Skocz do zawartości

Czy sowiety tyle kosztują czy to na allegro takie zwyczaje?


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :icon_twisted:

 

Otuż ostatnimi czasy podobają mi się radzieckie moto, i cały czas myślę czy szykować to dla siebie czy też nie. Ale odstraszają mnie ceny allegro. Powiedzcie czy to normalne ceny? Czy może nie, i ile powinien kosztować taki rusek. Nie chodzi mi tu o ideał, bo każdy lubi podłubać przy moto ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc być RUSOFILEM musisz się przygotować na to że nie zawsze wszędzie dojedziesz, nauczysz się robić kapitalny remont silnika na jakimś zadupiu w rowie...Wszystko to nauczy ciebie RUSEK :P

 

Lubia się psuć :biggrin:

 

Ceny?? No zależy jakie wyłapiesz, 3-5 tys :) Zależnie od modelu, stanu itp...

A są okazje co kupisz sowieta dużo taniej...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny?? No zależy jakie wyłapiesz, 3-5 tys :biggrin: Zależnie od modelu, stanu itp...

A są okazje co kupisz sowieta dużo taniej...

 

Ja za swojego dałem 1600 zł , z polskim nie kombinowanym dokumentem, ale ile dałem za naprawe to już inna kwestia...

 

Dodam że w dniu zakupu, przed remontem, motocykl o dziwo palił i "jeździł"

Edytowane przez Golas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat "skrzynia do dniepra za taka cene" tam są takie górki cenawe, ale tez własnie ja opisuje porównanie cen z motobajzlem. Niebo i ziemia. Alledrogo nie darmo sie tak nazywa, wiekszosc rzeczy wystawianych jest drozsza niz gdzie indziej. Ale to prawda co pisze Golas, mozesz kupic naprawde tanio(jak ja 500zł solo)ale remont to juz masakra(wywaliłem kolo 3000 i cagle cos jeszcze brakuje) na dobra sprawe kazdego kupionego rusa musisz rozłorzyc i złorzyc ponownie, jednak jak kupisz to bron borze nie licz ile wydałes, bo sie załamiesz, jednak to juz jest takie inne wydawanie, po pare groszy, ja naprawde nie wiem skad wziołem tyle kasy:-) jak pogrzebiesz w archiwum to znajdziesz mase tematów typu kupic ruska czy nie kupic, albo jakiego ruska kupic, i w tym klimacie. Generalnie dniepry sa najtańsze, ale najlipniejsze, urale kupisz z wozem w granicach 1000-1500zł, kaska ponizej1500 to dobra cena i nie ma sie co zastanawiac, Mka ile ci powiedza tyle zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem sprzęta można kupić już za 500zł. Kolega kupił dniepra kanapowca z koszem za tyle. dniepr jeździ, i szaleje w terenie bez wkładu finansowego ale co to jest za jazda... części powiązane na druty, wszystko niepodokręcane, wszędzie luzy kosz przejechany przez czołg (serio), ehh, trup na maxa, az strach tym jeździć bo niewiesz gdzie cie wyrzuci.

Co do allegro to osatnio jakoś stosunkowo tanio się zrobilo... wyłapałem kilka fajnych i do tego tanich gratów, jak np. (normalnie musze się pochwalić :) )skrzynie do dniepra ze wstecznym za... 110zł :) fakt do remontu, ale jak śledze ceny od kilku miesięcy to w takim stanie nie schodzilu poniżej 200 a próg wyniósł 425zł :)

 

Co do mechaniki nie ma obawy. Jeźeli nie masz 2 lewych rąk to sobie dasz rade to nie są skomplikowane maszyny. Ja do czasu zakupu ruska znalem sie jedynie na mechanice rowerowej a sam zrobilem remont silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, tanio znaczy do kompletnego remontu, a z drugiej strony nawewt jak dasz wiecej to i tak nie wiesz co jest grane, czyli do szalenia tanio i jezdzic za sie nie rozpadnie, a do jezdzenia rozebrac w mak, sprawdzic co w trawie piszczy i złorzyc po swojemu, to recepta na dobrego ruska. a na alledrogo żeczywiscie mozna znalezc dobre rzeczy w dobrych cenach, trzeba siedziec i gapic sie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam poboczne pytanie :)

czym sie rozni k750 od m72? ktore z nich wybrac jako zabawke do zrobienia na wojskowa wersje, nie bedzie to zbyt duzo jezdzilo, bo od tego mam inne motocykle. no i czy znacie kogos z okolic slaska lub wrocka kto zrobi mi profesjonalnie remont silnika.

