Skocz do zawartości

Handbary do crossa, opinie.


Rekomendowane odpowiedzi

A mi za to nigdy nie udaje się tak upajść żeby kierownicy nie skrzywić :crossy: klamki zawsze całe mam od przedniego hamulca tą na 2 palce a od sprzęgłą troszke przypiłowana.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie to możesz sam zrobić

jak chcesz handbary to kup plastikowe, bez sensu jest wozić dodatkowe kilogramy a przy glebie raczej ich nie połamiesz ( moje na kamorach się nie połamały)

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do crossa i przy lataniu na torze handbary można sobie odpuścić - dodatkowe koszty połamanych klamek trzeba sobie niestety wliczyć w koszty utrzymania motocykla.

Jeżeli chodzi o klamki nie łamiące się to czy po ich założeniu przy upadku cała siła nie pójdzie w inną część uszkadzając ją....??

 

Inna bajka to enduro, gdzie handbary to praktycznie konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi się wydaję, że to samobójstwo :crossy: :buttrock:

 

Ale czy listki ochronią klamki ?

 

Może nie tak jak handbary ale tak chronią, mi też już sie znudziła wymiana klamek założyłem listki Polisporta i odpukać od dwóch miesięcy nie złamałem, żadnej klamki, muszę jeszcze tylko opracować sposób na kapcia w przednim kole :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej nie przeszkadzaja wam zbytnio listki albo handbary?? podczas nnormalnej jazdy?? :crossy: :crossy: :lapad:

 

Niby w czym? Wręcz przeciwnie ułatwiają jazdę :cool:

 

Ej jednak złamałem klamkę i listek mi nie pomógł ;) , ale kumpel ma pełne handbary i częściej łamie klamki :banghead:

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z "niełamalnymi" klamkami lepiej uważać, bo pompa hamulca nieco droższa..

 

W niedługim czasie byłem świadkiem dwóch podobnych wypadków. Mianowicie wywrotka i przyciśnięcie końcówką klamki małego palca. W jednym przypadku skończyło się to na 7 szwach, ale w drugim amputacja końcówki małego palca :/

 

Dlatego uważam, że handbary są bardzo pożyteczne. Nie polecam za to domowych patentów typu metalowe handbary, które mogą zakleszczyć rękę w razie upadku.

 

Sam jeżdżę na listkach polisporta i bardzo sobie chwale. A wytrzymały naprawdę wiele :D

 

Ale podstawa to "luźno" zamontowana pompa hamulca oraz podejście dźwigni sprzęgła. Ja dokręcam zawsze tak, że przy umiarkowanym puknięciu ręką obraca się. W ten sposób nie można oczywiście wyeliminować problemu, ale zdecydowanie obniżyć prawdopodobieństwo złamania klamki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam zamiar zakupić handbary z prętem. Więc pytanie z mojej strony czy opłaca sie kupić te tańsze http://moto.allegro.pl/item804055992_wzmac...czarne_hit.html ? Miał ktoś doczynienia z tym? Bo nie widze tutaj zbytniej różnicy między tymi a tymi za 300zł, chyba że te są z plasteliny.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...