Skocz do zawartości

Jaki producent łożysk się kryje pod marką...


Rekomendowane odpowiedzi

JMT ( Japan Marine Technology ) chyba łozystka również produkują. Do mojej firmy przychodzą czasami przesyłki od nich z uszczelniaczami zdolnymi pracować pod dużymi ciśnieniami. A ta druga to nie mam pojęcia :)

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMT ( Japan Marine Technology ) chyba łozystka również produkują. Do mojej firmy przychodzą czasami przesyłki od nich z uszczelniaczami zdolnymi pracować pod dużymi ciśnieniami. A ta druga to nie mam pojęcia :)

Na stronie larsson.pl podają, że to marka z Tajwanu. A i tak gdy kiedyś miałem QMP były łożyska CHYBA NTN. Nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMT to nie jest Japan Marine Technology

Ogólnie rodzina marek JM (JMT - JM Technics, JMP - JM Proline, JMC - JM Chemical, JMS - JM Sports) sami nic nie produkują ale są dużym dostawcą w całej europie części motocyklowych i nie tylko. Stronę mają tylko po niemiecku pomijając to co jest na stronach larssona http://www.jmproduct...sum.2399.0.html

lub inaczej

http://www.matthies.de/

 

łożyska JMT to chyba SKF ... sprawdzę bo mam paczkę łożysk główki ramy w garażu - o ile będą oznaczenia

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znam, już nie raz przerabiałem:

http://www.stozek.pl...osc=17&f=szukaj

http://www.stozek.pl...osc=15&f=szukaj

Górne średnio 60PLN brutto, dolne 30parę brutto i uszczelniacza nie ma.

 

Ale gdzie uszczelnienia dostanę?

Nie kalkuluje się zbytnio :/

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kombinacji wydłubuje sie stare uszczelnienie (jak sie uda). Polecam NTN po ok. 30zł/szt produkcji japońskiej lub tajwańskiej, zależy jak sie trafi. SKF nie polecam bo zeszło na psy. A All Balls powinno pojawiać się tylko w dziale humor.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kombinacji wydłubuje sie stare uszczelnienie (jak sie uda). Polecam NTN po ok. 30zł/szt produkcji japońskiej lub tajwańskiej, zależy jak sie trafi. SKF nie polecam bo zeszło na psy. A All Balls powinno pojawiać się tylko w dziale humor.

Bądź tak pomocny i wskaż mi jakiś sklep, oto wymiary:

47 x 26 x 15 mm - 55 x 30 x 17 mm

Bo to górne to najtaniej za 50zł widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko nie zgodzę z tym jako by SKF miało zejść na psy. Z mojego doświadczenia w pracy na utrzymaniu ruchu stawiałbym je na równi z FAGiem. Chociaż nie wykluczam, że poza segmentem łożysk kóre my wymieniamy najczęściej, może być inaczej.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konkretnie o co chodzi najbardziej? O cene czy o wymiar czy o uszczelnienie?

 

Podałem producenta i odradziłem coś tam, żebyś sie nie zakładał tutaj następnego tematu za jakiś czas ;)

32006 kupowałem pare miesięcy temu NTN made in Japan w dobrej cenie ale mam rabat u dilera bo zaopatruje mnie nie od dziś. Sory za skrót myślowy.

Z wymiarem nie ma problemu występują zamienniki/odpowiedniki tych łożysk, które podałeś.

Jeśli chodzi o temat uszczelnienia to tak jak wcześniej napisałem ratuje sie stare ( o ile nie zdejmujesz ich młotkiem), można też kupić uszczelnienia osobno. ALe to trzeba szukać po wymiarze. Podpowiem Ci, że wymiarów w łożysku stożkowym jest nieco więcej niż te, które podałeś i przy czarnym scenariuszu możesz kupić, założyć i nie będzie chodzić. Poleciłbym umyć stare łożyska, zawinąć w szmatkę i podjechać do sklepu wraz z suwmiarką bo to czasem są różne kwiatki kolego. ALbo oddać temat do mechanika.

 

pzdr.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dużo do czynienia z łożyskami i powiem tak

 

bardzo dobre NSK, Nachi - Japonia

 

dobre FŁT (nasze polskie, polecam bo są tańsze), FAG, INA - Niemcy, TIMKEN - USA

 

średnie - SKF - niby szwedzkie, Torrington - Czechy

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...