 

ps. urale i dniepry odpadaja, bo mi sie nie podoba ich silnik :)

 

acha i musi byc z koszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają one duuuzo różnic między sobą, przedewszystkim wygląd - poszukaj sobie zdjęć w necie. Przede wszystkim emki były lepiej wykonane (choć kaśki też są jeszcze niczego sobie :] ), ale kaśka to zmodernizowana wersja emki, która lepiej radzi sobie w terenie - większy prześwit, zawieszenie wahaczowe z tyłu zamiast suwaków, mocniejszy o kilka koni silnik, oj, duzo tu wymieniać.

 

Obydwa fajnie wyglądają na wojskowo, choć emka zdecydowanie lepiej się prezentuje, lecz emką szkoda by mi było jeździć ostro w terenie (nie mówie tu o leśnych drogach, ale o błocie i ostrych przeprawach) bo części strasznie drogie, więc wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m72.republika.pl/fs000291b.jpg

 

to jest k750?

 

to ile musze za coś takiego do remontu dać?

 

koleś chce mi cos takiego sprzedac za 4000, z ruskimi papierami, twierdzi ze mozna to zarejstrowac i powie jak:

 

http://i72.photobucket.com/albums/i166/buba6/DSCN0284.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/buba6/DSCN0283.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/buba6/DSCN0282.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/buba6/DSCN0281.jpg

 

ponoc jak sie wymieni bak to bedzie jak k750, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m72.republika.pl/fs000291b.jpg

 

to jest k750?

 

to ile musze za coś takiego do remontu dać?

W zależności co chcesz remontować i gdzie. Tak - to k750. Zwłoki takiego motocykla kupisz jeszcze tanio. Remont u kogoś to mniej wiecej dwukrotna wartość zakupionego złomu. Możesz też walczyć samemu wspierając się na wiedzy wygrzebanej z tego bajzlu tematów na forum. Trudno wtedy zrobić motor bezawaryjny a są i tacy co w tej walce widzą sęs.Bozia ma różnych lokatorów . Może nawet to polubisz. Może Cie szlak nie trafi przy kolejnych porazkach. W ruskich motorach wszystko jest raczej proste ale trzeba wiedzieć co czym gdzie zastąpić a gdzie kupić coś co nie jest odpadem fabrycznym. Najlepiej gdybyś lubił mieć czasem śrubokręt w oku albo uderzyć czymś cieżkim w dłoń. Tyle że jeśli masz kupić motor w siedlcach to lepiej zrób to siegając do portwela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak to jest K750

 

 

chyba żartujesz w tej chwili 4ooo zł za coś takiego? nawet gdyby silnik był w super stanie.... Toż to może z 1ooo jest warte. Co do wyglądu sam przeciez znalazleś zdjecie Kaśki to porównaj sobie z tym i zobacz czym się różnią. Poza bakiem są jeszcze inne "duperelki" jak lampy, klamki itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mechanika cos tam do czynienia mam, bo skladam zabytki, zrobilem juz 5 Os i dwa silniki gnom, wiec cos tam sie znam, lakiernikow, chromiarzy itd wszystko mam rozkminione, chcialbym tylko zeby ktos zrobil mi silnik, skrzynie, napedy, zeby dobrze jezdzilo

 

a nie wiem ktos o jakiejs kasce do sprzedania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kosmetyką wojskowego motóra umiesz się zająć. Czyli blachy tłumiki i klamki bedą działać. A powaznie to podsyłaj linki co kto Ci proponuje i za ile. Nie ważne w który temat to wkleisz loża szyderców i tak go znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...