Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

Ile oleju w lagi do EXC 450 2003?

Próbuję ocenić przebieg mojego sprzęta. Jako że na wyświetlaczu mam pokazane 18,7 mh co jest raczej mało prawdopodobne. Po silniku nie da się nic ocenić. Ale zaskoczyło mnie że w przednim widelcu były jeszcze oryginalne uszczelniacze z nadrukiem WP. I teraz pytanie w związku z tym jak długo takie uszczelniacze mogą wytrzymać, skoro to pierwsza zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz zawieszenia może długo wytrzymać jak nie jest motor jeżdżony w ciężkim terenie gdzie jest dużo błota, kurz itp. Kumpel w Husqvarnie te 250 2007 ma uszczelniacze od nowości i nic nie puszczają ale on mało jeździ w terenie. Polecam specyfiki Brunox Deo na lagi, bardzo dobry środek który wydłuża żywotność uszczelniaczy, zmniejsza tarcie pomiędzy lagą a uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju wchodzi około 600ml. To że masz uszczelniacze z nadrukiem WP nie znaczy że nie były nigdy zmieniane. Niemożliwe jest żeby przetrwały 8 lat. Jest kilka miejsc w kacie po których można z grubsza ocenić przebieg.

 

To jakie to miejsca jak można wiedzieć?

 

I czy to miejsce zaznaczone na czerwono to miejsce w którym mierzy się luz pomiędzy podkładką sprężyny a dźwigienką?

http://yfrog.com/5mzaworyj

Edytowane przez Ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie odpisuje. Mam kolejne pytanie. Ustawiałem tłok w GMP następnie sprawdzałem luzy i nie wchodziła mi nawet blaszka 0.02. Śrubka blokująca wał była wkręcona. Dla pewności ściągnąłem dekiel od alternatora ustawiłem jak na linku poniżej i nic- luzu nie ma.

http://yfrog.com/73beztytuuhvgj

 

Motocykl pali bez żadnych problemów. Tak więc czy takie zachowanie jest możliwe przy zerowym luzie??

Czy ustawienie wału w taki sposób jak na linku powyżej daje na 100% TDC.

Druga sprawa to taka że luz pomiędzy podkładką sprężyny zaworowej a dźwigienką w najciaśniejszym miejscu wynosi więcej niż 0.75. Z tego co czytałem w maszynach z nowymi zaworkami luz wynosi 0.5. Więc od czego moja wartość zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pare pytan do uzyszkodnikow EXC

 

1 . ile kosztuje duzy zbiornik paliwa ?

2. wozicie jakies taboly na blotniku , kanapie ? czy macie jakis bagaznik dorobiony ?

3. dorabial ktos sam chlodnice oleju ? od czego chlodnicy uzyl ? bo rozumiem ze mozna wpiac sie bezproblemowo w obieg oleju ?

 

chodzi mi o przystosowanie motocykla do dluzszych wypadow

 

 

A jeździłeś już ktm-em? czy masz dopiero w planach ?

 

w skrócie:

zbiornik paliwa 16 L koszt około 500-600 zł jak byś chciał to pomogę Ci załatwić (używany ) da się zrobić prawie 300 km na zbiorniku

 

bagaż - Ja no swojego exc 450 zapakowałem dwie boczne sakwy i 50 L torbe na siedzienie i zrobł 1000 km po Ukrainie bez skazy

 

jeśli chodzi o Chłodnice oleju- można dokupić ale pytanie cze jest potzrebna ? KTM sobie świetnie radzi w trasach off-rodowych, na plus zasługuje 6 biegowa skrzynia biegów no i dotego witrak na chłodnicę i dobry pły na wysoką temperature wrzenia, są takie z Motula i można świat obieżdżać :)

 

Wypad z Ukrainy 2009

Edytowane przez globtdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie odpisuje. Mam kolejne pytanie. Ustawiałem tłok w GMP następnie sprawdzałem luzy i nie wchodziła mi nawet blaszka 0.02. Śrubka blokująca wał była wkręcona. Dla pewności ściągnąłem dekiel od alternatora ustawiłem jak na linku poniżej i nic- luzu nie ma.

Motocykl pali bez żadnych problemów. Tak więc czy takie zachowanie jest możliwe przy zerowym luzie??

