Skocz do zawartości

Jaki motocykl wybrać? 500-600ccm


Rekomendowane odpowiedzi

TDragon, aż w szoku jestem, chcialbym widzieć na forum wiecej ludzi takich jak Ty, serio, moje gratulacje i szacunek brachu.

 

Dzięki bardzo za miłe powitanie. Osobiście Kawa ER5 też mi sie nie podoba.

 

 

TDragon - podoba mi się Twoje podejście. Chociaz pewnie zdecydujesz sie na konkretną maszyne dopiero wtedy gdy będziesz miał na nią uzbierane środki + katA (o ile już nie masz) :)

 

Tylko proszę - nie zmień zdaniania, tak jak niektórzy pytający o radę w trakcie dysputy, że jednak CBR600F to JEST TO! Co prawda na to sie IMO nie zanosi, ale ...

 

Ciesze się, że podoba sie moje podejście ;)

Teraz nie moge sobie powiedzieć, że kupuje GS-a i już koniec nie zmienie wyboru, ponieważ sam nie jestem do końca pewien. Kat. A jeszcze niestety nie moge posiadać.

O zmiane zdania sie nie martw. Po prostu nie interesują mnie tego typu motocykle, bynajmniej w najbliższym czasie.

 

Moimi cichymi faworytami są GS 500 i XJ 600 Diversion. GS 500 ze względu na niskie koszty eksploatacji, ładny wygląd i dźwięk. XJ 600 również ze względu na wygląd, dźwięk, koszty eksploatacji mogą być troche wyższe od GS-a, jednak nadaje sie on troche lepiej do turystyki. Ma 4 gary co jest i wadą i zaletą w porównaniu do GS-a. Dobrze wyregulowany spala 5l i poniżej w cyklu mieszanym, więc nie jest też tak tragicznie.

 

Co do owiewek to z przodu może być taka owieweczka co by mnie chroniła przed wiatrem. Ta co jest w Diversion też jest dość ciekawa. Obydwa modele łatwo dostępne i w Polsce, jak i w UK.

Niemcy są najbliżej, ale ogranicza mnie znajomość języka niemieckiego. Pozatym ceny są dużo wyższe niz w UK.

 

@jeszua

W sumie masz rację, lepiej kupić to na co człowieka stać, a nie pchać sie w droższe moto, a potem narzekać.

Jak będe posiadał źródło dochodu to wtedy będzie można pomyśleć o czymś innym.

Edytowane przez TDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego kupowania "na wyrost"...

Rok temu nosiłem się z zamiarem zakupu Horneta 900, marzyłem o nim od lat, i pracowałem ciężko z myślą o nim. Miałem 16 000 zł do dyspozycji. Okazało się jednak że za te pieniądze bardzo trudno znaleść sprzęt "do jazdy" w dobrym stanie. Kumple doradzili mi kupić 600...

Tak też zrobiłem, wydałem 11 000 zł i musze powiedzieć że z kasy którą miałem zostało tylko na wiosenny serwis , a jeszcze kilka rzeczy chciał bym kupić...

 

No i taki wniosek: Nie ma co kupować konia, jeśli zabraknie na siodło :)

 

A co do pytania kolegi... Postawił bym na CB 500, najlepsze osiągi, niskie spalanie, duża niezawodność... no tylko ceny zazwyczaj wyższe niż u innych...

 

POZDROO

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i sie wpakuj w felerne koło magnesowe i brak ładowania.

Wsadz to miedzy bajki jak to już ktoś powiedział i nie oglądaj więcej : Tata, bo Marcin powiedział. Więcej opowieści dziwnej treści słuchajcie....

 

Osobiscie wybrałbym CB500(trwałe silniki, a to nie bajka) bądz XJ600N.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz to miedzy bajki jak to już ktoś powiedział i nie oglądaj więcej : Tata, bo Marcin powiedział. Więcej opowieści dziwnej treści słuchajcie....

 

Osobiscie wybrałbym CB500(trwałe silniki, a to nie bajka) bądz XJ600N.

 

PZDR

 

Miedzy bajki? To zobacz sobie w googlu ilu ludzi o tym pisze , ilu szuka koła lub porady co z tym zrobic. Są juz ludzie co to regeneruja nieskutecznie.

 

http://www.google.pl/search?client=firefox...Szukaj+w+Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy bajki? To zobacz sobie w googlu ilu ludzi o tym pisze , ilu szuka koła lub porady co z tym zrobic. Są juz ludzie co to regeneruja nieskutecznie.

 

http://www.google.pl/search?client=firefox...Szukaj+w+Google

 

 

Ja się nigdy z tym nie spotkałem, a znam kilka osób ktore jeżdzą bądz jeździły GPZtami, sam też nią jeździłem, byłem również na kilku forach dyskusyjnych o GPZcie i jakoś nikt nigdy się na to nie skarżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie żebym chwalił swoje, ale też stałem przed takim dylematem i padło na Cebule i co ... i przez cały sezon nie sprawiała problemów jestem z niej bardzo zadowolony a jak dla mnie mocy to ona ma wystarczająco.

Przyznaję rację moim przedmówcą, że kupujesz moto za określoną kwotę, ale potem zaczynają się dopiero wydatki: kupe kasy wsadzasz poźniej w ciuchy, rejestracje (masz zamiar sprowadzać z UK, więc troche będzie kosztów dodatkowych poza zakupem), jakies sakwy, ubezpieczenia, filtry oleje i jakieś różowe wstążeczki na końcówki kierownicy a to wszystko niemała kasa no i paliwko. Ale nie przerażaj się kasa na śmigani zawsze się znajdzie (sam nie wiem jak to robie)

 

Pozdrawiam

P.S. gdybyś nie wiedział Cebula = CB 500

Edytowane przez Ynciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Planuje na wiosne kupic motcykl i zastanawiam sie nad Suzuki gs500/Honda CB500/Kawasaki GPZ500 choć bardziej nad GS lub CB.moto bedzie z rocznika 94-99 mniej wiecej.I nie wiem co wybrac...

Honda ma bardzo trwale silniki co nie jest bez znaczenia przy takim roczniku, zaś GS ma lepsze hamulce i zawieszenie...

Który byscie wybrali biorac pod uwage planowany rocznik?(CB tez mi sie troche bardziej podoba bo wydaje sie wieksza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...