Skocz do zawartości

jaka honda na dlugie trasy


barbarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Honda Pan European odpada!

Nie podoba mi się

Dlaczego chopper??

Turystyki i inne twory jakos mi nie odpowiadaja.

Lubie zasiac na kanapie choppera i jechac.

To moze taki fetysz???/ :icon_biggrin:

A za podpowiedz ze wybor jest od 750 do 1800 do zadna podpowiedz.

Moze rzeczywiscie lepiej kupic inna marke niz honda???

Dzieki za info i czekam na kolejne moze.....

Pozdro.

barbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nad czym tu dywagować? armaturę wybiera się głównie oczami: w zasadzie którego byś nie wziął z silnikiem ca. litr, będzie ok

natomiast jeśli "dojazdy" ma oznaczać również toczenie się po mieście, to odrzuciłbym zdecydowanie monstra typu vtx1800, które w korku będą się po prostu męczyć na potęgę - a Ty na nich. zwróć uwagę na różnice w masie i szerokości, bo one mają decydujące znaczenie

 

inne marki? no to poczytaj sobie w dziale głównym (piętro wyżej) wątki z porównaniami z drag/ wild starami, vulcanami, itd - jest tego pod dostatkiem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chopper??

Turystyki i inne twory jakos mi nie odpowiadaja.

Lubie zasiac na kanapie choppera i jechac.

To moze taki fetysz???/ icon_biggrin.gif

 

albo raczej brak doświadczenia

pojeździsz trochę to zmienisz zdanie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maja być tylko choppery to za wielkiego wyboru nie masz :pozostaje tylko VT600.Bo reszta to cruisery,Ale jeśli one też są brane pod uwagę to najlepszym wyjściem będzie VTX 1300. 750 sobie daruj.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzieki za kazde info. W tym miejscu widze, ze mozemy temat nieco zakonczyc gdyz po przeczytaniu lektury z tego forum odnosze wrazenie ze honda moze nie byc najlepszym wyborem. przeprowadzilem kilka rozmow z uzytkownikami innych moto i jakis poglad mi sie rysuje! Gdybym mial konkretne pytania to zaistnieje w odpowiednich dzialach tego forum.

Poki co dzieki.

Pozdro.

Barbek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda owszem

ale nie chopper/cruiser :biggrin:

modeli odpowiadających Twoim wymaganiom (oprócz tego że nie są chopperami) jest naprawdę sporo

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No to w zasadzie ograniczasz swoj wybor do czterech modeli:

 

Honda Shadow 750

Honda Shadow 1100

Honda VTX1300

Honda VTX 1800

 

W tej cenie, wsrod czopkow i cruiserow Hondy nic specjalnie wiecej nie ma :].

Moze jeszcze taki dziwaczny wynalazek - Honda 750 Magna.

 

Pzdr

 

 

Nie dziwaczny tylko jedyny w swoim rodzaju i oryginalny. A jak za****la wiedzą tylko ci ,którzy mieli szczęście dosiadać "Madzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie!

Dzieki za kazde info. W tym miejscu widze, ze mozemy temat nieco zakonczyc gdyz po przeczytaniu lektury z tego forum odnosze wrazenie ze honda moze nie byc najlepszym wyborem.

Nie wiem, skąd takie wrażenie. Moim zdaniem Honda to doskonały wybór. Oczywista rzecz - przemawia przeze mnie moje osobiste zamiłowanie do marki - ale niby co ma być w Hondzie nie tak? Jeśli chcesz jeździć głównie w mieście - Shadow 750 jest fajna, bo wygląda, jak rasowy cruiser, a bardzo dobrze prowadzi się ją lawirując między samochodami w korku. Jak chcesz jeździć w trasie - to masz VTX-y o pojemnościach 1300 lub 1800. Jest też przecież Shadow 1100 który stanowi jakby kompromis (choć mi osobiście nieszczególnie się podoba).

No i stylistyka - w cruiserach wygląd to niebagatelna sprawa, a akurat tej marce urody nie sposób odmówić (w moim odczuciu to najładniejsze japońskie cruisery).

Ja w każdym razie póki co nie wyobrażam sobie jeżdżenia na czymś innym, niż Honda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaprawdę powiadam Ci - kup Hondę Pan European 1100 .... Ja mam 4 sezon ..nie chcę innego moto.Chyba ,że 1300 :biggrin:

 

 

No... jestem pewien ,że chodzi Ci o........ HONDE 1300VTX / bo cóż może być pikniejszego ? ? ? ? ? ? / :icon_biggrin: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1300 może być pikniejszy 1800.A Gogusiowi chodziło o Hondę Pan European 1300,a to z VTXem nic wspólnego nie ma ;)

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1300 może być pikniejszy 1800.A Gogusiowi chodziło o Hondę Pan European 1300,a to z VTXem nic wspólnego nie ma ;)

 

:biggrin:

Piter , wiem ale to On "wlaz"' na stronke VTX wiec "jeśli wlazles miedzy wrony ,musisz krakac jak i ony ' i 1300 to zdecydowanie VTX a nie obcy nam P.E .

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasę zdecydowanie VTX. Zarąbiście wygodne moto.Idealnie nadaje się do pyrkania 120/h a jak potrzebujesz odwinąć to czujesz że budzisz demona :icon_evil:

Spalanie na poziomie 6,5l, a po przejechaniu 300 km czujesz wyłącznie niedosyt :bigrazz: W mieście sprawdza się nieco gorzej ze względu na gabaryty, i nie chodzi tu o zwrotność bo jest nieźle wyważony ale o szerokość, potrzebuje trochę więcej miejsca żeby się przecisnąć. Jedyny istotny problem to manewrowanie na parkingu - wymaga naprężenia i rzadko wybacza błędy. Enyłej, w sezonie w puszkę wsiadam tylko kiedy pada, poza tym zawsze moto i skracam czas dojazdu (w mieście stołecznym) co najmniej o połowę.

I jakby to kretyńsko nie zabrzmiało mój VTX 1800 to moje pierwsze moto. Robiłem przymiarki do bardziej rozsądnych rozmiarów ale jak zobaczyłem mojego bzyka byłem stracony. Początki były nieco trudne bo miałem wrażenie, że siedzę na rannym nosorożcu ale po kilku tygodniach nie zamieniłbym jej na nic innego. Przeleciałem już kilkanaście tysięcy kilometrów i nawet nie myślę o zmianie. Jeśli zatem taki szczypiorek jak ja może, to każdy da radę.

Koledzy od turystyków pewnie mają rację, że różne motocykle mają różne przeznaczenie, ale przecież moto wybiera się głównie emocjami. A jak ktoś szuka rozsądnego wyboru w motoryzacji polecam Skodę kombi TDI (bez urazy, daleki jestem od deprecjonowania tego pojazdu :wink: )

What do we do when we win?

-Party!

What we do when we lose?

-Party harder!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...