Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

a orientujecie sie czy te czujniki sa we wszystkich katach powiedzmy 2t, 4t 98-08 takie same?

 

jakos nie mam przekonania do castrola, kolega mechanik samochodowy zawsze marudzil na castrola

 

motul jest droższy o ok 10zł na litrze, więc w skali roku nawet 100zł bym nie zaoszczędził lejąc castrola,

 

tylok nie wiem którego motula zalac bo manual podaje ze 10w40 gdy tep ponizej 0*c a 15w50 powyzej, więc raczej 15w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie sie czy te czujniki sa we wszystkich katach powiedzmy 2t, 4t 98-08 takie same?

Takie same.

 

 

jakos nie mam przekonania do castrola, kolega mechanik samochodowy zawsze marudzil na castrola

 

motul jest droższy o ok 10zł na litrze, więc w skali roku nawet 100zł bym nie zaoszczędził lejąc castrola,

 

tylok nie wiem którego motula zalac bo manual podaje ze 10w40 gdy tep ponizej 0*c a 15w50 powyzej, więc raczej 15w

Już nie popadaj w paranoję z tymi temperaturami, ważne żeby był pełny syntetyk zmieniany co max 15godz, skoro nie chcesz castrola to kup innej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mój kolega jeździ już 2 lata EXC 450 na Fuchsie 10W40 (jezdzi zima i lato cały sezon), ostatnio robił remont i mówi że zużycie silnika było podobne jak po ostatnim remoncie wykonanym 2 lata temu kiedy to dwa sezony przelatał na jakimś Motorexie ( nie pamiętam jakim, ale chyba 15W50 albo 10W50, czy coś takiego, na pewno nie 10W40) Więc ja myślę podobnie jak major, że najważniejsza jest regularna wymiana i to żeby był syntetyk.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama powinna byc "złota", widocznie ją przemalowano

 

wg mnie wygląda OK, dosyc wypasiony egzemplarz

 

przedni przwód zmieniono, pewnie fabryczny przetarly go szprychy

 

znajomy miał podobny zbiornik w drz, ma on tę wadę, ze często zdarza się przywalic w niego newraligczina częscią ciala, ale za grosze idzie kupic zwykly zbiornik a ten jest sporo warty

 

mam wrażenie, ze moj jest mniej wylatany patrząc na dekle

 

jest jeszcze na allegro pikny six days z nowszego rocznika, 2K droższy

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjank ile dałeś za swojego EXC 525 bo też sie przymierzam?

1.Jak z serwisem duzo bardziej wymagający i kosztowniejszy od EXC 200?

2.Aaa na jakie koszty można sie wrypać kupując mine?

3.Czy w ogole trudno zajechać ten sprzęt może lepszy jest 520?

4.Każda 525 ma rozrusznik?

5.Które roczniki sa najlepsze?Chciałbym ten z nowym tyłem od 2003 w góre

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjank ile dałeś za swojego EXC 525 bo też sie przymierzam?

1.Jak z serwisem duzo bardziej wymagający i kosztowniejszy od EXC 200?

2.Aaa na jakie koszty można sie wrypać kupując mine?

3.Czy w ogole trudno zajechać ten sprzęt może lepszy jest 520?

4.Każda 525 ma rozrusznik?

5.Które roczniki sa najlepsze?Chciałbym ten z nowym tyłem od 2003 w góre

1. Jeśli kupisz zadbany egzemplarz to kompletnie nic nie będziesz robił, te silniki są bardzo wytrzymałe a interwały serwisowe dla amatora bardzo długie.

2. Nie ma typowych usterek, koszty napraw w zależności jak poprzedni właściciel zapuścił motocykl.

3. 525 to poprawiona 520-tka reszta jak w punkcie 1

4. Każde 525 exc ma rozrusznik, jednak do sx-a bez problemu też można go założyć.

5. Najlepiej celować w ostatnie roczniki czyli 2006-2007 bo wszystko co było do poprawy/ulepszenia w tych rocznikach jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...