Skocz do zawartości

debil w puszce


devnull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując tą nieskładną wypowiedź chce zaznaczyć tylko, że często wymusza pierwszeństwo nie zwracając uwagi na to na jakim pojeździe się je wymusza... I marginesem są Ci którzy chcą stłamsić motocyklistów za to, że są motocyklistami.... (oczywiście mogę się mylić) A po mojej delikatnej w sumie przygodzie jeżdżę 10x ostrożniej... Bo wtedy uratowało mnie to, że jechałem wolno...

 

Dokładnie tak. Choć motocykle sa jeszcze mniej zauważane. Ale tu już nie dyskutujmy dlaczego. Chciałam dodać ze swojej strony, że przedwczoraj ratowałam się na autostradzie zjazdem na pobocze, bo mnie autobus chciał zdjąć. Też jechałam puszką. :buttrock:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Choć motocykle sa jeszcze mniej zauważane. Ale tu już nie dyskutujmy dlaczego. Chciałam dodać ze swojej strony, że przedwczoraj ratowałam się na autostradzie zjazdem na pobocze, bo mnie autobus chciał zdjąć. Też jechałam puszką. :icon_twisted:

Jakie to ma znaczenie, czym jedziesz? Puszkarze nie wymuszają motocyklom tylko dlatego, że to motocykl. Po prostu brak należytej uwagi w konkretnej sytuacji. Motocykle są szybsze i mniejsze, dlatego łatwiej je przeoczyc niż auto, dodając do tego dużą prędkośc motocykla i brak wyobraźni kierowcy puszki, nieszczęście gotowe. Ja nie doszukiwał bym się tutaj złej woli po żadnej ze stron. Poza tym, puszkarze zawsze mają gotowe wytłumaczenie, że motocykl poruszał się z dużą prędkością, co nie zawsze jest zgodne z prawdą, ale niestety zazwyczaj im przyznawana jest racja, chyba że ślady na drodze jednoznacznie wskazują, jak poruszały się pojazdy i z jaką przybliżoną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sobie bardzo upodobał wyszukiwanie "debili w puszkach". Powystrzelaj ich, a Wawa będzie bezpieczna dla motonitów?

Śmiem twierdzić, że w żadnym przypadku motocyklista nie jechał z przepisową prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Jak ktos napisal "typowa miejska sytuacja" i tu sie zgadzam - nie ma co robic szumu bo kazdy z nas ma mase takich sytuacji.

 

Najwazniejsze - tak jak pisza w ksiazce "motocyklista doskonaly" to przewidziec taka sytuacje zanim sie wydazy i do niej nie dopuscic - tylko i az tyle

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sobie bardzo upodobał wyszukiwanie "debili w puszkach". Powystrzelaj ich, a Wawa będzie bezpieczna dla motonitów?

 

ja po prostu sobie smigam po miesicie i jak cos ciekwaszego zobacze to zrzucam

moze komus kto zaczyna jezdzic i jeszcze nie spotkal sie podobna sytuacja cos to da do myslenia

mam tez argument na dyskusje w temacie "dawcy nerek"

nie chcesz ogldac to nikt cie do tego nie zmusza

nigdzie tez nie pisalem ze chce kogos wystrzelac, nie tylko puszkarze nie potrafia jezdzic

wczoraj jedne nasz "kolega" na mot zrobil mi taki sam numer jak na nagraniu

http://video.google.pl/videoplay?docid=372...19887&ei=&hl=pl

tylko ze ja nie mialem gdzie zjechac tylko musialem dac po heblach ostro

oobiecuje jak nagram motocykliste to opatrze nagranie odpowiednim tytulem

szczegolnie to co w korkach czasmi robia niektorzy to psuje opnije tym co staraja sie jezdzic z poszanowanie innych uczestnikow ruchu

 

Śmiem twierdzić, że w żadnym przypadku motocyklista nie jechał z przepisową prędkością.

tz mowisz o tych nagraniach co sa pod moim kontem w video.google ?

