Skocz do zawartości

Ehhh mój niecodzienny wypadek


vinyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lol wielki szacunek dla Ciebie.

Co do matury jestem pod wrazeniem, ale zdrowie chyba wazniejsze. Jesli byys mial odpowiedna dokumentacje o wypadku jest cos takiego, ze jak sa zdazenia losowe(jakos tak sie to chyba nazywa) to jak sa jakies wazne egzminy(tutaj matura) to sie dostaje inny termin. Chlopczyk z BMW to wiadomo, ale zaszokowal mnie opis przechodnich, ludzi w sklepie. Naprawde szkoda, ze spotkales takich ludzi, a niestety jest ich wielu i tylko sie gapia na ludzi, ale jak trzeba pomoc, obmyc czy chociarz podac koc to nikt dupy nie ruszy. zal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie o szczegoly to postaram sie odpowiedziec.

 

Czemu szybko mnie wypuscili ?

I tak w szpitalu czekalem tydzien na operacje. Zlamanie miednicy, jednak jest wiele typow takich zlaman, ja mialem dokladnie zlamanie kolca biodrowego. Leczenie operacyjne nie bylo wymagane - mogli mnie wsadzic w gips na 6 tyg, albo operacja i lazenie potem o kulach przez miesiac, po operacji tyd. w lozku. Wiec w sumie w szpitalu spedzilem 2 tyg. Tyle z powaznych urazow, do tego pozdzierana twarz (z ktorej strupy juz po 2 dniach zaczely schodzic, po 3 nie bylo sladu !), przerysowane nogi itp, zadnych urazow wewnetrznych na szczescie. Pelny zakres ruchowy to kwestia zaledwie moze 1-2 tyg, natomiast przez najblizszy miesiac jestem narazony na ponowne oderwanie zlamanej czesci gdyz mięscie ja stale odciagaja, dlatego musze chodzic o kulach.

 

Co z motorkiem i autem ?

Jechalem wolno - ok 60 km/h, sprawca dostal strzala w bok wiec mozna przyjac jego predkosc za 0 wzgledem mnie. Kask spadl od razu (przyznaje sie ze bylo to gowno nie kask, mialem wymienic w te wakacje), motorek nie do naprawy, przodu nie ma, jedynie tyl jako tako wyglada. Moge zapodac zdjecia niedlugo jak chcecie. Co ciekawe - moi rodzice musieli zaplacic 500 zł na parkingu policyjnym gdyz pozostalosci z moto (silnik, kolo) zabrala ogromna laweta na 2 auta, policjant tylko tyle powiedzial, nie wspomnial ze kazdy dzien na parkingu to 80 zł. Wiec 200 zł za lawete + ok. 300 za parking.

 

Ponadto dowiedzialem sie ze auto sprawcy mialo zbita przednia szybe (nie zwrocilem na to uwagi po wypadku)

 

Kwestia bolu

Kazdy mi mowi to co wy, ze rambo itp. Ja powiem tak: po wypadku myslalem tylko o fizyce, czulem ze cos nie tak, po cichu liczylem ze moze tylko miesien zbity. Ale noga szybko spuchla, do tego na udzie dosc gleboka rana i rozciety palec (mocno krwawil, ale na maturze sie uspokoil), a jeden palec wybity. Ale dalem rade pisac. Lekarze mowili ze tylko dzieki adrenalinie. Po maturze jak napisalem nie mialem sily juz nawet wstac z krzesla, koles z komisji mnie wyprowadzil i od razu do karetki.

 

Dodam jeszcze ze karetka jezdzilem 2 godziny po wroclawiu gdyz w trzech szpitalach nie chciecli mnie przyjac z niejasnych przyczyn (a to brak miejsc, a to ze mam 19 lat czyli dorosly itp itd). W koncu na sile mnie przyjeli w tym ostatnim.

 

Sprawca caly czas siedzi, byl trzezwy, ale byl wczesniej poszukiwany przez Policję. Ponoc za samo brak OC jest duza kara. Sprawa juz jest zalozona, w tym tyg ma sie kontaktowac ze mną jakis policjant.

 

Ciesze sie ze nie stracilem przytomnosci i napisalem te mature, i ze wogle operacja (choc powazna, z ciekawostek: zabieg kosztowal ok 9,5 tys, oczywiscie placi panstwo) sie powiodla. Mozna powiedziec ze mialem szczescie w nieszczesciu.

 

Co mnie teraz czeka ? Walka o odszkodowanie. Jedno to na pewno ubezpieczenie ze szkoly. Drugie to na pewno zwrot kasy za moto z funduszu dla poszkodowanych. A trzecie - najwazniejsze - odszkodowanie od sprawcy, za spowodowanie tego wszystkiego. Moze skorzystam z uslug jakiejs firmy ktora pomaga wywalczyc odszkodowanie w wypadkach drogowych, tylko za bardzo nie wiem na czym to polega.

