Skocz do zawartości

Amorkowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proponuję na wzór "Kaskowego rankingu" tworzyć taki sam, nowy, tyle, że na temat amortyzatorów skrętu. Może uda się stworzyć bazę danych w jednym, stałym miejscu, która mogłaby służyć zaintersowanym.

 

Mile widziane wady i zalety, eksploatacja, trwałość, cena zestawu i osobno samego amorka i zestawu montażowego itp.

 

Sam miałem doświadczenie z HyperPro i Arrow.

 

Co do HyperPro to bardzo solidne amorki, super jest wersja RSC, która wzmacnia swoje działanie przy gwałtowynch ruchach kierownicy. Słabszą stroną jest ergonomia modelu z pokrętłem na zbiorniczku, a 23 kliknięcia "na ulicę" to lekka przesada. Cena amoryzatora w sklepie to 940 pln. Do tego szalenie drogie są zestawy montażowe - prawie drugie tyle. Łącznie do 400-450 Euro. Natomiast smutne jest to (potwierdzone z kilku źródeł), że te amorki lubią z czasem się rozszczelniać, a gwarancja jest tylko na 2 lata.

 

Amorek Arrowa jest bardzo ergonomiczny, rozmiary dużo mniejsze niż Hyper, 7 kliknięć w zupełności wystarcza, natomiast o ile Hyperpro może praktycznie "zaspawać" kierownicę na stałe, o tyle Arrow nie działa już tak mocno. Cena kompletu to niewiele mniej niż za Hyperpro.

 

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia to proszę wpisywać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja exploatowałem Arrow'a przez rok. dokładnie 11 miesięcy, bo wtedy właśnie (po jakichś 16k km) wzięło i strzeliło sobie mocowanie :)

http://www.logisticsservice.pl/~tescik/arrow/

oddali mi nowy, ale troszkę inny i tak się właśnie zastanawiam, czy to model starszy, czy młodszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Osobiscie moge polecić amorek firmy LSL.

ma kilka "kliknięć" co powoduje mozliwość doboru nastaw do upodobań i warunków

zestaw zawiera wszystkie elementy wraz z instrukcją montażu

cena zestawu do SV650S wynosi 259EUR. Amorek jest rozbieralny wiec można go ewentualnie regenerować jakby ciekł.

strona producenta: http://www.lsl-motorradtechnik.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (i nasz Kolega TUREK :D ) poznaliśmy nowe oblicze firmy LSL. Montowany z boku na ramie, dedykowany do SRADA 600'97 amortyzator nie dał się w ogóle założyć :!: Najpierw konieczne było rozwiercenie otworu monażowego w ramie. Potem okazało się (po 3h walki), że amorek nie daję się zamontować. Przy okazji ociera o elementy motocykla, efektowanie je rysując, a pokrętło regulacyjne wypada pod zegarami. Pomijam już wygląd samego amortyzatora - długi na ok. 1,5m :lol: , w kształcie wielkiego radiatora... 8O Także: Niemcom gratulujemy LSL'a. :lol: Lepiej inwestować w modele montowane na zbiorniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (i nasz Kolega TUREK :D ) poznaliśmy nowe oblicze firmy LSL. Montowany z boku na ramie, dedykowany do SRADA 600'97 amortyzator nie dał się w ogóle założyć :!: Najpierw konieczne było rozwiercenie otworu monażowego w ramie. Potem okazało się (po 3h walki), że amorek nie daję się zamontować. Przy okazji ociera o elementy motocykla, efektowanie je rysując, a pokrętło regulacyjne wypada pod zegarami. Pomijam już wygląd samego amortyzatora - długi na ok. 1,5m :lol: , w kształcie wielkiego radiatora... 8O Także: Niemcom gratulujemy LSL'a. :lol: Lepiej inwestować w modele montowane na zbiorniku...

u mnie amorek zamontowałem w 10 minut. pasował bez najmniejszego kłopotu. fakt, że jest nad kierownicą a nie z boku motocykla ale mi sie ten układ podoba i uważam go za poręczny.

wszystkie elementy bedące w zestawie były w moim przypadku dobrze wykonane i pasowały do wszelkich otworów motocykla.