to uwazasz ze w filmie ktory rozpoczol ten watek jade wieciej niz 50 km na/h ? dosc odwazna teza

nie wrzucam rzeczy w ktorych lamie ewidentnie przepisy bo jeszcze mam troche rozumu

oraz takich gdy reczywiscie bylem "niewidoczny"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STary ale fajoskie masz te filmiki. Latasz tak sobie i cały czas coś nagrywasz? Jakoś ekstra, a wracając do tematu to powiem szczerze, że i tak musimy uważać za innych. Takich sytuacji mamy bardzo dużo, tyle , że najważniejsze jest to czy ktoś zatrzyma sie tak jak ty czy bezmyślnie odkręci manetkę , a potem płacze przy moto. Lepej nawet jak to my mamy pierwszeństwo odpuścić takiemu i mieć moto całe i pikne,a 10 sekund odbijemy sobie w każdej chwili ( 299km/h ). Ważne , że bez kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła jakość, jakiej kamery używasz? :-)

 

jakosc taka sobie , prosta kamer do monitoringu ccd 1/4

a nagrywam na resjtratorze AV 320x200 , ale testuje teoretyczni lepszy zestaw

kamerka cylindryczna z przetwornikiem ccd 1/3 sony+ rejestrator 640x480

 

do tych co mysla ze rejestrueje wszystko dla szpanu , zeby sie pochawlic (nie wiem zreszta czym)

dla mnie to jest wylacznie "czarna skrzynka"

moze przestaniecie sie smiac jak jakis kierowca bedzie wam wmawial lacznie ze swiadkami ze byla wasza wina w razie kolizji, nie mowiac juz o powaznym wypadku (czego oczywiscie nikomu nie zycze.

 

teoretycznie to wszystko wiemy , wszystko juz widzielismy tylko dlaczego tylu z nas ginie wlasnie nie potrafiac przewidziec sytuacji. moze taki film komus zycie uratuje bo nie bedzie dociskal na maxa nawet jak ma pierszenstwo i zieloen swiatlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak: devnull bardzo łebski jest i to co robi również nie jest pozbawione sensu

jakosc taka sobie , prosta kamer do monitoringu ccd 1/4

a nagrywam na resjtratorze AV 320x200 , ale testuje teoretyczni lepszy zestaw

kamerka cylindryczna z przetwornikiem ccd 1/3 sony+ rejestrator 640x480

i czy mogłbys podać jakąś strone z takim sprzetem bo mnie to zaciekawiło w aspekcie powiedzmy turystyczno-krajoznawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak: devnull bardzo łebski jest i to co robi również nie jest pozbawione sensu

 

i czy mogłbys podać jakąś strone z takim sprzetem bo mnie to zaciekawiło w aspekcie powiedzmy turystyczno-krajoznawczym

 

ja aukurat kupilem sprzet ktorego juz nie produkuja wiec raczej nie kupisz

muszisz szukac w google "rejestrator av"

pierwszy link z brzegu

http://www.allegro.pl/item372275375_mini_r...d_4h_akum_.html

mam cos podobnego

 

ogolnei sprzet o rozdzilczosci 320x200 nie powinien kosztowac wieciej niz 400 pln

do tego trzeba kupic kamere za okolo 100 PLN do monitoringu , koniecznie CCD moze byc 1/4 cala przetfornik, lepsza to okolo 200

obiektyw w okolicach 4 mmi im mniej tym bardziej szerokokatny

zasilanie do kamery to albo aku zelowe , kosztyczek na 8 akumulatorow AA lub jak ktos ma w moto 12v wyprowadzone

jako czarna skrzynka wystraczy , oczywicie nie ma gornej granicy bo sa rejtsratory samochodowe co zapisuja z 4 kamer sygnal na hdd,

obecnie testuje "pinnacle video transfer" jak dojde juz do jakis wnioskow to skrobne cos na grupe , moze komus sie przyda

 

mozna tez oczywiscie kamere DV zamontowac na kieronicy , kamerki to sa po okolo 500 pln , ale na kask to sie to nie nadaja za ciezkie, slabe baterie, nie wiem jak wstrzasy wytrzymuja,

kamery na karty SD sa po okolo 700 pln , niby lepiej bo kabelki sie nie majtaja ale jednak nie widac tego na co patrzysz wiec w kasku kamera to chyba najleprze wyjscie

Edytowane przez devnull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...