 

Rozpisalem sie ;) to tyle z mojej strony

 

Podczas tego wszystkiego troche przejechalem sie na ludziach. Uszlyszalem dokladnie "wypie**alaj pijaku" w żabce kiedy chcialem przemyc zakrwawiona twarz na zapleczu, w innym tez nie pozwolili. Na miejscu wypadku jakis dziadek tez zaczal uciekac po trawniku jak poprosilem zeby numer zapisalem, pomogly mi tylko 3 kobiety, ktore wezwaly 999, 997 i chcialy mnie zatrzymac do przyjazdu karetki. W szkole od razu ucieklem do kibla bo mialem 15 min do matury a nie chcialem robic show, ale oczywiscie zaraz przyszla dyrektorka. Na moje szczescie zachowala sie nieopodiwedzialnie i mnie dopuscila, na egzamin wyposazyla w husteczki, wode, bandaze (a nie mozna wnosic NIC).

Edytowane przez vinyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No niezle... Ale nie tylko dyrektorka zachowala sie nieodpowiedzialnie. Skoro piszesz, ze kobitki wezwaly pogotowie i policje, to niezaleznie co tam przyjechalo w zadnym wypadku nie pwinno puscic Cie wolno do szkoly po czyms takim...

 

Zycze powrotu do zdrowia!

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rowniez gratuluje zdanej matury i niesamowitej sily woli :icon_rolleyes:

 

Zastanawiam sie czy jest jakis paragraf, ktory zabranialby ci podania numerow blach tego palanta, tak aby inni motonici z wro uwazali..

 

Pozdrawiam i jeszcze raz RESPECT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawca caly czas siedzi, byl trzezwy, ale byl wczesniej poszukiwany przez Policję. Ponoc za samo brak OC jest duza kara. Sprawa juz jest zalozona, w tym tyg ma sie kontaktowac ze mną jakis policjant.

 

 

Skoro był już poszukiwany, to po numerach go raczej nie znaleźli.

Zatrzymał go patrol za jazdę rozbitą furą czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bylo nie jego, dlatego wczesniej go nie doszli bo byl poszukiwany, raz uciekal przed kontrolą. Nie mial prawka, OC nawet przegladu. Autko jakies kolo 10-15 letnie BMW, jutro mam miec notatke z Policji bede znal szczegoly.

 

A ja jechalem zwyklym rometem K125 ... z tym ze gdyby nie to, to juz bym teraz smigal GSem 500 ew CB, bo na dniach mialem kupowac ;/

 

Pewnie powiecie ze siara miec tak powazny wypadek na takim sprzecie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bylo nie jego, dlatego wczesniej go nie doszli bo byl poszukiwany, raz uciekal przed kontrolą. Nie mial prawka, OC nawet przegladu. Autko jakies kolo 10-15 letnie BMW, jutro mam miec notatke z Policji bede znal szczegoly.

 

A ja jechalem zwyklym rometem K125 ... z tym ze gdyby nie to, to juz bym teraz smigal GSem 500 ew CB, bo na dniach mialem kupowac ;/

 

Pewnie powiecie ze siara miec tak powazny wypadek na takim sprzecie ;)

 

 

Siara to kraść. A poważny wypadek to żaden wstyd, tylko doświadczenie i poniekąd nauczka. Ładna historia, pełen szacunek :biggrin:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna siara , ważne co masz nad dupą a nie pod nią (BTW ten romecik mi sie bardzo podoba :biggrin: ) , gratuluje zdania matury , mogło się skończyć źle skoro od razu nie pojechałes do szpitala , no ale na szczescie wszystko ok . Pozdrawiam i życze powodzenia

 

a kolesia zmieść z powierzchni ziemi , nie cierpie lanserów w starych bmw z poodkręcanymi szybami i łup łup , leżącymi tak , że łokciami sie opierają o fotel pasażera ....

 

brrr

 

pzdr

 

żadna siara , ważne co masz nad dupą a nie pod nią (BTW ten romecik mi sie bardzo podoba ;) ) , gratuluje zdania matury , mogło się skończyć źle skoro od razu nie pojechałes do szpitala , no ale na szczescie wszystko ok . Pozdrawiam i życze powodzenia

 

a kolesia zmieść z powierzchni ziemi , nie cierpie lanserów w starych bmw z poodkręcanymi szybami i łup łup , leżącymi tak , że łokciami sie opierają o fotel pasażera ....

 

brrr

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kur*** jesteś robocop? wypadek mieć i napisać maturę:O Respect !!

A "kierowce" bmw czekają duże nieprzyjemności, głównie za brak OC i prawka, będzie musiał pokryć wszystkie koszty z tego co wiem, chyba że się myle.

Jeszcze raz respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...