Skocz do zawartości

MOTOR PALI ZA DUŻO BEZYNY CO ROBIĆ ???????????????????


adikosak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM serdecznie wszystkich posiadam MZ 125 SM. Dla niewiedzących jest to 4-suw. Ostatni wlałem do niego jakieś 6,5 litra i spalił mi je po przejechanych 100km :) . (6,5/100km). TO ZA DUŻO!!! Powinien mi palić mniej niż 4 litry nom 4,5litra max. Proszę o pomoc co tu robić???? Jeżdze amatorsko nie męcząc go, więc skąd takie spalanie.... :P

Edytowane przez adikosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca jest nowiótka, filtr sprawdzałem czyściutki, co do gaźnika ostatnio z kumplem robiliśmy pływak bo mi się zaciął; gaźnik był wykręcony. Może to ALE: zapalony na niskich obrotach gaśnie!!! TZN,: jak jest na luzie puszcze manetkę do końca-sru i zdycha. Co dalej?

Edytowane przez adikosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca jest nowiótka, filtr sprawdzałem czyściutki, co do gaźnika ostatnio z kumplem robiliśmy pływak bo mi się zaciął; gaźnik był wykręcony. Może to ALE: zapalony na niskich obrotach gaśnie!!! TZN,: jak jest na luzie puszcze manetkę do końca-sru i zdycha. Co dalej?

 

Chlopak pytal o wyglad swiecy, a nie o to kiedy byla wymieniana... Sprawdz jej kolor, ale to jak sie troche przejedziesz (chyba, ze juz na nowej jezdziles). Kolor powie nam, czy mieszanka paliwowo-powietrzna jest odpowiednio dobrana. Ogolnie co do spalania i nietrzymania wolnych obrotow - najprawodopodobniej gaznik.

Apropo pytania jak wyregulowac - na oko. Rozkrecasz, czyscisz, ustawiasz wszystko na wmiare standardowe ustawienia (chyba, ze zmieniles komin, albo cos innego w silniku), nastepnie krecisz srubkami regulacyjnymi na zewnatrz by dopasowac reakcje na ruch manetki oraz wspomniane wyzej niskie obroty...

Jesli to nie pomoze trzeba bedzie pewnie zmienic poziom iglicy w gazniku. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5 może spalić, zależy jak ciśniesz, moja przy mieszanej jeździe pali ok 5, ale ja się przyciśnie to potrafi wyżłopać więcej. sprawdź gaźnik, jeśli to nie jego wina, to może niska kompresja, wtedy pierścienie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5 może spalić, zależy jak ciśniesz, moja przy mieszanej jeździe pali ok 5, ale ja się przyciśnie to potrafi wyżłopać więcej. sprawdź gaźnik, jeśli to nie jego wina, to może niska kompresja, wtedy pierścienie do wymiany.

Ale kolego nie może spalić bo to jest 4t 125 DR 125 pali 3-4 a koledze pali 6 i to jest niemożliwe bo tyle palą 600 przy lajtowej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie masz mieszanke mocno wzbogaconą.

Gaźnik do regulacji.

Mówisz że nie leje się z tłumika, a wydobywające się spaliny jaki mają kolor?

A co do gaśnięcia na jałowym, to pewnie wystarczy podkrećić śrubkę położenia przepustnicy (taka wystająca srubka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.5/100 to pali mój GSX 600F podczas jazdy przez zatłoczony Londyn w godzinach popołudniowych.

I mniej więcej tyle pali mój Harley , tylko że na trasie i mieszanej jeździe, a ma 1340ccm. :banghead:

 

PS. Czemu temat dałeś w dziale 2T skoro Twoja MZ to 4-suw?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie zapomnij ze regulujowac najlepiej jest na odpalonym :clap:

 

Tylko i wylacznie na odpalonym i rozgrzanym! Chyba, ze masz taka akcja jak w DR, czyli srubka od skladu mieszanki znajdowala sie od spodu gaznika, gdzie nie mialem dostepu ze srubokretem bez przekrecania gaznika. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to cos nagrzebałes przy tym pływaku.. Bo przedtem spalanie bylo ok ... BO napisales ze po tym jak z kumplem robiliscie przy gazniku... Moja cb spali z 5,5 przy mieszanej jezdzie:) Mniej wiecej takiej jak Ty pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...