Skocz do zawartości

Nowe SHOEI'e X-9 !!!


ABG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Właśnie jestem po pierwszej przejażdżce w nowym nabytku. Po prostu cud, miód, malina...mniam...

 

Krótko i zwięźle.

Kupiłem 2 kaski X-9, japoński odpowiednik europejskiego XR-1000.

Dlaczego kupiłem z Japonii, pomimo "inteligentnych" rad niektórych forumowiczów (pozdro tra) ? Ano dlatego:

1. Bo tylko na Japonię zostało wypuszczone malowanie Rogue TC-5

2. Bo z przesyłką zapłaciłem 2218,45zł !

3. Bo przesyłka z Osaki szła 3 (słownie: trzy) dni robocze!!!!! Ciekawe czy kombinezon.pl by podołał?

4. Bo istnieje duża szansa, że mój kask jest pierwszy w Polsce :banghead:

 

Ufff, oto te cudeńka: CLICK Biały plecaczka, czarny mój.

 

Wymarzony SHOEI po bardzo wysłużonych UVEX'ach Daytona potrafi cieszyć prawie jak nowy sprzęt w garażu.

 

:clap: :icon_mrgreen: :flesje:

Edytowane przez ABG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 dni z Japonii i ta cena?? :icon_mrgreen:

 

 

Dokładnie, sam się dziwie jak to jest możliwe bo np. list polecony z Łodzi potrafi iść 1,5 tyg :banghead:

 

Ale żeby nie pozostać gołosłownym można wejść na http://www.post.japanpost.jp/int/ems/delivery/link_en.html

i wpisać EI779766170JP .

 

ps. gratulacje, wygląda kozacko

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję chłopaki zakupu. Jestem pełen podziwu ,że chciało się Wam zawracać dupę importem kasku z kraju kwitnącej wiśni. No ,ale w końcu pieniądz nie śmierdzi :buttrock: Aha i mam nadzieję,że japońskie kaski nie będą Was gniotły w europejskie czaszki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Adaś, a mówił ci ktoś, że to pedalskie malowanko :D :lalag:

 

Gratuluje zarówno kasku, jak i samozaparcia w zakupach :biggrin: Następnym razem dorzuć do przesyłki jakąś ładną gejszę :) Ja wczoraj zamówiłem Diabolica Zero, ale po bożemu - u Tadka :lalag:

 

BTW - czujesz jakąś różnicę w kształcie wnętrza kasku między wersją Japońską, a Europejską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję chłopaki zakupu. Jestem pełen podziwu ,że chciało się Wam zawracać dupę importem kasku z kraju kwitnącej wiśni. No ,ale w końcu pieniądz nie śmierdzi ;) Aha i mam nadzieję,że japońskie kaski nie będą Was gniotły w europejskie czaszki :D

 

Radzio, nie pitol tylko sam się pochwal. Doszły mnie słuchy, że mucha nie siada :lalag:

 

 

Te Adaś, a mówił ci ktoś, że to pedalskie malowanko :buttrock: :biggrin:

 

Gratuluje zarówno kasku, jak i samozaparcia w zakupach :lalag: Następnym razem dorzuć do przesyłki jakąś ładną gejszę :icon_razz: Ja wczoraj zamówiłem Diabolica Zero, ale po bożemu - u Tadka :)

 

BTW - czujesz jakąś różnicę w kształcie wnętrza kasku między wersją Japońską, a Europejską?

 

Ta, mówiła jakaś ci*a na zajezdni natolińskiej jednego ciepłego wieczora :bigrazz:

Szczerze, wiesz, że chciałem biały, ale z bliska jest naprawdę bardzo kobiecy, pełno brokatu, za kobiecy, pomimo mojej gejowskiej natury :bigrazz: , zwłaszcza przy czarnym.

No właśnie, rozmiar. S-ka jest idealna, tak samo jak S-ka XR-1000 mierzona na targach.

Nie miałem możliwości porównania jeden po drugim, dlatego cieżko mi powiedzieć na 100%.

Japoniec gwarantował, że w środku jest identyczny. Wydaje mi się, że policzki są ciaśniejsze, może to złudzenie, albo przymiarka była wyrobiona. Ciężko powiedzieć.

 

Z kaskiem dostałem:

 

- lekko przyciemnioną szybę

- worek

- ustrojstwo na nos: BREATH GUARD

- ustrojstwo na brodę: CHIN CURTAIN

- preparat do czyszczenia

- preparat do tworzenia powłoki po której ścieka deszcz

- szmatki do czyszczenia

 

Nie wiem czy to standard SHOIE'a. Może ktoś podpowie?

 

Kask znacznie różni się systemem wentylacji i spoilerów od XR-1000. Może niedługo będę miał okazję przetestować to porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziele, jake "eSy floresy" .................. w sumie sie nie dziwie czemu takie malowanie jest dostępne tylko w Japonii :biggrin:

 

p.s. A tako poważnie, Mordo Ty Moja, Gratulacje :bigrazz: Miejsce na okulary jest? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Bo tylko na Japonię zostało wypuszczone malowanie Rogue TC-5

I tu Cię zmartwię, na Europę jest XR1000 ROGUE TC-6 - link np CLICK

 

2. Bo z przesyłką zapłaciłem 2218,45zł !

I to jest dobra cena :biggrin:

 

pozdrawiam i gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz sie ile kosztuje w kraju kwitnącej wiśni szybka do X-9 (XR-1000)

 

Orientuję się, że przesyłka 25$ więc ile by nie kosztowała to raczej jest nieopłacalne.

 

O ja pierdziele, jake "eSy floresy" .................. w sumie sie nie dziwie czemu takie malowanie jest dostępne tylko w Japonii :)

 

p.s. A tako poważnie, Mordo Ty Moja, Gratulacje :biggrin: Miejsce na okulary jest? :D

 

Zazdrośnik :biggrin:

 

Czy Ty pijesz do moich okularów? :bigrazz:

 

 

I tu Cię zmartwię, na Europę jest XR1000 ROGUE TC-6 - link np CLICK

I to jest dobra cena :)

 

pozdrawiam i gratuluję :)

 

No to rzeczywiście mnie zmartwiłeś hehehehe, przecież napisałem wyraźnie, że TC-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje gratulacje za szybkie i konkretnie załatwienie sprawy. oby sie fajnie śmigało i kaski fajnie sprawowaly

a szybki od xr1000 pasują chyba bede po zdjęciach tak mi sie wydaje? szkoda ze nie jedyny tc5=tc6

 

ps.masz piwo odemnie zgodnie z obietnica.

ps1. za jeden kask 1100zł, hmm pewnie za 1300zł można wyrwac u nas ale 200zł piechotą nie chodzi jak to pisałeś decyzja do podjęcia dla wielu przed zakupem

 

hmm może by sprowadzał te kaski z japan i zarabiał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...