzie ok , a więc http://www.motor-tech.katowice.pl/ , czy dobierze mi ten Pan odrazu tłok ? i jak wygląda późniejsze wymienianie go

Dostajesz już spasowany komplet gotowy do zamontowania. Za 600zł pewnie zrobi Ci to wszystko. Czyli wprasawanie tuleji,kompletny tłok nominał. A później kupisz też u pana Woryny następny tłok nadwymiarowy a szlif możesz robisz u zwykłego szlifierza cylindrów lub też wysłać do katowic na szlif(50-70zł) i masz z nów nówkę cylinder.

 

Sorrka:P za porządek:P

 

Nikasil wcale nie jest taki drogi, ludzie wykonujacy nikasile nakrecaja jego cene. Tak naprawde technologi kosmosu tam nie ma;)

A z kąd to wiesz że nie drogi?? Pewnie kosztuje 300zł tylko ta "marża". ;)

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikasil to wartwa niklu połozona elektrochemicznie na siluminie czyli aluminium o pewnej zawartości krzemu;]

Chyba sam to wymyśliłeś:)

 

Wikipedia:

Nikasil is a trademarked electrodeposited oleophilic nickel matrix silicium carbide coating for engine components

 

Nikasil to węglik krzemu z powłoką niklową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie juz kilka razy cytowałem na tym forum ksiazke z niej to wyczytałem;) Silumin to zwykły stop AK wykonuje sie z niego bardzo duzo;)

Chodzi mi tylko o to że nikasil to nie jest po prostu nikiel nałożony na cylinder siluminowy. Jeśli masz jakieś wątpliwości to przetłumacz sobie ten artykuł:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikasil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia niestety w niektórych sprawach sie myli;] BMW nie stosuje powłok Nikasilowych stosowało tylko Cromal.

 

Elektrolitycznie pokrywanie warstwa niklu- po ostatecznym honowaniu grubosć warstwy wynosi ok 0,04um(nikasil)

elektrolityczne pokrywanie warstwa chromu o grubości warstwy 0,06-0,08mm(cromal)

płomieniowe pokrywanie warstwa specjalnego stopu żelaza(fferral)

elektrolityczne grawerowanie (sillimal)

 

Ksiazka to "tłokowe silniki spalinowe średnio- i szybkoobrotowe. Jan A. Wajand Jan t. Wajand

 

Kto jak kto ale wajandowi wierze bo 30 lat nic nie robio tylko uczy jak projektowac silniki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia niestety w niektórych sprawach sie myli;] BMW nie stosuje powłok Nikasilowych stosowało tylko Cromal.

Skąd to wiesz? Bo ja nie znalazłem w necie niczego co mogłoby wskazywać że w BMW był stosowany cromal, za to stron o problemach z nikasilem w BMW jest całe mnóstwo.

Druga sprawa, przeglądnąłem kilkadziesiąt stron w necie, nie znalazłem o nikasilu ani jednej informacji która byłaby zgodna z tym co napisane w książce, wszystkie są niestety zgodne z definicją z wikipedii.

Jakby było tak jak piszesz czyli to byłby zwykły nikiel, to co to niby za technologia że nikt w Polsce jej nie robi? I nie pisz że nikt nie wie że to takie proste, bo jakby było to ktoś dawno już by trzepał kasę na tym.

 

 

Przeczytaj to, bardziej do mnie przemawia niż jedno zdanie z książki:

 

The Nikasil cylinder coating is a nickel and silicon carbide matrix coating about 0.07mm (.0025-.003") thick. The Nikasil treatment coats a layer of nickel-silicon carbide, usually by electrolytic deposition, to the inner surface of aluminum cylinders. The nickel matrix is very hard, yet it is relatively ductile. Dispersed through the nickel are particles of silicon carbide less than 4 microns in size. These extremely hard particles make up 4% of the coating and form a multitude of adhesion spots where oil can collect. Beside providing a long wearing surface for the piston and rings, the silicon carbide particles contribute to longer engine life by ensuring good cylinder lubrication.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kilka tygodi w serwisie BMW stad wiem co tam jest;] Zdaniu z ksiazki wajanda bede wierzy zawsze bardziej niż informacja napisanym prze cholere wie kogo;] Wajand zrobił ksiazke na której wychowało sie kilka pokoleń inżynierów. Zreszta Silumin to nic innego jak stop aluminium z krzemem;] Na tłoki wykorzystywany np. AK12, AK 20. Na proste odlewy AK9;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta Silumin to nic innego jak stop aluminium z krzemem;] Na tłoki wykorzystywany np. AK12, AK 20. Na proste odlewy AK9;]

Wiem co to silumin, nawet miałem okazję przeprowadzać próbę lejności tegoż stopu :icon_mrgreen: Ale nie wiem co on ma do nikasilu, równie dobrze możesz nałożyć go na inny stop alu, czy wtedy nikasil zmieni nazwę? :wink:

 

A co do książki to podejrzewam że autor uogólnił że nikasil to nikiel, bo z tego co ja znalazłem to rzeczywiście to prawie sam nikiel ale jest tam 4% domieszki węglika krzemu. A jakby to było po prostu nałożenie niklu, to zamiast wysyłać to Czech ludzie by dawali to do galwanizerni a jednak tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglik krzemu to ciekawa konstrukcja nad która sie pracuje do tej pory. W polsce jest kilka zakładów które bezproblemu nakładaja takie powłoki;) Zereszta Mahle produkuje cylidry w kazdej technologi niewiem tylko jaka jest skala produkcji;]

 

 

p.s. kolego dyskusja na poziomie! odezwij sie do mnie na gadu chiałbym wymienić kilka pogladów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...