Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Witam wszystkich , mam problem ze światłem STOP przy Kawasaki VN 900 , problem polega na tym , iż po wymianie setów i manetek, po wciśnięciu klamki przestało świecić światło STOP , po naciśnięciu nożnego hamulca , wszystko jest ok , sprawdziłem czujnik ręcznego hamulca niby jestwszystko dobrze , prąd dochodzi , przejście też jest, a światło nie działa. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to ja chętnie posłucham dziękuję Ł ukasz
  3. Może to z blokiem jest coś nie rąk a nie z cylindrami. Podejrzewam, że ktoś na wschodzie obniżył cylindry podtaczając zarówno flanszę styku z blokiem jak i obniżając tuleję. Może zastosował niestandardowe tłoki i to wymusiło takie kombinavje. Po tych zabiegach szpilki były za długie to je obciął, itd. itp. Miałem kiedyś silnik id HD WLA gdzie wsadzono tłoki od Łady i żeby wszystko grało obniżono cylindry, popychacze, głowicę. Po zamontowaniu oryginalnych tłoków musiałem pod cylindry dawać podkładki z blachy aluminiowej bo inaczej tłok walił w głowicy. Almot robi części od kat i na wymiary jakoś ludzie nie narzekają.
  4. A jednak podejrzewam te z tymi częściami z Almotu coś jest nie tak. Po prostu w czasie składania silnika zbyt wiele rzeczy nie pasowało. Za krótkie szpilki cylindra i głowicy, łapały na samym końcu, za krótkie osłony popychaczy, gumki uszczelniające przy bloku całkiem luźne i bardzo duży problem z ustawieniem zaworów, by to się udało trzeba by przekładać kontrę do wewnątrz śruby regulacyjnej.
  5. Stare cylindry zostały obniżone o 2 mm co jest częstą praktyką na wschodzie. Robi się to do podniesienia mocy silnika I przystosowania jak tam twierdzą do benzyny wysokookranowej. Almot robi standardowe cylindry, tak jak to dawno temu zaprojektowano w KMZ. Możesz albo podtoczyć nowe albo założyć je rąk jak jest. Myślę, że radykalnej różnicy w mocy przy standardowych cylindrach nie odczujesz a na oewno zabezpieczysz się przed kolizją tłoka i zaworu. A to wynika z kiepskiego wykonania bloków, gdzie bardzo często np. lewa strona przylgni cylindra jest inaczej ustawiona w stosunku do osi obrotu wału niż przylgnia z prawej strony.
  6. Wczoraj
  7. Dla potomnych (może zostanie). Odpowiedź p. Marka z Kierownik Centrum Badań i Rozwoju FŁT-Krasnik S.A. ul. Fabryczna 6 23-204 Krasnik Poland Bawimy się dalej. Skrzynia biegów i lagi. Z lag wylane po 120-150ml oleju - wg. serwisówki winno go być 330ml w każdej. Fakt że uszczelniacze lag już plastikowe a przeciwpyłowe skruszałe.
  8. Ostatni tydzień
  9. Jak kupowałem Urala, z motocyklem dostałem silnik Dniepra. W końcu przyszedł na niego czas i powoli doprowadzam go do porządku. Zakupiłem do niego nowe tłoki i cylindry z Almotu. I tu jest problem bo są wyższe niż te co były wcześniej. Różnica to 2 mm. Powoduje to masę problemów, są za krótkie szpilki cylindrów, za krótkie osłony popychaczy i prawdopodobnie za niski stopień sprężania. Zastanawiam się czy kupiłem cylindry do innej wersji tego silnika czy może dostałem jakąś felerna źle wykonana część?
  10. Sprzedam używane Suzuki Bandit 600N 1996r. ,piękny klasyk, oryginalny przebieg 58011km, prawie wszystkie oryginalne części, sprowadzony z Niemiec w 2005 i zakupiony przeze mnie od pierwszego właściciela w Polsce w 2006, regularnie od tego czasu były wymieniane olej filtry, regulacje zaworow wymiana łańcuszka DID, synchronizacja i czyszczenie gaźników, świece NGK, linka sprzęgła w międzyczasie opony Continental RoadAttack , napęd RK, klocki tyl przód, utwardzone zawieszenie przód , tył, akumulator 2025r. , płyn hamulcowy, alarm (nie używam), kierownica Lsl, gmole na silnik. Nowe poszycie na siedzisku.Duży serwis w 2020, ostatnie czyszczenie i synchronizacja gaźników wiosną 2025.Jeżdzony do pracy i spowrotem, trasy rekreacyjne do 100kmNigdy nie miałem na nim wywrotki czy nawet parkingówki.Wytrzymały "olejak", wymaga jak zawsze rozgrzania przed jazdą.Stan adekwatny do wieku.Aktualne badanie techniczne od 08.2026 i OC do 06.2026Na więcej pytań odpowiem.Motocykl można oglądać po umówieniu telefonicznym. 608018609
  11. Zatargałem koła do gumiarza - jutro ma działać i tak popatrzyłem na te łożyska w kole przednim... Luzu tam żadnego nie wyczułem ale już obsmarczone trochę te pokrywki, jedno obraca się tak sobie, drugie wyraźnie ciężej - a i tak już rozjeżdżone bo moto z 50 kilometrów zrobiło. Z katalogu wyszło mi że to 6005 2RS (no bo wymiar 25x47x12) i można by nowe wrzucić tam tylko jakie ? Czy takie w koła powinny mieć jeszcze jakiś dodatkowy parametr ? Jak C3 np czy coś ? W oryginale z tego co widzę kładziony był tam FAG. https://www.euromotoelectrics.com/product-p/wheelbearing967.htm ale nic więcej nie piszą. Dzisiaj FAG w zasadzie niczym się nie różni od całej reszty (poza ceną). Na pudełkach made in china, indonesia, vietnam itp... SKF nie lepszy. To już wolę "polskie" z PBF... Chyba jeszcze Tokico, Koyo oraz Nachi są made in Japan
  12. Sprawdź grawerade.pl mają naklejki raczej tuningowe (nie jak oryginały) ale mnóstwo wzorów i super ceny. Jak nie zależy ci na odwzorowaniu to zdecydowanie polecam.
