Skocz do zawartości

Lepiej gdy pęknie kask...??!!


koziol93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale macie kolejne ciekawe zajęcie pt. czyje zabawki w piaskownicy są lepsze.

 

Jakby (nie daj Boże) przyszło komuś spotkać się na drodze z np. kilkuset kilogramowymi elementami stalowymi, które niefortunnie spadają z przyczepy, z którą akurat się mijacie to gwarantuję, że nie będzie miało znaczenia czy jedziecie fiatem 126p czy najbezpieczniejszym samochodem dostępnym na rynku.

 

Więcej zależy od przypadku niż od tego ile gwiazdek ma samochód.

Pozdro i szerokiej drogi w Waszych najbezpieczniejszych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz cos co slyszales, nie neguje, ze to nieprawda. Na dzien dzisiejszy nie znane mi sa pozytywne testyjakiegokolwiek pojazdu z Chin a troche sie tym interesuje :P

 

Nie slyszalem, tylko widzialem. Nie napisalem ze przeszedl pozytywnie, napisalem tylko, ze przeszedl/zaliczyl/odbyl. Po prostu wczesniej napisales ze BMW przeszlo ten test, a zapewne chodzilo Ci o to, ze przeszlo pozytywnie.

 

No w tescie jest przeciez czarno na bialym. He, he, jak to ten czas szybko leci.

 

Co jest czarno na bialym? W tescie dwie ostatnie generacje Laguny dostaly 5 gwiazdek, a dwie ostatnie generacje BMW 5 dostaly ich cztery, wiec jesli o to chodzi, to tak, jest to czarno na bialym.

Ale nie przekonasz mnie, ze biale jest biale a czarne jest czarne...

 

 

a ja myslalem, ze mowi sie secundo, tercio :banghead:

To zle myslales. Obejrzyj od 1:56 - http://pl.youtube.com/watch?v=Pnu1MqyDGy4

 

Osobiscie jest mi obojetne czy to, czy inne auto wygralo test, Gdybym mial kupic lagune na full wypasie a BMW 5 gola jak beben to wybralbym napewno BMW. Cena bylaby porownywalna.

 

Daje sobie reke uciac, ze znakomita wiekszosc ludzi na forum, stojac przed podobnym dylematem, podjela by dokladnie taka sama decyzje, ze mna na czele. Ale jakbym mial walic na czolowke, nadal bym wolal siedziec w Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko ile spamu :icon_mrgreen:

 

P.S

Zeby nie bylo....iz ja spamuje :icon_mrgreen: Nie chce zeby mi kask pekal...nawet zeby kosztowal 2,5k zł czy ojro....tak samo jak nie chce siedziec w zadnym samochodzie,ktory bierze udzial w kolizji tudziez wypadku :icon_rolleyes:

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam. Spam niezły tu wyszedł ale zastanawia mnie po co się kłocicie czy BMW czy Laga jest bezpieczniejsza. Pwiedzcie po co wam 5 gwiazdek w samochodzię którym będziecie wozić tylko ziemniaki i mleko z pobliskiego targowiska? Bo jesli miałbym miec samochód to tylko w tym celu - zakupy czy transport przedmiotów. Do jeżdzenia jest motocykl, do transportu jest samochód. Ja tam mogę latać nawet platikowym Trabantem, chociaż frajda większa jest. :smile:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie , w istrukcji kasku proszą, żeby pęknięty lub uszkodzony kask odesłać do producenta.

Wszytsko zlezy jak przywalisz, z każdą rzecza tak jest. Titanic tez miał nigdy nie zatonąć....a jednak zatonał. Nie da sie przewidzieć cos ie stanie z kaskiem w momencie wypadku, bo tam przecież działają tam przeróżne siły i nie sposób tego określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie stać to gratuluje. Nie zapominaj ze ta BMW serii 5 z 2005 stoi na Polskim rynku 85 tys. zł, gdy Lagunę z tego samego rocznika kupię za 30 tysięcy, a jest tak samo wyposażona i jak widać jest równie bezpieczna. Porównajmy sobie teraz bardziej uczciwie: 2 auta tej samej klasy w tej samej cenie. te BMW z np. Volvo S80. Jak myślisz, które auto bym wolał i które gwarantuje większe bezpieczeństwo? Następnie porównajmy Lagunę z BMW za 30 tysięcy, teraz dopiero przykład kuleje.

