Skocz do zawartości

spawanie baku ?????


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam dziure w baku, jak ją zniwelowac slyszalemn ze spawanie baku nawet takiego co nie mial benzynki w sobie kilka lat jest nie bezpieczne ?? gdzies wyczytalem zeby zalac bak wodą i spawac ?? czy moze dac sobie spokuj ze spawaniem i bak zakleic zywica i wloknem szklanym dziura jest od gory baku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój ojciec miał taki przypadek właśnie dziury w baku tylko że problem wystąpił w starym dobrym Polskim aucie ciężarowym Starze. tego co pamiętam to mówił mi że taki bak musi być dokładnie, ale to bardzo dokładnie umyty i potraktowany odpowiednio sprężonym powietrzem i chyba czymś jeszcze i dopiero po dokładnym wyschnięciu można go zacząć spawać.

A co do wody to nie wiem czy woda w ogóle coś da bo przecież benzyna wypływa na powierzchnie wody. Dlatego zresztą nie gasi się pożarów samochodów lub innym przedmiotów z zawartością benzyny wodą.

Oczywiście wszystko co napisałem zostawiam pod sprawdzenia i ewentualną korektę starszych, doświadczonych i znających się na rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej woda i spawaj , tylko to bardzo cienka blaszka i niech robi to ktos z doswiadczeniem bo popalisz dziury. Ja swoj spawalem tak na mocowaniach do ramy bo od drgan i gleb popekaly.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj spawalem tak na mocowaniach do ramy bo od drgan i gleb popekaly.

 

Hehehe. A w podpisie kolegi czytamy :

"....KLR 650 - '88 ,] SPRZEDAM KAWASAKI KLR 650 STAN BDB- CENA: 3800 INFO NA PW..."

:biggrin: :smile:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sana kwestia bezpieczeństwa to pikuś gorzej będzie z zespawaniem

 

jak masz migomat (tak to sie pisze) to najmniejszy możliwy prąd i powoli lecimy........elektrodą radziłbym nie ryzykować chyba że masz fach w ręku bo cięzko dobrać prąd i elektrode.ryzyko zawsze jest cienka blacha itd...

 

Kiedyś mój ojciec miał taki przypadek właśnie dziury w baku tylko że problem wystąpił w starym dobrym Polskim aucie ciężarowym Starze.

 

tylko że star jest dieslem a ropa z powietrzem nie tworzy mieszaniny wybuchowej conajwyżej może sie zapalić od temperatury resztki paliwa.......pozatym w tym 150l jest gruba blacha nawet elektrodą z dużym prądem można heftać stawiając bobki wiem z autopsji.........z motocyklowym jest trudniej.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to dziura? Jak duża? W jakim kształcie (wgniota, pęknięcie). Od czego powstala?

Jeżeli nieduża, niezbyt szeroka (czyli raczej pęknięcie), to cyna 30, lutownica oporowa 400 W i jedziesz!

 

sana kwestia bezpieczeństwa to pikuś gorzej będzie z zespawaniem

Pogratulować rozumu, pogratulować...

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować rozumu, pogratulować...

 

bierzesz bak zalewasz wodą i po problemie bezpieczeństwa woda chyba nie wybuchnie ?? więc nie rozumiem o co chodzi i gdzie problem .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale qrwa problem macie. Jak nie chcesz spawać z wodą to umyj bak dokładnie. Goraca woda + dużo zajebiaszczego detergentu i bak umyty, później podłączasz kompresor i dobrze wydmuchujesz i gotowe.

Nie kazdy spawacz zgodzi się robic bak zalany wodą bo woda + elektryka spawania = jazda. :flesje:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim a co ma spawanie baku do stanu ? , przeciez ramy nie spawalem, pozatym nie wymagaja od 20 letniego enduro ze nie bedzie rysy na plastikach , klekot ma ponad 20 litrowy zbiornik wiec swoje wazy a ja najczesciej mam zalany pod korek , wiec pekly takie skrzydelka pod spodem. Nie licz na umycie baku woda + detergentem to nic nie da , pozatym nikt nie mowi ze masz stac w kaluzy wody z kiepskozaizolowanymi kablami od sily 400V bez przewodu uziemiajacego.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to dziura? Jak duża? W jakim kształcie (wgniota, pęknięcie). Od czego powstala?

Jeżeli nieduża, niezbyt szeroka (czyli raczej pęknięcie), to cyna 30, lutownica oporowa 400 W i jedziesz!

dziura jest mala to raczej pekniecie, powstala podczas klepania baku, znajomek chcial go wyklepac do stuntu zrobil nawet ladna miske ale w jednym miejscu powstalo zagiecie i pękło.

zabiore sie za lutowanie mam gdzies na warsztacie dobra stara oporowke nie wiem ile ma watt, cos takiego http://www.serwiskarcher.pl/allegro/serwis.../lutownica1.JPG

 

przed lutowaniem chce zedrzec caly lakier do golej blachy, nastepnie zalutowac i pokryc go od gory w celu wyrownania zywica w polączeniu ze szmatami (myslalem o wloknie szklanym ale to odradzają), pozniej go przeszlifowac i polakierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...