Skocz do zawartości

Jakie supermoto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem osoba nieobeznana w temacie enduro/cross/sm i chcialbym zasiegnac opinii bardziej doswiadczonych kolegow. Poniewaz coraz bardziej podoba mi sie idea supermoto, rozwazam zakup tego typu motocykla w blizej nieokreslonej przyszlosci (przyszly sezon?) Mam juz motocykl drogowy i poki co nie zamierzam sie z nim rozstawac :) dlatego supermoto mialby byc moim drugim motocyklem na ktory przynajmniej na poczatku nie chcialbym wydawac zbyt duzo pieniedzy. Przegladajac allegro natrafilem glownie na ogloszenia dotyczace sprzedazy drz 400 sm a ich cena w okolicach 15 tys. PLN i wiecej z racji powzietych zalozen nie jest dla mnie zbyt atrakcyjna :) W zwiazku z tym mam pytanie, czy jest jakas alternatywa amatorskiego motocykla tej klasy w bardziej przystepnej cenie? Nie mam tu na mysli wyczynu na tor tylko zwykly sprzecik do jazdy po miescie i malych szalenstw :)

 

Poczytalem troche na temat dt 125 x i nawet mi sie podoba ale chetnie bym sie przymierzyl bo boje sie ze moze byc troche za maly - mam 190cm i ok 85 kg. Ma ktos doswiadczenia z taka zabawka?

 

Myslalem tez nad zakupem jakiejs dr 350 czy czegos podobnego, doprowadzeniu go do dobrego stanu technicznego i zrobieniu przy niej kilku podstawowych modyfikacji tj. wymiana kol i hamulcow, utwardzenie zawieszenia. Nie mam pojecia na ile szacowac takie modyfikacje. Ma ktos takie doswiadczenia?

 

Bede wdzieczny za opinie posiadaczy motocykli supermoto w szczegolnosci tych, ktorzy budowali je wlasnymi silami ;)

 

pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez PeKaWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt to raczej nie poszalejesz chyba najlepiej i najtaniej wyjdzie cię jak kupisz sobie dr 350 i kupisz koła sm a jeżeli moc dt Ci odpowiada to nie powinieneś mieć problemu ze swoimi wymiarami

Edytowane przez zbychuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR 350. kupisz tanio, wladujesz troche kasy zeby doprowadzic go do pozadnego stanu, kola pasuja od GS 500 po drobnych modyfikacjach lub znajdujesz na allegro i jezdzisz ile chcesz :) Te motocykle sa niesamowicie trwale! stare a dobre, na mojej DR nauczylem sie jazdy na kole... nawet przy oponach uniwersalnych swietnie kladzie sie w zakrety i daje rady przy kazdym szalenstwie, zobacz moje zdjecia z bikepics, na upartego da sie zejsc na kolano haha. O LC4 niestety nie napisze za duzo, napewno mocniejszy i szybszy od DR350( jedyny minus DR'ki to mniej KM i mniejsza predkosc ale za to bajecznie latwy w prowadzeniu i bardzo dobra reakcja na gaz, zwlaszcza z tlokiem wiseco badz wossnera ;) ) brutalniej oddaje moc itp. KTM LC 4 jest stworzony do zapier*alania :) Duzo Koni i ostra charakterystyka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja obstawiam za KTM LC4 620 lub 640 i przeróbka na SM.

mniejszych pojemnosci raczej nie ma sensu brać...

 

p.s.

LC4 620 nie jest zbyt komfortowym motocyklem do latania po asfalcie, bo to duzy wibrator :]

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega widze pyta o cos spokojniejszego a ja sie podlacze i spytam o cos w podobnej cenie tak do 13tys ale ma byc lekkie i mocne nie drz tylko jakis ktm najlepiej albo yamaha wrka tylko pytanie co sensownego szukac, duke mi nie podchodzi tak wiec lc4 albo jakies exc moze szukac? wrka najbardziej ale w tej cenie chyba srednio? bardziej upieram sie przy ktm na nastepny sezon ale jeszcze huski dobre bywaja tak wiec moze ktos podpowie w co warto sie ladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega widze pyta o cos spokojniejszego a ja sie podlacze i spytam o cos w podobnej cenie tak do 13tys ale ma byc lekkie i mocne nie drz tylko jakis ktm najlepiej albo yamaha wrka tylko pytanie co sensownego szukac, duke mi nie podchodzi tak wiec lc4 albo jakies exc moze szukac? wrka najbardziej ale w tej cenie chyba srednio? bardziej upieram sie przy ktm na nastepny sezon ale jeszcze huski dobre bywaja tak wiec moze ktos podpowie w co warto sie ladowac

TE 610 SM albo EXC 520 SM to juz calkime kozacki sprzęt... nochyba że chcesz już coś naprawde do husaberga FE 650 :icon_mrgreen: SM chyba nie było przerabiać trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...