Czy ustawienie wału w taki sposób jak na linku powyżej daje na 100% TDC.

http://yfrog.com/73beztytuuhvgj

 

Tak to jest to miejsce zaznaczone czerwonym kołkiem, jeśli faktycznie nie masz tam żadnego luzu to znak że zawory są mocno wybite i jest konieczna NATYCHMIASTOWA wymiana, olanie tego to.... prosta droga do efektownego BUMM :icon_mrgreen: , i żeby było weselej maszyna do końca będzie pracować normalnie do momentu kiedy waląca o dzwigienkę zaworową podkładka nie uzna że ma dość i puści zaworek do cylka :icon_mrgreen:

Druga sprawa to taka że luz pomiędzy podkładką sprężyny zaworowej a dźwigienką w najciaśniejszym miejscu wynosi więcej niż 0.75. Z tego co czytałem w maszynach z nowymi zaworkami luz wynosi 0.5. Więc od czego moja wartość zależy?

 

To w końcu nie wchodzi 0,02 czy spokojnie wchodzi 0,75? sprawdź przede wszystkim luzy na ssących bo to one najczęściej siadają.

Ktoś wcześniej pytał jak odróżnić zawory tytanowe od stalowych to dość proste wystarczy popatrzeć na sprężyny jeśli są stożkowe to zaworasy są tytanowe jeśli powójne mamy doczynienia ze stalówkami, choć nieraz można natknąć się na rzeźbę czyli stalówki na sprężynach od tytanów :icon_mrgreen: czego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dla siebie motocykla enduro. Myślę nad drz albo exc 400.

Zamierzam obejrzeć ten motocykl:

https://ssl.allegro.pl/ktm-400-exc-525-sx-2...1242324080.html

Jeśli coś budzi wasze zaniepokojenie w motocyklu z tej aukcji to proszę o uwagi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dla siebie motocykla enduro. Myślę nad drz albo exc 400.

Zamierzam obejrzeć ten motocykl:

https://ssl.allegro.pl/ktm-400-exc-525-sx-2...1242324080.html

Jeśli coś budzi wasze zaniepokojenie w motocyklu z tej aukcji to proszę o uwagi.

Pozdrawiam.

Ogólnie nie jest źle, ale... pierwsza rzecz to brak trzeciej śruby trzymającej siłownik sprzęgła, prawdopodobnie zerwany gwint, dwa to ślady wycieków z drenu pompy więc uszczelniacze będą do wymiany, trzy, złamana klamka sprzęgła, cztery... stopka boczna ma sprężynę chyba od długopisu :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym motocyklu cena podejrzanie niska i przedni reflektor chyba z wcześniejszej wersji.

Jestem zainteresowany kupnem może się ktoś wypowiedzieć.

 

Moja strona

Edytowane przez Wladimirec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym motocyklu cena podejrzanie niska i przedni reflektor chyba z wcześniejszej wersji.

Jestem zainteresowany kupnem może się ktoś wypowiedzieć.

 

Moja strona

Nie ma za bardzo do czego się przyczepić (przynajmniej ze zdjęć), no może do malowanego przedniego reflektora :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo do czego się przyczepić (przynajmniej ze zdjęć), no może do malowanego przedniego reflektora :biggrin: .

...który jest nie z tego modelu bo z roczników do 2004...ale to w sumie szczegół - szkoda było komuś 500 wyrzucić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka co jest nie tak z moim exc, nie chce odpalać jak stoi z tydzień-dwa tzn odpala za 15-30kopem, aż się kurde zmęcze zanim go odpale, motocykl jest 100km po ustawieniu zaworów i wymianie oleju.. Mocy mu nie brak, oleju nie ubywa, chyba że tak śladowa ilość że tego nie widze, przy gwałtownym odkręceniu nie zamula.. co może być przyczyną ? zawsze go opieram o ściane i kopie na stojąco, siły myśle że mi nie brakuje bo na ciepło za takim samym kopem odpala od 1szego. Dodam jeszcze że jak go rozgrzewam i dam mu w palnik jak jest już ciepła chłodnica to lubi sobie przykopcić z tłumika.

 

i mam jeszcze jedno pytanko, jaki jest odpowiedni akumulator do exc 400 '00, nie mam żadnej serwisówki a też zbytnio się nią posługiwać nie umiem, więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mi napisał, może polecicie jakiś ze swojego doświadczenia, chciałbym żeby był jak najmocniejszy, żeby nie było problemów z rozruchem, jaką marke poleciacie ;)

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...