odemnie duzy pozytyw!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Hyperpro syf i jeszcze raz syf do tego dystrybutor Grandys zachowuje sie jak firma gangsterska wmawiając swoje zasady do reklamacji. Amor zsikał sie juz po miesiącu potem naprawa i znów po odebraniu (na koniec sezonu więc przez 5 miesięcy nie chodzi zima i takie tam) po rozpoczęciu sezonu wytrzymał zaś dwa miesiące pracy. dzwoniąc do dystrybutora (jedynie on chciał dobrze, obecnie od niego mam pożyczony standardowy amor) powiedział mi , że nie ma sprawy mogę oddać na koniec sezonu nie bedzie problemu z reklamacją przyjmą z pewnością, nie obawiałem sie specjalnie wiedząc ze gwarancja przedłuża sie o czas naprawy a po jej ustaniu czas gwarancji biegnie na naprawiany element od nowa czyli od momentu naprawy. Tymczasem firma Grandys ma swoj Kodeks Cywilny i mówiąc kolkwialnie ma w dup..e klienta. Twierdzi że na hyperpro jest rok gwarancji nie 2 lata a ten czas juz minął i nic ich nie interesuje jakieś tam przedłuzanie gwarancji i koniec jedyne co mogą mi zaoferować to naprawę za kasę lub kupno nowego z jakimś smiesznym kilku procentowym rabatem. Wniosek dalej jesteśmy syfo grodem z syfo-sprzedawcami i trzeba kupować za granicą co sie da i nie dziwie się już dlaczego w Berlinie w sklepach Polo czy Louis jest więcej Polaków niż niemców. Nawiasem mówiąc trzymają go juz ponad miesiąc i jeszcze nie odesłali ;-(

PS do informacji gdyby była gwarancja 2lata kończyła by sie w końcu

kwietnia 2006 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS do informacji gdyby była gwarancja 2lata kończyła by sie w końcu

kwietnia 2006

 

Q**wa, znaj swoje prawa!!!!

Ustawa o sprzedaży konsumenckiej (nie mam w tej chwili przy sobie) mówi wyraźnie, że producent zapewnia poprawne działanie przez 2 lata. Dawniej nazywało się to "rękojmia" - w nowej ustawie nie używa się tej nazwy, ale w ciągu 2 lat zobowiazany jest wymienic towar na prawidłowy.

Gwarancja nie ma tu nic do rzeczy. Gwarancje producent może dać, ale nie musi. A "rękojmia" jest niezależna od niego i obowiazuje z przepisów prawa! (jeden z plusów wejścia do Unii)

 

Jeśli chcesz - moge w tygodniu podesłac ci tekst ustawy.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarianKa

Wiesz miło jest jak ktoś mnie rozumie, Kodeks Cywilny reguluje kwestię rękojmi w ten sposób, że można żądać od sprzedawcy zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru, ale jak skorzysta się z gwarancji rękojmia już tego nie obejmuje. Gwarancja jest od producenta czy przedstawiciela producenta jest to umowa między kupującym a producentem, rękojmia między sprzedającym a kupującym. Nie zmienia to jednak istoty sprawy że tował :P :-( :P Natomiast nie wiem jakie wprowadziły zmiany wejście do UE jeśli masz jakieś obowiązujące przepisy możesz podesłać co nie zmienia też faktu że niczego z nimi nie wywojuje do Wawy mam 450km a nie jest to kwota do walki w sądzie :roll:

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja używam WP, akurat taki, bo trafiłem w świetnej cenie na jakimś bajzlu w Łodzi więc kupiłem i jeżdżę już 3 sezon :P

Minusy:

- wielki jak amor w tylnej klapie polaja (co prawda montowany laga-rama, więc uzasadnienie jakieś tego rozmiaru jest)

- mi się zsikał po roku używania

- nie wiem jak fabrycznym serwisem WP na terenie PL

- nawet na najtwardszym ustawieniu nie "zespawa" kiery, działa "mocno", ale nie na kamień

- brak progresywności tłumienia przynajmniej w moim egzemplarzu

 

plusy:

- 15-stopniowa regulacja

- możliwość rozłożenia i regeneracji za śmieszne pieniądze (w Poznaniu pełen koszt regeneracji u bardzo dobrego fachowca to 100 zł i roczna gwarancja, amor działa bez zarzutu już 2 sezon)

- dobre ceny na runku używanych amorków (na ebayu od 100 euro), w Polsce od 350-400 zł

- zwykle dostępne wraz z mocowaniami na aukcjach

 

Foto stare: http://www.bikepics.com/pictures/113333/

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Hyperpro do TLa i zastanawiam sie czy bylo warto. Z tego co tu wyczytałem nie bardzo :/ bo sie rozcieknie , ale moze znajdzie sie ktos kto uzywal go przez dluzszy czas i ma dobre zdanie :P

 

Hiszpan tak jak mowilem Ci ostatnio LSL na 5-6 pozycji pracuje jak amorek seryjny, a ma tylko 7 regulacji :P( jak nie było w sprzecie seryjnego amorka to i LSL dobry

 

A propos jeszcze Hyperpro, czy ktos ma namiary do jakiegos serwisu w razie gdyby sie rozciekł (tylko nie Grandys bo wystarcza mi to co napisał kolega Quake)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Hyperpro to jest tak, że są dwa rodzaje:

zwykły i progresywny,

kolega kupił ten zwykły, to mu od razu pociekł,

załatwił z Grandysem, że zwróci mu tamten, dopłaci różnicę i weźmie jednak progresywny (~100pln).

już jest po jednym sezonie i mu nie cieknie.

widocznie te progresywne są jakieś wytrzymalsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...