Skocz do zawartości

Łańcuchy i smary Off Road


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tej nafty - to wy naftą smarujecie łańcuchy czy tylko nią myjecie łańcuch ???

 

z tego co wiem naftą się tylko myje łańcuch.

Ale z tego co przeczytałem w tym temacie, to rafael, enduromaster oraz Iluminat również "smarują" naftą.

Kupiłem niedawno Shell Advance Chain Ultra ale nie mam o nim jeszcze opini (za krótko używam). Następny, po tym co tutaj przeczytałem, będzie BelRay :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łancuchow to ja kupuje zwykle z mztki niemieckie albo czeskei i smigam z 3 tys i wymieniam :)

A co do smaru to uzywam pierwszego lepszego do lancuchow ze sklepu :)

 

Moim zdaniem to lancuch i zebatki powinny byc tam osłoniete jak maja mztki i simsony. Smarujesz raz i smigasz długoo !!

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łancuchow to ja kupuje zwykle z mztki niemieckie albo czeskei i smigam z 3 tys i wymieniam :icon_eek:

A co do smaru to uzywam pierwszego lepszego do lancuchow ze sklepu ;)

 

Moim zdaniem to lancuch i zebatki powinny byc tam osłoniete jak maja mztki i simsony. Smarujesz raz i smigasz długoo !!

 

ty chyba bardzo chcesz zebrac te magiczne 100%, co?

 

 

 

abstrahując od kolegi powyżej...

czy ktoś ma dobre dojście do łańcuchów EK?

bo DIDa to teraz strach brać, jak na rynku roi sie od podróbek

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyłem 2 łańcuchy DID'a o-ring, teraz dałem się namówić na RK podwójny x-ring (jakieś 320 PLN). Do obydwu nie mam zastrzeżeń - wytrzymałe.

Co do smarowania - z początku używałem motula offroad (pozostawiał żółty nalot)- nie kleił się kurz do łańcucha, ogólnie spoko dopóki nie zacząłem śmigać w ciężkim terenie. Na błoto nie ma mocnych, po motulu nie pozostawał ślad! Więc wniosek - po co przepłacać?

Po jeżdzie moto myje karcherem (łańcuch przy okazji też) i jak przeschnie to smaruje olejem -najlepiej przekładnowym. Nanosze pędzelkiem, nadmiar wycieram szmatką. Na mycie w nafcie brak mi cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, co powiecie o tym łańcuchu?

 

http://www.przedrajdem.pl/chains-lancuch-5...4744451da63eaf4

 

Słyszałem pozytywne opinie o łańcuchach CZ, w dodatku są bardzo tanie, może się skusze :wink:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie o tym łańcuchu?

 

http://www.przedrajdem.pl/chains-lancuch-5...4744451da63eaf4

 

Słyszałem pozytywne opinie o łańcuchach CZ, w dodatku są bardzo tanie, może się skusze :wink:

Jeśli szukasz w miarę taniego ale dobrego łańcucha to polecam taki:

http://www.allegro.pl/item815718667_lancuc..._og_o_ring.html

zrobiłem na takim pół sezonu czyli około 2tyś. bez naciągania i łańcuch jest w dobrej kondycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko mam, jak smarujecie olejem nie macie obżyganej felgi potem?

 

Ja sprejuje ale patrząc na to, że starcza to na 1 wypad (często nawet nie do końca - łańcuch suchy jak pieprz często już na powrocie - próbowałem belreya głównie i Xeramioc), zastanawiam sie też nad tymi Waszymi metodami od czasu do czasu płukanie w nafcie a po wypadzie to pędzel i olej. Ale czy to nie brudzi zbytnio koła?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko mam, jak smarujecie olejem nie macie obżyganej felgi potem?

 

Ja sprejuje ale patrząc na to, że starcza to na 1 wypad (często nawet nie do końca - łańcuch suchy jak pieprz często już na powrocie - próbowałem belreya głównie i Xeramioc), zastanawiam sie też nad tymi Waszymi metodami od czasu do czasu płukanie w nafcie a po wypadzie to pędzel i olej. Ale czy to nie brudzi zbytnio koła?

 

Pozdro

 

Obrzyganej nie, ale lekko ochlapaną tak...ale w czym to przeszkadza w enduraku czy crossie? :icon_mrgreen: ważne że jest przesmarowany,smarowanie olejem tez na długo nie starcza,ale przelicz koszty jakiegoś tam oleju a sprayu do łańcucha...(co do zużycia to myślę że bez różnicy czy to olej czy spray) byle by suchy nie był i nie zardzewiał.

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jest różnica miedzy jakimś zwykłym olejem a sprayem do łańcucha. Nie dość że po oleju pół motocykla jest uwalone nim to najgorsze jest że mokry łańcuch przyciąga cały syf co daje skutek odwrotny do zamierzonego. Do łańcucha musi być tzw. suchy smar.

A co do napędu to polecam łańcuch Reginy lub Renthala o-ring, a zębatki Renthala równiez.

Edytowane przez major000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olejem przesmarowalem lancuch tylko 1 raz. Po 1 km olej zamiast smarowac lancuch rozpieszchl sie po feldze i wahaczu, dlatego zastanawiam sie ze tak duzo osob zachwala ten sposob smarowania. Dobrym rozwiazaniem jest smar glinowy (niestety niedostepny dla takiego smiertelnika jak ja), dlatego polecam smar grafitowy albo litowy. Dobrze sie trzymaja i spelniaja swoja funkcje. Co 2-3 wyjazdy (smarowania) warto wyczyscic lancuch albo olejem albo srodkiem z klimatow WD 40.

Co do smarow jak trzaba gdzies na szybko przesmarowac polecam Valvoline (z napisalem "nowa formula"), albo Motula off road

Co do lancuchow milo zaskoczyl mnie bezoringowy wzmacniany Tsubaki, niemilo zaskoczyla mnie bezoringowy wzmacniany RK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę potwierdzić,że jakość TSUBAKI jest na wysokim poziomie. Miałem łańcuch orignowy w ćwiartce 2T i bardzo mnie zaskoczył żywotnością.

A gdzie można kupić taki łańcuch?

 

Co do RK nieoringowego to właśnie taki zajechałem, badziew jakich mało, co jazdę podciąganie, mimo czyszczenia i smarowania.

 

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić taki łańcuch?

 

Co do RK nieoringowego to właśnie taki zajechałem, badziew jakich mało, co jazdę podciąganie, mimo czyszczenia i smarowania.

 

tak samo w przypadku nieoringowego wzmacnianego DID'a (dokładnie 428NZ). Miałem taki w DT i co jazda naciąganie,po pół sezonu łańcuch nadawał się do wyrzucenia. Teraz w DRZ mam DID x-ringowy i jest naprawde konkretny. Od sierpnia naciągałem go jeden raz o jeden ząbek, przy regularnym smarowaniu nic się nie wyciąga. Jestem bardzo zadowolony z tego łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...