Skocz do zawartości

wkład optyczny lampy do M72


manias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, prosiłbym o rady właśnie w tym temacie, mam teraz w emce instalację 12V i chcę założyć nowy wkład optyczny pod żarówkę H4, czy macie może jakieś sparawdzone patenty? opcja z wkładem od Żuka odpada gdyż szkło wystaje brzydko poza ramkę, słyszałem coś o wkładach od Jawy 350 TS. Natomiast jak się ma zamiana samej ramki, która lepiej pasuje i ładniej wygląda? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosiłbym o rady właśnie w tym temacie, mam teraz w emce instalację 12V i chcę założyć nowy wkład optyczny pod żarówkę H4, czy macie może jakieś sparawdzone patenty? opcja z wkładem od Żuka odpada gdyż szkło wystaje brzydko poza ramkę, słyszałem coś o wkładach od Jawy 350 TS. Natomiast jak się ma zamiana samej ramki, która lepiej pasuje i ładniej wygląda? pozdrawiam

Wklad pasuje z Żuka. Ta sama srednica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcja z wkładem od Żuka odpada

Wklad pasuje z Żuka. Ta sama srednica.

xDDD

Ale Storm nie ma racji. Prędzej od żuka bedzie pasować ^^

A poza tym skomplikowana sprawa. Trzeba będzie się wybrać do sklepu motoryzacyjnego i zapytać o wkład do żuka ^^, Nysy, Gaza, Trabanta , Warszawy, Kamaza, Wołgi i jeszcze kilku innych -na H4 i wybrać sobie jaki nie będzie wystawał :)

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada. Wkłady z prawie każdego samochodu radzieckiego pasują do motocykla. Może być tylko problem z żarowką pozycyjną bo w autach były one w oddzielnych lampach często razem z kierunkami. Akurat mam taki jeden na H4, w którym można nawiercić otwór na pozycję i bedzie pasował-sprawdzone. Mam takze kilka na żarówki 6V z symetrycznymi szkłami. Odpowiem na GG. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład H4 od żuka ma tez i światło pozycyjne, z tym że trzeba poprowadzić sobie do niego masę, bo w oryginale do wkładu, znaczy do żarówki idzie tylko jeden kabel + a masę ma z obudowy, ale to żaden problem.

Znacie może adres jakiegoś sklepu internetowego gdzie można kupić żarówkę H4 tylko że na 6V??

 

manias- jak masz przerobioną instalacje?? Prądnica od malucha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam przerobioną instalację na prądnicę z malucha, lecz bez ingerencji w blok oczywiście :crossy:

Wkład od żuka jak już pisałem wystaje poza ramkę, natomiast znajomy mówił już kilka lat temu o wkładzie od Jawy, podobno była tam stosowana żarówka H4.

Edytowane przez manias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to prądnicę właśnie przerobiłem (według projektu pyzdry1), kończę generalny remont Emki i postawiłem na nową instalację 12V w oparciu o tą prądnicę, więc nie na razie nie mam jakiś konkretnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo czy do ETZ przychodziły H4 czy też R2 halogenowe? H4 są podobno wydolniejsze przynajmniej według parametrów.

Do lustra z ETZ podchodzą zwykłe H4 (standardowe samochodowki) - natomiast do lustra z Jawy (CZ) pasują jedynie R2 halogenówki............i zwykłe "bańki"..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...