Skocz do zawartości

Jaki motocykl wybrać? 500-600ccm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pierwszy raz,

Mam 17 lat, jestem posiadaczem Yamahy RD 80 LC II. W raz z ukończeniem 18 lat chciałbym przesiąść sie na coś większego. Mój budżet jest dość ograniczony i nie moge określić jaki to będzie przedział. Narazie sie rozglądam co moge kupić, a ostateczną decyzje podejme za jakieś pół roku - rok.

 

Jestem zainteresowany motocyklem niezawodnym, dobrym w prowadzeniu, tanim w eksploatacji, nadający sie chociaż troche do lekkiej turystyki, jednak głównie do mało ruchliwego miasta i trasach takich krótkich po 10km między miastami. Motocykl najlepiej gdyby był w miare lekki, choć w sumie niektóre sa ciezkie, a sie tego nie czuje.

 

Moje tytuły:

- Yamaha XJ 600 Diversion (rocznik tak 98 wzwyż ze względu na hamulce)

- Suzuki GS 500 (rocznik 93 wzwyż ze względu na poprawki)

- Yamaha FZS 600 Fazer (Niewiem czy sie nadaje do lekkiej turystyki i niewiem czy nie za mocny dla mnie)

- Honda CB 500 (z wygladu nie najlepszy jak dla mnie, aczkolwiek moto fajne)

- Kawasaki ER5 (nie najlepsza stylistyka)

 

 

Co byście polecali, dodam że motocykl najprawdopodobniej bedzie sprowadzany z UK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie będziemy po raz n-ty odpowiadać na te same pytania. proszę, poczytaj co na forum piszemy:

* o pierwszym motocyklu (co w dużym stopniu i ciebie dotyczy)

* o gs500, xj600, itp, itd czyli zacznij od zapoznania się z dorobkiem wiedzy archiwalnych postów

 

temat jest na prostej drodze do oczyszczalni...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pierwszy raz,

Mam 17 lat, jestem posiadaczem Yamahy RD 80 LC II. W raz z ukończeniem 18 lat chciałbym przesiąść sie na coś większego. Mój budżet jest dość ograniczony i nie moge określić jaki to będzie przedział. Narazie sie rozglądam co moge kupić, a ostateczną decyzje podejme za jakieś pół roku - rok.

 

Jestem zainteresowany motocyklem niezawodnym, dobrym w prowadzeniu, tanim w eksploatacji, nadający sie chociaż troche do lekkiej turystyki, jednak głównie do mało ruchliwego miasta i trasach takich krótkich po 10km między miastami. Motocykl najlepiej gdyby był w miare lekki, choć w sumie niektóre sa ciezkie, a sie tego nie czuje.

 

Moje tytuły:

- Yamaha XJ 600 Diversion (rocznik tak 98 wzwyż ze względu na hamulce)

- Suzuki GS 500 (rocznik 93 wzwyż ze względu na poprawki)

- Yamaha FZS 600 Fazer (Niewiem czy sie nadaje do lekkiej turystyki i niewiem czy nie za mocny dla mnie)

- Honda CB 500 (z wygladu nie najlepszy jak dla mnie, aczkolwiek moto fajne)

- Kawasaki ER5 (nie najlepsza stylistyka)

Co byście polecali, dodam że motocykl najprawdopodobniej bedzie sprowadzany z UK.

 

Pozdrawiam

 

Skoro chcez kupowac moto za rok to czemu piszesz posta dzis ?do tego czasu zmienisz zdanie kilka razy. z reszta bylo takich tematow ze sto w ostatnich czasach - poszukaj po forum.

 

PS. z takimi cechami co podales w dobrej cenie - ciezko bedzie cos znalesc.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie prosze o usunięcie mojego posta. Działalność na forum zaczne jeszcze raz w odpowiednim czasie i z należytym szacunkiem do osób tutaj zgromadzonych.

Pozdrawiam.

 

EDIT:

OK topic moze zostać już :icon_rolleyes:.

1. Czemu pisze posta dziś, poprostu chce sie upewnić jakie moto będzie najlepszym wyborem, by jak już przejde do kupna nie zastanawiać sie nad modelem tylko konkretną ofertą. Czy ja wiem, czy zmienie zdanie? W sumie za rok nic sie nie powinno zmienic. Zobaczymy w takim razie.