Przyjedź kiedyś do Polski, zobacz symbolem czego jest tutaj BMW i zwróć uwagę, że najczęściej pojawiającym się modelem BMW na Polskich drogach jest BMW 316 (z gazem!) i szybami na korbkę. I następnym razem jak będziesz chwalił i porównywał BMW to pamiętaj żeby za konkurenta wziąć coś tej samej klasy.

:icon_rolleyes: :notworthy: :clap: :clap: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o Lagunie bo to ona jako pierwsza dostala te 5 gwiazdek tak wiec kiedu laguna miała max to take bmw po wypadku pedała miało tam gdzie kierowca kolana. I dodałem że najlapiej jak materiał sie kruszy, a dlatego że bolidy F1 sa zbudowanego z materialu ktory rozlatuje sie na setki/tysiace malitkich kawaleczkow (ktuszy sie) pochlaniajac najwiecej energi. W kaskach(wysokiej klasy) jest podobnie tylko ze trzeba kosmicznej sily - widzialem raz testy kaskow i jest jeden taki, że z pewnej odleglosci na kask zostaje zrzucony cizar z ostrym zakonczeniem i w miejscu "kolizji" kosk sie kruszy aby przyjac jak najwiecej impetu. (gdy ostrze nie dociera go dłowy/urzadzen pomiarowych - kask przechodzi test :icon_rolleyes:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w kasku oznaczenie norm bezpieczeństwa "E...", gdzie zamiast kropek masz cyferkę... Im wyższa tym większe normy dotyczące bezpieczeństwa spełnia... Jeśli mnie pamięć nie myli to w moim starym i nowym kasku mam E3 lub E4 (nie pamiętam, rano sprawdzę jak będę jechał :clap: i napiszę )... A w takich badziewiastych to chyba E2 widziałem, ale też nie ręczę bo się takim czymś tanim nie interesowałem :flesje: Bo nie wiem też czy żeby były do użytku dopuszczone to czy nie muszą spełniać kaski akurat jakiś wyższych norm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w kasku oznaczenie norm bezpieczeństwa "E...", gdzie zamiast kropek masz cyferkę... Im wyższa tym większe normy

 

 

To nie norma europejska tylko kraj uni z ktorego pochodzi helm.

 

E1 - Niemcy.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie norma europejska tylko kraj uni z ktorego pochodzi helm.

 

E1 - Niemcy.

 

:banghead:

 

To dlaczego na reflektorze mam E4 ? A jest napisane "Made in Japan"...?!

 

EDIT: Znalazłem to niby co KS napisałeś, patrz na dole tutaj: http://www.kawasaki.pl/model_details.php?i...yb=Specyfikacja

Ale nadal nie wiem co oznacza takie samo oznakowanie na reflektorze ? :biggrin:

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ruch obowiazuje w Japoni ? Moto dostalo inny reflektor i tyle.

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ruch obowiazuje w Japoni ? Moto dostalo inny reflektor i tyle.

 

:crossy:

 

Może jestem upierdliwy ale... Skoro dostało inny reflektor, to nie powinno być E4 przy napisie "Made in Japan"... :biggrin: Ale dobra nie jest to istotne dla mnie tylko tak sobie marudzę... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem upierdliwy ale... Skoro dostało inny reflektor, to nie powinno być E4 przy napisie "Made in Japan"... :) Ale dobra nie jest to istotne dla mnie tylko tak sobie marudzę... :wink:

 

japonia mogla wyprodukowac reflektor dla kraju w ktorym skladane jest moto lub w ktorym zlozono o europejska homologacje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pan rzeczoznawca oglądając mój kask stwierdził, że wystarczy dokupić szybke, bo jest na nim tylko obtarcie przy szczęce na zewnątrz i w środku, i w ogóle żebym szybke jeszcze pokazała, pewnie dałoby sie ją posklejać, no niestety rozprysła się i nie byłam w stanie jej pozbierać. uderzenie było dość mocne, mam sie zgodzić na kase za ta szybke czy żądać nowego kasku? pan albo udaje głupa albo nie udaje głupa, ja napewno nie bede jeździć w tym kasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...