Skocz do zawartości

Drętwiejąca dłoń.


Pepper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ostatnio zamieniłem swojego cruisera na Hondę CB1300. Sprawa przyzwyczajenia jest dla mnie oczywista, inna pozycja, inna technika jazdy itp.

Jedna rzecz jednak mnie wpienia. Otóż podczas jazdy drętwieje mi prawy kciuk, uczucie jest cokolwiek ch...owe. Wczoraj po nakręceniu 250km, zaczął mi drętwieć także palec wskazujący.

O co chodzi?Źle siedzę, źle trzymam kierę, wibracje czy co???Może rękawice mam do bani?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pepper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wibracje ale głównie ( chyba ?) rękawice.

Wniosek ten wyciągam z własnych doświadczeń. Mieciutka rękawiczka skóra łączona z textem po przemoknięciu i wyschnięciu raptem zaczyna uwierać i drętwieją dwa palce i kciuk. Po upraniu o dziwo znowu przestały drętwieć palce.

Być może robisz ten sam błąd co ja, kupujesz tanie rękawice, tanie tzn. tak do 150złp. Mam zamiar teraz spróbować czegoś lepszego, do 200zł :P zobaczymy czy będzie uwierać i od jakiej kwoty :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za male rekawice. Ja rowniez mam troche za male i po pewnym czasie dretwieje kciuk, a potem palec wskazujacy prawej reki. Byc moze wibracje tez maja w tym udzial. Dretwieje prawa dlon, poniewaz bardziej opina sie na niej rekawica przy pracy manetka.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno coś oceniać po takim opisie, ale u mnie była to kwestia ustawienia kierownicy, przynajmniej w części - bo podczas długiej jazdy nadal lubi drętwieć, zwłaszcza przy stałej prędkości w zakresie zwiększonych wibracji silnika (4-4,5 kobr). przestawiłem ją "do środka", znaczy teraz końcówki są bardziej wąsko rozstawione i jest lepiej

rękawice nie pomagają, miałem takie za stówkę, teraz takie za trzy i pół, a różnicy nie ma

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiałbym na rękawice. Zbyt obcisłe mogą powodować mniejsze krążenie krwi w dłoni i drętwienie.

Miałem podobny przypadek z ochraniaczami na łokcie - pasy mocujące były troche za mocno ściśnięte i po godzinie jazdy nie mogłem palcy wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasne rękawice. Mam to samo. Kupiłem dopasowane (wydawało mi się, że leżą idealnie) jednak po 150-200 km zaczyna kciuk drętwieć... Jeżdżę tak, że cały czas mam 2 palce na klamce a manetkę trzymam tylko kciukiem i 2 ostatnimi palcami. Rękawica w takiej pozycji opina mi kciuk :icon_twisted: Następne rękawice będę przumierzał do moto albo chociaż łapiąć jakąś rurkę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rękawice to mam takie sobie mówiąc delikatnie, jednak za ciasne raczej nie są. Chociaż kto wie, nie łaziłem wnich 2 godziny przed zakupem z zaciśnietymi pięściami żeby sprawdzić, może po dłuższej jeździe dają się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegoo mam to samo .. Przyczyna jest chyba zle trzymanie kierownicy .. Boli mmnnie kciuk jak reke trzymam na maxa na lewo czyli do kierownicy . Ale gdy troche dalej nie mam takiego uczucia .. Nie wiem o co chodzi .. Moze poprostu dretwieje .. Swoje robia tez wibracje ;/ Wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasne rękawice. Mam to samo. Kupiłem dopasowane (wydawało mi się, że leżą idealnie) jednak po 150-200 km zaczyna kciuk drętwieć... Jeżdżę tak, że cały czas mam 2 palce na klamce a manetkę trzymam tylko kciukiem i 2 ostatnimi palcami. Rękawica w takiej pozycji opina mi kciuk :icon_twisted: Następne rękawice będę przumierzał do moto albo chociaż łapiąć jakąś rurkę :biggrin:

 

Ja mam troszkę inne zdanie - być może jest to kwestia związana z postawą kierowcy na motocyklu. Często kręgosłup w taki sposób o sobie przypomina (uciski i inne atrakcje). Ja jestem młody, ale mi po dłuższej jeździe motocyklem bądź autem drętwieje ręka, bądź kolana i pięty ;p wiem że śmiesznie to brzmi, ale przyjemne nie jest... Uczucie drętwienia potrafi się utrzymywać nawet pół godziny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem rękawice(150pln) też drętwiał mi kciuk, ale jak sie dopasowały do moich karłowatych rączek problem znkił :icon_rolleyes:

Musiałem kupić trochę małe, ponieważ mam w miarę szerokie dłonie ale krótkie paluszki :icon_mrgreen:

 

Pzdr

Edytowane przez kalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rękawice. Znam to osobiście z kurierki gdzie latałem czasem nawet 14h dziennie na moto. Zawsze miałem ze sobą 4 pary rękawic i niektóre tylko uwierały. Przeważnie zimówki które byly prane wcześniej. Robią się sztywne i szwy/łączenia uwierają lekko na przestrzeń między kciukiem a palcem wskazującym tym samym utrudniając dopływ krwi. A mrowienie/drętwienie palca to własnie niedokrwienie. Po zmianie rękawić było OK. Jedne rąkwice mam takie ze nawet w mieście gdzie caly czas pracują dłonie i palce to i tak drętwiały całe dłonie od nich po 5km jazdy.

 

Druga sprawa to pozycja - mozę masz za daleko kierę wystawioną i musisz za daleko sięgać tym samym za bardzo rozciągając ramiona lub opierając się na kierze zamiast trzymac ciężar ciała na kręgosłupie. Zakladam że wiesz o tym iż ramiona powinny być lekko ugięte tak abyś trzymając kierę podczas jazdy mógł "pomachać' łokciami tak jak w tańcu typu " kaczuchy". :icon_twisted:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ostatnio zamieniłem swojego cruisera na Hondę CB1300. Sprawa przyzwyczajenia jest dla mnie oczywista, inna pozycja, inna technika jazdy itp.

Jedna rzecz jednak mnie wpienia. Otóż podczas jazdy drętwieje mi prawy kciuk, uczucie jest cokolwiek ch...owe. Wczoraj po nakręceniu 250km, zaczął mi drętwieć także palec wskazujący.

O co chodzi?Źle siedzę, źle trzymam kierę, wibracje czy co???Może rękawice mam do bani?

 

Pozdrawiam

 

Mam dokladnie to samo, u mnie mysle, ze sa dwie przyczyny, po pierwsze szew rekawiczki ktory jak klade dlon na manetce uciska kciuk a druga sprawa to sliskie manetki (drewno lakierowane) powoduje, ze musze je mocniej sciskac zeby precyzyjnie sterowac gazem. A zawsze staram sie trzymac palce na klamce hamulca co powoduje, ze mantke sciska sie praktycznie tylko kciukiem i wskazujacym co powoduje szybkie zmeczenie i dretwienie. Mam rekawiczki ret-bike i z biegeiem czasu jak skora sie rozciaga i dopasowuje do dloni to jest coraz lepiej.

 

ps.

Dretwienie kciuka to pikus, wiekszy problem mam z tylkiem, 100-150km i musze sie zatrzymac na pare minut bo siedzenia kompletnie nie czuje.

pozdrawiam

Edytowane przez badiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...