Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie interesuje mnie czy do kazdego ktma idzie lancuszek rozrzadu z 96ogniwami? Chcialbym sobie zamowic ale nigdzie nie ma rocznikow podanych tylko Ktm exc 400, ktm exc 450, itd.. Nie ma znaczenia jaki rocznik? Moj jest z 2010roku. Na allegro jest takowy. Bedzie ok? Dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie interesuje mnie czy do kazdego ktma idzie lancuszek rozrzadu z 96ogniwami? Chcialbym sobie zamowic ale nigdzie nie ma rocznikow podanych tylko Ktm exc 400, ktm exc 450, itd.. Nie ma znaczenia jaki rocznik? Moj jest z 2010roku. Na allegro jest takowy. Bedzie ok? Dziekuje za odp

W ktm-ach exc od rocznika 2008 są łańcuszki płytkowe, wcześniej były rolkowe. Przy kupnie podajesz model i rocznik. Edytowane przez major000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do wymiany łożysk wałka równoważącego w silniku RFS trzeba rozpoławiać kartery czy można to jakoś wyjąć przez zdjęcie bocznych pokryw ?

Edytowane przez marcel111

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, szukałem ale nie znalazłem, a jak cos znalazłem to nie byłem pewien czy bedzie dobra.

 

Chodzi o serwisowke/manuala do EXC 400 05' .

Podrzuci ktos link?

 

I jeszcze pytanie, w exc 400 05' luz zaworowy tez na 0,10 na wydechowych i ssacych ?

Edytowane przez Drwal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukałem ale nie znalazłem, a jak cos znalazłem to nie byłem pewien czy bedzie dobra.

 

Chodzi o serwisowke/manuala do EXC 400 05' .

Podrzuci ktos link?

 

I jeszcze pytanie, w exc 400 05' luz zaworowy tez na 0,10 na wydechowych i ssacych ?

 

w 2002r

0,10 ssące

0,15 wydechowe

 

do 2007 roku w silnikach rfs powinno być tak samo

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłużesz absencji na forum,

jestem właśnie na półmetku remontu w mojej kobyle, czyli EXC 525 2006.

W związku z zamawianiem części pojawiło się kilka niejasnych spraw: z Wiseco oraz Proxa nie występują zestawy zaworów wraz ze sprężynami.

czy któryś z szanownych Forumowiczów zamawiał lub wie, gdzie można dostać całe zestawy zawory + sprężyny? Oryginały KTMa nie wchodzą w grę, ponieważ wołają sobie za taką przyjemność chore pieniądzę w takiej samej jakości. Udało mi się znaleźć oryginalne sprężyny bez zaworów. Czy w połączeniu z zaworami innych firm będą pasowały (w sumie, logicznie rzecz biorąc, nie mam pojęcia co mogłoby tam nie współgrać - ale wolę zapytać)?

Czy największy dostępny tłok do EXC 525 to 94.97?

Jakiej firmy łańcuszek nierządu byście mi polecili?

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

 

w 2002r

0,10 ssące

0,15 wydechowe

 

do 2007 roku w silnikach rfs powinno być tak samo

 

0,10 ssące

0,12 wydech

Edytowane przez kszyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ciśnienie oleju? Chodzi mi dokładnie o sprawdzenie wydajności pompy oleju, czy jest z nią wszystko w pożądku?

 

masz podane w serwisówce jakie wymiary powinna miec pompa oleju i jeśli się mieści to jest ok. Sam właśnie będę to sprawdzał bo wymieniam łożyska na koszu sprzęgłowym.

Tak przy okazji jeśli mam taki objaw, że po wciśnięciu sprzęgła wyraźnie cichnią odgłosy pracy silnika od strony sprzęgła to które łożysko za to odpowiada, nr 8 czy 14 z fiszki:

http://www.ronniesbennington.com/fiche_section_detail.asp?section=466693&category=MOTORCYCLES&make=KTM&year=2002&fveh=11004

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam drobny problemik, mysle, ze jest to regulator napiecia ale moge sie mylic. Otoż na wlaczonych swiatlach zarowki praktycznie w ogole sie nie swieca a tylna diodowa pulsuje. Z kolei ladowanie aku jest ok 13,5-13,7V i po dodaniu gazu nie skacze napiecie a zarowki dalej nie swieca. Moze mial ktos takiego typu doswiadczenie albo cos podradzi. Dodam, ze wszystkie styki, kostki poczyscilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam malutki problem w moim KTM EXC 400 - 2000r. Mianowicie licznik wyświetla bardzo słabo wygląda to jak by bateria padała jednak nie wiem czy tam jest bateria? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź co muszę zrobić i jeśli jest tam bateria to jak ją wymienić.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k omow 00,0 (mierzone 2 wystajace blaszki: gruba i cienka

po lewej)

omow 00,6 ( mierzona 1 blaszka gruba po prawej i druga

gruba po lewej.

Czy cewka moze miec cos do swiatel? Jakie powinny byc parametry?A moze regulator napiecia sprawdzic tylko nie znam parametrow co ile powinno miec.

 

Przykladowe zdjecie na >>>>>> http://w758.wrzuta.p...ufoQ9bejj/cewka

Przepraszam za nie zbyt jasny opis ale nie wiem jak profesjonalnie to nazwac.

 

 

Kolego co do wyswietlacza to mysle ze musi byc bateria bo dzisiaj odlaczalem aku, nie skasowaly sie dane i co najwazniejsze zegarek.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k omow 00,0 (mierzone 2 wystajace blaszki: gruba i cienka

po lewej)

omow 00,6 ( mierzona 1 blaszka gruba po prawej i druga

gruba po lewej.

Czy cewka moze miec cos do swiatel? Jakie powinny byc parametry?A moze regulator napiecia sprawdzic tylko nie znam parametrow co ile powinno miec.

 

Przykladowe zdjecie na >>>>>> http://w758.wrzuta.p...ufoQ9bejj/cewka

Przepraszam za nie zbyt jasny opis ale nie wiem jak profesjonalnie to nazwac.

 

 

Kolego co do wyswietlacza to mysle ze musi byc bateria bo dzisiaj odlaczalem aku, nie skasowaly sie dane i co najwazniejsze zegarek.

 

Ok dzięki za odp. Postaram się poszukać i rozkręcić to jakoś. Jak by ktoś miał więcej info to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...