Skocz do zawartości

Sprzęgło


aponte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Strzałka. Pomocy. Powiedzcie mi jak się reguluje sprzęgło hudrauliczne bo wrednota zaczyna mi ciągnąć, ale dziwne że w przedziale 3,4 bieg. W...wia mie to bo jak mam jakiegoś katamrana wyprzdzić to mi wyje. A przedtem to musiałem zaprzeć się kolanami o bak aż z niego kapało bo by mnie zerwało z siedznia takie miał dowalenie. Niekóre plastiki dostawały w dupę na starcie aż widziałem i wielkie gały z pod ich kasków. Może to już tarcze do d...py? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów w Vulcanie nie znam, ale jest jeszcze regulacja sprzęgła w koszu sprzęgła, a dokładnie tego popychacza co odsuwa tarcze.

Sprawdź grubość tarcz i długość sprężyn wg. serwisówki. Może tutaj będzie jakieś clue.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedykolwiek wymieniałeś płyn hamulcowy w pompie sprzęgła ?

Bo jak nie to masz rozwiązanie, płyn z biegiem czasu absorbuje wodę i pod wpływem temperatury zwiększa się jego objętość a jednocześnie tłoczek luzuje tarcze sprzęgłowe.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedykolwiek wymieniałeś płyn hamulcowy w pompie sprzęgła ?

Bo jak nie to masz rozwiązanie, płyn z biegiem czasu absorbuje wodę i pod wpływem temperatury zwiększa się jego objętość a jednocześnie tłoczek luzuje tarcze sprzęgłowe.

Ok. Dzięki za rady. Postaram sie wymienić płyn. Jak nie pomoże to rozkręce i zobaczę na te tarcze. Ciekawe jakiej grubości powinny być w min.? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za rady. Postaram sie wymienić płyn. Jak nie pomoże to rozkręce i zobaczę na te tarcze. Ciekawe jakiej grubości powinny być w min.? :biggrin:

Takiej jak w serwisówce napisali. Podstawa - kupujesz moto i spędzasz następny wieczór w necie szukając serwisówki. A potem dopiero go rejestrujesz, czy co tam trzeba.. :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej jak w serwisówce napisali. Podstawa - kupujesz moto i spędzasz następny wieczór w necie szukając serwisówki. A potem dopiero go rejestrujesz, czy co tam trzeba.. ;)

No jak byś znalazł do vn 1500 z 2000r. serwisówkę po polsku to chętnie ją odkupię. :banghead:

 

troche dziwne ze tylko na 3,4 biegu! jestes pewien ze to sprzegło? mogą to byc rownie dobrze gazniki!

No mnie to też zastanawia, że na tych biegach. Nie miałem wczesniej takiego problemu. Od kiedy dałem "fachowcom" we wrocku z ul. Żegiestowskiej z Yamahy Motorland to zauważyłem takie niedomaganie. A to napewno nie gaźnik. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak byś znalazł do vn 1500 z 2000r. serwisówkę po polsku to chętnie ją odkupię. :flesje:

No mnie to też zastanawia, że na tych biegach. Nie miałem wczesniej takiego problemu. Od kiedy dałem "fachowcom" we wrocku z ul. Żegiestowskiej z Yamahy Motorland to zauważyłem takie niedomaganie. A to napewno nie gaźnik. :icon_mrgreen:

 

 

serwisowki sa po angielsku i z takiej nalezalo skorzystac, po polsku nie ma prawie do zadnych motocykli...

 

zawsze tak jest ze objawy slabego sprzegla "slizganie" zaczynaja sie na najwyzszych biegach czyli wtedy gdy silnik ma najwieksze opory do pokonania przy przeniesieniu mocy przez sprzeglo na skrzynie biegow...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie dlaczego slizga sie niby tylko na 3,4 biegu? powinno sie slizgac najbardziej na ostatnim biegu-co? predkosc max powinna spasc-jest tak u ciebie?

Nie prędkośc max jest taka sama w granicach 185-190. A on ma tylko 4 biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest poczatek slizgania, czujesz jak ci sie slizga przy przyspieszaniu, ale jeszcze daje rade jak sie rozpedzi.

Za jakis czas podpalisz tarcze i przekladki i przestanie osiagac szybkosc.

Radze zmienic plyn i profilaktycznie zajrzec do sprzegla, czy czasem tarcze nie zciemnialy, zmierzyc wysokosc stosu tarcz i porownac z serwisowka.

 

Adam M.

PS. Ernest nie wprowadzaj zamieszania, czytaj a nie pisz - chyba ze masz problem z moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie mam takiego zamiaru Adamie-poprostu mam podobny problem, tarcze obejrzałem-porównałem z serwisówką i wszystko powinno byc ok a nie jest! zmieniłem spręzyny na nowe i dalej to samo! tylko na 3 biegu jest jakby taki strzał obrotów od 7 do 9 tys potem obroty spadają znowu do 7 i dalej idzie juz normalnie-nawet do odciecia! na 1,2,4,5,6 biegu idzie normalnie!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest poczatek slizgania, czujesz jak ci sie slizga przy przyspieszaniu, ale jeszcze daje rade jak sie rozpedzi.

Za jakis czas podpalisz tarcze i przekladki i przestanie osiagac szybkosc.

Radze zmienic plyn i profilaktycznie zajrzec do sprzegla, czy czasem tarcze nie zciemnialy, zmierzyc wysokosc stosu tarcz i porownac z serwisowka.

 

Adam M.

PS. Ernest nie wprowadzaj zamieszania, czytaj a nie pisz - chyba ze masz problem z moto.

:P :D :bigrazz: Dzięks

Edytowane przez aponte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...