  13. Wcześniejsza
  14. Zbiórka jakich wiele w sieci, tylko tym razem jakoś mi bliższa. Z Andrzejem mieliśmy być na moto w Grecji w tym roku, niestety przed wyjazdem dowiedział się, że Jego córka ma rzadką chorobę. Potrzeba dużo kasy. Jak Ktoś może pomóc, to niech pomoże choćby najmniejszą kwotą. Link do zbiórki poniżej: https://www.siepomaga.pl/pola-betkier
  15. VIN to nie problem - pewnie zwykły byk w papierach, oni sknocili - oni odkręcają. Temat z wyrzucaniem płynu bardziej niepokojący... może po tym jak go spuścili do wymiany tej uszczelki - nie odpowietrzyli prawidłowo czy co ? Dlatego wywala ? A że lampa zdechła... Znajomy kupił nowe auto bardzo renomowanego producenta (za ponad 3 paki) i też po 2m-cach zdechła lewa tylna lampa - a że LED no to też cała do wymiany. Oczywiście nie mieli, oczywiście trzeba było zamawiać, oczywiście auto bez sprawnej lampy niezdatne do użytku... zastępcze przez 2 tygodnie ze 2 jakieś miał zanim nowa lampa przyszła. Także czy ty kupił za 30 czy za 300... to samo badziewie.
  16. Powiem ci, że będę go próbować w pizdu 😄
  17. wydali Ci niewłaściwy motocykl? oddaj go i poproś o swój - może jeszcze nikt nim nie jeździł 😉
  18. Motocykl to Morbidelli. W salonie sprawdziłem papiery, homologacje, fakture, książkę serwisową itp, a nie w głowie mi było jeszcze patrzeć na ramę, zostałem zapewniony, że wszystko jest ok i że wszystko sprawdzali i robili przegląd zerowy. 3 ostatnie cyfry się nie zgadzają. Po wyjeździe z salonu biło i podskakiwało przednie koło, później cieknął płyn chłodzący przez wadliwą uszczelkę i zostało to naprawione gwarancyjnie, teraz wywala płyn korkiem nad zbiorniczkiem i drugim nad chłodnicą. Do tego padła lampa LED mijania z przodu, jest integralną częścią całej lampy, więc wymiana całości. Do tego ten VIN.
  19. mam taki problem na wolnych obrotach potrafi czasem prychnąć w gażnik i zgaśnie.
  20. Wg instrukcji co 4000 mil lub 6000 km
  21. Witam tak jak w temacie, co ile wymieniać olej w vfr 800 v tec 2003r, było już tyle tematów na ten temat że już sam nie wiem, hondą zrobiłem 5000tys w tym roku, po ostatniej wymianie , nie jeżdżę jakoś hardkorowo, nie piłuje jej , raczej spokojna jazda.. Podpowie ktoś coś?
  22. Błędy z nr VIN to norma - w końcu tylko ludzie klepią te cyferko-literki a trochę ich tam jest w tym VIN`ie. Na firmie mieliśmy podobny przypadek w jednym z leasingowanych aut - co ciekawe - wyszło dopiero po 4 latach jak zakończył się leasing, że w ciągu znaków brakuje jednej literki. A co za moto i co się z nim dzieje ?
  23. Witam, zakupiłem nowy motocykl, od wyjazdu z salonu są z nim same problemy. Motocykl ma najechane 700km i w tym czasie był już na naprawie gwarancyjnej. Przy okazji dokumentowania kolejnych wad fabrycznych, wyszło że numer VIN na ramie nie zgadza się z VIN z dokumentów sprzedaży i dowodem rejestracyjnym. Jest to też moja trochę wina bo przez stres i wieczne usterki i jazdy do serwisu w te i nazad nie sprawdziłem jego zgodności. Zgłosiłem sprzedawcy i mówi, że importer musiał popieprzyć papiery i każe mi czekać do poniedziałku, żeby odkręcili. Jak wy byście próbowali poradzić sobie z tym problemem?
  24. Liczba stacji się zwiększyła ale nie tyle co podajesz. To po pierwsze. Poza tym ostatnie lata (4-5) wysokiej inflacji i znacznym wzrostem kosztów dały się mocno we znaki. Jonaszko poprawi się. Niskie wynagrodzenie za pracę zawsze odbija się negatywnie na jaj jakości. I w tym przypadku nie ma wyjątku.
  25. Opony już jadą do mnie. Koniec sezonu "służy" bo 530zł wyszło za obie. Tył Maxis, przód Barum. Chromy spróbuję zreanimować filcowymi tarczami polerskimi i jakimi pastami do chromów... zobaczymy.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...