Poszukałem po forum, ale nadal nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Ci co maja GS-a polecaja go, Ci co XJ-a to jego polecają.

Edytowane przez TDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie, ale widać, ze masz 16 lat. (Choć jestem tylko rok starszy)

To samo polecał mi mój kolega, który jest rok młodszy od Ciebie argumentując, że GS 500 to straszny wół.

Sprzęty, które wymieniłeś są pozatym za drogie.

 

Fazer już przekracza granice mojego budżetu, ale zawsze moge dozbierać troche.

 

Nie chce szlifierki, ani żadnych owiewek dodam.

 

Pozatym wolałbym opinie prawdziwych motocyklistów, czyli kat. A.

Edytowane przez TDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDragon, aż w szoku jestem, chcialbym widzieć na forum wiecej ludzi takich jak Ty, serio, moje gratulacje i szacunek brachu. W zasadzie wszystkie zaproponowane przez Ciebie motocykle są w porządku. GS500 chyba najłatwiej bedzie Ci kupić, bo podaż jest dosć duża i masz szerszy wybór wśród egzemplarzy. W sumie z XJ będzie podobnie. Prawdopodobnie GS bedzie też najtańszy w utrzymaniu, bo ma prostą budowę i 2 cylindry, co zmniejsza koszty części i przeglądów. Cięzko mi konkretnie doradzić co bym zrobił na Twoim miejscu, bo widzę, ze mamy troszkę odmienne gusta - mi np. kawa Er5 sie podoba. Ale chyba stawiałbym na CB lub GS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer już przekracza granice mojego budżetu, ale zawsze moge dozbierać troche.

 

nie szarp się na siłę na droższy/ młodszy/ większy motocykl. po takim zakupie, kiedy wiatr wieje w portfelu, zaczyna brakować na podstawowe rzeczy: olej, przegląd, zestaw napędowy, tankowanie - motocykl zaczyna więcej stać niż jeździć, a jak już jeździ to często klekocze i grzechocze błagając o interwencję mechanika. poza tym motocykl to dopiero początek zakupów: trzeba się ubrać (chyba, że wszystko masz), trzeba kupić jakiś kuferek do tej turystyki; śmieszą mnie zawsze maszyny po 15-25tys jadące np. na zlot, na których właściciel cały swój dobytek poupychał w niebieskie worki na śmieci i przypiął gumami :icon_mrgreen:

poza tym jak sam napisałeś jesteś młody, pewnie jeszcze nie zarabiasz dość, by spokojnie utrzymywać motocykl; w takim przypadku im niższe koszty np. serwisu, tym więcej czasu i kasy na jazdę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chce szlifierki, ani żadnych owiewek dodam.

 

 

 

bedziesz tesknil za owiewkami, do turystyki by sie przydaly :icon_mrgreen:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz tesknil za owiewkami, do turystyki by sie przydaly :D

:) Golas się odezwał. Może jednak niech się przekona jak to wygląda :)

 

Poza tym spodobał mi sie tekst "brak owiewek może uratować życie - bez nich po prostu jeździć z większymi V sie nie da".

 

TDragon - podoba mi się Twoje podejście. Chociaz pewnie zdecydujesz sie na konkretną maszyne dopiero wtedy gdy będziesz miał na nią uzbierane środki + katA (o ile już nie masz) :icon_mrgreen:

 

Tylko proszę - nie zmień zdaniania, tak jak niektórzy pytający o radę w trakcie dysputy, że jednak CBR600F to JEST TO! Co prawda na to sie IMO nie zanosi, ale ...

 

Powodzenia :crossy:

Edytowane przez Kirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: Golas się odezwał. Może jednak niech się przekona jak to wygląda :crossy:

 

Poza tym spodobał mi sie tekst "brak owiewek może uratować życie - bez nich po prostu jeździć z większymi V sie nie da".

 

 

Golas i to bez szybki :)

 

Co do tego ostatniego to też tak myslalem. Przed wczoraj jeździlem 2h i takie wnioski -

 

w pozycji prostej do 80 km/h idealnie nic nie wieje. Powyżej pojawiają się problemy. 150 km/h urywa glowe i zrzuca z motocykla. Znalazlem jednak na to sposob.... normalnie kładziesz sie na baku i glowe masz na wysokosci licznikow... 180 km/h i idzie jechac a przy 150 km/h OK. Tylko nie zbyty długo się tak wysiedzi.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...