Skocz do zawartości

Opony crossowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Pacher wspomniał już o oponie Bull.Dokładniej to chodziło o mnie.Założyłem tą oponkę i narazie na niej miałem 3 wyjazdy.2 razy cholernie mokre po lasach,błotnych dojazdówkach i raz po twardym terenie.Co mogę powiedzieć opona jak za te pieniądze naprawdę świetnie się spisuje.W ekstremalnie gęstym błocie(blina i pochodne:) trzeba trochę bardziej odkręcać ponieważ kostki są dosyć blisko siebie i mają tendencję do 'zabijania' się ale dobrze się 'czyszczą' przy niewielkiej prędkości także NIE ZATRZYMYWAĆ SIĘ TYLKO OGIEŃ:)W lesie jest teraz dużo mokrych przegniłych liści także jaka opona by nie była to jest ślisko.Ale nawet na takiej nawierzchni przy podjazdach czuć że ta opona się wcina także jest ok.Na suchym jest ekstra,dużo latałem po twardym i asfalcie i nie znalazłem ani jednego pęknięcia itp.Oponę brałem u Piotrka w Be FAST i jeżeli mam coś kupić na tył to na pewno wezmę takiego Bulla a na to konto na przód założę firmową oponę(mitas się nie sprawdza,kostki rwią się w oczach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co polecicie na tył do KMX? Niestety obrecz jest 18 cali. i dosc trudniej o oponke uzywana... a co powiecie na ta? http://www.allegro.pl/item274039161_opona_..._ktm_nx_dr.html Teraz mam o podobnym biezniku ale Vee Rubera i dobrze mi sie jezdzi.. Szukam raczej uzywki. Teren po jakim jeżdże to łąki trawa błoto szuter kapke asfaltu czyli mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co polecicie na tył do KMX? Niestety obrecz jest 18 cali. i dosc trudniej o oponke uzywana... a co powiecie na ta? http://www.allegro.pl/item274039161_opona_..._ktm_nx_dr.html Teraz mam o podobnym biezniku ale Vee Rubera i dobrze mi sie jezdzi.. Szukam raczej uzywki. Teren po jakim jeżdże to łąki trawa błoto szuter kapke asfaltu czyli mieszanka.

 

 

wedlug mnie ta opona to totalny szmelc nie kupilbym tego za 20zl,a gosciu szuka jeleni

pogadaj z chlopakami z roznych for czesto ktos ma nie potrzebna do wywalenia takze mozesz kupic okazyjnie

a najlepiej jak bys mial doscie do jakiegos zawodnika

2 treningi-1 opona :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam dojscie do zawodnika ale nie ten rozmiar... no to fakt na przód 2 razy założył i mi sprzedał za bodajże 40 zł Pirelke MT 320... he :buttrock: No ale moje dojscie sie wyczerpuje, wiec co polecacie nowa oponke? czy raczej uzywka? Jesli tak to jaka wiem ze bylo nawet w tym temacie ale ja smigam po innym terenie itp itd.... ? Nawiasem mowiac ma ktos oponke?

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

http://www.wickedthunder.com/-strse-369/Mi...ires/Detail.bok

 

Co myślicie o takiej oponie? Dobra jest ona? Nigdzie na polskich stronach ani na allegro nie znalazłem takiej. Ile jest ona warta jakby ją na allegro wystawił? Mam do kupienia taka, ale jeszcze sprzedawca się zastanawia nad ceną.

 

P.S. pytam o tą oponę konkretnie, a więc doradzanie innych narazie odchodzi na bok;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre oponki w sumie typowa kostka , tyle ze nie ma bocznego trzymania , jesli szukasz oponki uniwerslanej to wlasnie ja znalazles , ale esx 125 to chyba nie jezdzisz po asfalcie w jakies traski wiec w typowym terenie moze okazac sie za slaba .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 4 miesiące temu...

Koledzy mam pytanie.

 

Śmigam na WR 450 głownie las piach+lekkie Kamyszki , nie skały :) błoto i muszę wymienić opony co polecacie?? ,Dodam że czasami muszę dojechać kawałek asfaltem ale unikam tego :)

 

michelin ac 10 ?? http://allegro.pl/michelin-ac-10-cross-80-100-21-120-90-18-swieze-i4433663303.html

 

Rozpatrzę każdą propozycję ( fajnie jakby ładnie ziemie, błoto wyrzucała do góry ;) ( wyższa kostka )

Edytowane przez TTyka600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kolego o to wlasnie chodzi zeby opona nie rzucala ziemi tylko odpychała motocykl, ja upalam na różnych oponach FIMowskich, zostawiają mało śladów ale trakcja gdy bieżnika zostaje 0,5cm jest na nich lepsza niz na jakimś crossowym kapciu z 2cm kostką, tyle tereny inne,

na piachy i miękkie polecic mogę mitasa 946 z czerwonym paskiem, dobry stosunek cena - jakosc, ac10 to kicha, no chyba ze interesuje cię homologacja drogowa bo tą akurat ma jako jedna z nielicznych opon enduro

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kolego o to wlasnie chodzi zeby opona nie rzucala ziemi tylko odpychała motocykl, ja upalam na różnych oponach FIMowskich, zostawiają mało śladów ale trakcja gdy bieżnika zostaje 0,5cm jest na nich lepsza niz na jakimś crossowym kapciu z 2cm kostką, tyle tereny inne,

na piachy i miękkie polecic mogę mitasa 946 z czerwonym paskiem, dobry stosunek cena - jakosc, ac10 to kicha, no chyba ze interesuje cię homologacja drogowa bo tą akurat ma jako jedna z nielicznych opon enduro

 

No i dzięki za wyjaśnienie bo homologacja na opony jest mi tak potrzebana , jak prawko na moto :) mogła by być ale bez tego też się super jeździ :) taki żart :) fajnie mi to wyjaśniłeś :) czy ten mitas z 946 występuje również na przód ??

 

bo tył już mam http://allegro.pl/18-xt946-opona-extreme-120-100-18-mitas-xt-946-68m-i4434796981.html

Edytowane przez TTyka600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...