Skocz do zawartości

Uszczerbek w ladze...


Czoki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak oczyszczam lage powiedzmy benzyna ekstrakcyjna, później pędzelkiem ta dziurkę czyszczę kwasem podgrzewam lage nakładam cynę i papierkiem na gładko, 2000 papier będzie ok czy jakiś inny.

Ja u siebie tez musze trochę pozalepiać a mam tych dziur sporo.

Ten kwas może uszkodzić chrom tam gdzie jest on nienaruszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie... ale już ktoś z was lutował czy tak sobie teoretyzujemy? Pojechałem dzisiaj do firmy która zajmuje się lutowaniem laserowym. Mistrz załadował rurę patrzy przez mikroskop, coś ustawia i mówi... Panie Wojtku kupa! Laga pokryta jest grubą warstwa chromu i jak to zalutuje to nie ma żadnej gwarancji... a i tak po kilku godzinach jazdy lut nie odpadnie ale zacznie odchodzić chrom dookoła naprawianej powierzchni, zaczną się robić bomble itp. Taka byla opinia o ladze WP z EXC 2007r.

I co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nato że jak będziesz jeździł z taka lagą to szybko ci olej wycieknie. Zalutuj i zobacz. Gorzej być nie może, nie masz więc nic do stracenia.

Wg. mnie działa (widziałem na jednej ladze, ale nie mojej).

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item375598129_spawan...lej_swiata.html

 

Możesz tym sprobować chodziarz wątpię żeby to na długo starczyło.

 

Pytanie nie można dać tej rury do kogoś kto regeneruje zawieszenia a w dodatku daje na to gwarancje? Jak sie nie mylę nawet Hard rock garage z Poznania to robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item375598129_spawan...lej_swiata.html

 

Możesz tym sprobować chodziarz wątpię żeby to na długo starczyło.

 

Pytanie nie można dać tej rury do kogoś kto regeneruje zawieszenia a w dodatku daje na to gwarancje? Jak sie nie mylę nawet Hard rock garage z Poznania to robi...

 

te wszytskie cwaniaki z allegro co prostuja każdą lagę nie podejmują się naprawy takiej powierzchni...

trochę się wkurw||@m bo laga jest prościutka a jedynym rozwiażaniem jest kupno nowej lub w ostateczności polożenie nowego chromu... ale koszt to 500zł bez gwarancji. Specjaliści mowią, że jak źle zabazują to zacznie odchodzić a ustawienie samej maszyny by na całej powierzchni była taka sama grubość chromu jest bardzo trudna. Nawet po spolerowaniu to już nigdy nie będzie to samo. Przejechałem lagę papierkiem drobnym, założe nowy uszczelniacz. Jak to nie pomoże to pobawię się z klejem. Lutowanie mnie zniechęca. Trzeba dolewać olej po każdej jeździe i będzie dobrze. niestety jazda w terenie kosztuje. Nową lagę trzeba kupić. Dzieki za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu można taśmą skleić?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mój znajomy naprawia siłowniki hydrauliczne tzn. chromuje i poleruje.

Z tego co pamiętam to mówił że jest to jakiś rodzaj natrysku chromu przy dużej temperaturze i ciśnieniu coś a'la malowanie pistoletem, a potem toczenie i szlifowanie. Coś jednak przeczuwam że wysoka temperatura zawiązała by ósemkę z takiej lagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy głebokie rysy przez które sie lało i powiem szczerze, że zrobiłem to poxipolem i od dwóch miesięcy jest sucha.Wszystkie metale w płynie to poxipol tylko inaczej sie nazywa, bo są na bazie żywic epoxydowych.

Fakt, że wysoka temperatura może osłabiś to miejsce ale myślę że zamiast kwasu zastosuj pastę lutowniczą taką dla hydraulików.Jest mniej agresywna niż kwas i bardziej precyzyjna co do miejsca użycia.Palniczek na gaz z Auchan lub innego takiego i cyna.

Papier ścierny rzędu 2500 i trochę pracy.

Napewno zadziała.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiec zrobilem tak :notworthy:

uszczelniacze 40zl, olej 53zl, klej dragon dwuskladnikowy do metalu 13zl, benzyna ekstarkcyjna 4zl, papierek scierny 800 2zl.

zakleilem, przetarlem, zlozylem i smiga jak zle. nic nie trze, klej sie trzyma, laga sucha jak nigdy. patent sie spisal. zamiast nowej lagi ok. 1200zl... udalo sie za niewiele ponad 100zl :clap:

hej hola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...