Skocz do zawartości

MZ chper...


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
eeeeeeee z mz-ety taki chopper jak z koziej d**y trąba-  Prosze nie zjedzcie mnie za tą wypowiedź :D :roll:  :oops:  :D  :D  :D

No jak prosisz, to cię nie będę jadł !!!

Ale najpierw trzeba ustalić co to jest czoper. I czy gostek chiał zrobić z tego czopera. Bo tak to jakbyś gadał o maluchu z bagażnikiem dachowym "... eeeeeee. taka z niego ciężarówka jak z koziej d** trąba". Najpierw zapytaj, czy gościu chciał zrobić z tego ciężarówkę. 3m sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha= miałem powiedzieć, czy mi się ta maszynka podoba? No pewnie, że tak! Chłopak zrobił to tak, na ile go było stać finansowo. A zrobił to całkiem elegancko i starannie. A że deska wystaje z oparcia? No jak będzie miał kasę to pewnie wymieni siedzenia...i to pewnie z całą resztą motoru. Ale na razie pewnie "skubie" grosze na paliwo.

Bardzo ciekawa robótka ręczna i chwała mu za to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wtrące swoje trzy grosze.

Moim skromnym zdaniem są motocykle, które nadają się do przerabiania i takie, których ruszać się nie powinno pod żadnym pozorem. Do tych drugich należy ETZ. Jest to całkiem fajny sprzęt ale nie do customizingu. A kombinacja ETZ - chopper to totalne nieporozumienie. Fakt jak ktoś ma ograniczone środki finansowe to pozostaje kombinowanie (sam to kiedyś zrobiłem w przypadku mojego AWO :oops: ), ale tak jak powiedziałem nie z każdym sprzętem daje się uzyskać "odpowiednie" efekty.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie jest twoje zdanie i tyle. Można się z nim zgodzić, albo nie. A ja pytam w takim razie: a dlaczegóż to nie wolno przerabiać MZ , za to w drobny mak /czytaj " wdrobne rurki"/ wolno przerabiać- i to masowo- takie maszyny jak AVO, jak Junak?

To jest jego motor, jego kasa, jego marzenia i tyle!

I nie wolno go zawstydzać, ośmieszać takimi opiniami. Już byli tacy ortodoksyjni "bikerzy", którzy dosłownie wykopywali ze zlotów chłopaków jeżdżących rusami, jawami itd. No może wystarczy... Nic ci nie mówią statystyki omawiające słynny polski, bezinteresowny brak tolerancji dla tzw. "innych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz raczej zawsze uważałem się za bardzo tolerancyjnego faceta począwszy od tolerancji w stosunku do innych nacji aż po wyznania religijne, a więc tym bardziej jeśli chodzi o motocykle. przecież to nie ja jeżdże na tym sprzęcie, więc nawet jak by był stylizowany na Electra Glide to mnie by to ani parzyło ani ziębiło. Czemu uważam, że ETZ nadaje się do przeróbek mniej niż np. Junak: kształt ramy, siedzenia, baku i jeszcze parę inny detali nie pasuje mi do choppera. Gdyby właściciel poszedł w kierunku obudowania tego sprzęta owiewkami i ustylizowania go na jakiegos przecinaka to wtedy sądzę efekty byłyby lepsze. Mnie tez byłoby ciężko z mojej Shadowy zrobić Fire Blade'a :buttrock: Taka jest moja subiektywna opinia i tyle. Acha i trudno byłoby mi "wykopać" takiego kogoś ze zlotu jak to określieś, ponieważ coraz rzadziej na nie jeżdże, a poza tym jeśli komuś motocykl służy nie tylko do jeżdżenia w kierunku najbliższego sklepu po wino marki wino to uważam go za pełnoprawnego motocyklistę bez znaczenia na czym jeździ.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tobą zgadzam /też co raż rzadziej chce mi się jeździć na zloty/. Ale moje pisanie szło w trochę innym kierunku= spróbuj wyobrazić sobie tego chłopaka, co czuje jak się w taki sposób pisze o jego motorze.

A przytoczę tu definicję -nigdzie co prawda nie zapisaną, ale oczywistą- definicję motocykla: motocykl składa się z dwóch elementów: 1. motocykla i 2. motocyklisty. I tak to napisałem kilka postów wczesniej= najpierw trzeba zapytać się chłopaka, co chciał zrobić z tego motoru: czopera? A druga rzecz, że w środowisku bikerów - tak przynajmniej bywało - najpierw oceniało się "tego co na siodełku" a dopiero resztę. I jeśli był to fajny chłopak, to nawet jak miał kiepską maszynę, albo pokraczną maszynę, to nie mówiło się tego przy nim, że nie czuł się tym z niższej półki.

Ooo, o to mi chodziło /i dalej się przy tym upieram/.

W żadnym przypadku n i e w o l n o wypowiadać opinii o motorze bez rozmowy z jego właścicielem, zwłaszcza negatywnych. Chyba że po motorze widać, że jest to dresiasz oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zalozenie przebudowy nawet sie podoba. ETZ ma fajny bak pasujacy do czoperka. Jedyny szpecacy tu element to siodlo.Powinna byc cala kanapa 2 osobowa ale zarazem taka aby dla kierowcy byla prawie na ramie a rozchodzaca sie w dol. Stwarzalo by to wtedy wrazenie ze rama jest w tym miejscu duzo nizsza i ladnie by sie wkomponowalo. Oczywiscie miejsce dla pasazera wyzej. I calkiem ladnie by to wtedy wygladalo.

Przynajmniej zrobil cos innego oryginalnego czy to sie komus podoba czy nie ale wlozyl w to mase pracy. Wole taki tuning niz tuningowanie w profesjonalnych warsztatach, ladowanie kasy w ozdobki z zakladow kaletniczych, w dodatkowa armature byle sie wiecej blyszczalo itp. Moto ma sprawiac frajde prowadzacemu i to jest podstawa ale zarazem dobrze jest kiedy motocyklista potrafi przy nim cos niecos zrobic. Np wymienic hamulce, naprawic swiatla i migacze. Nie mowie juz o niczym powazniejszym :buttrock:. Niestety jak sie czesto zauwaza im drozsze moto i lepiej ubrany czlek na nim czesto z zakupionymi na alllegro znaczkami zlotowymi :) to jedyne co potrafi zrobic najczesciej na trasie to wyciagnac komorke i dzwonic po autopomoc :D

To moto zapewne przerabial - mlody czlowiek i to sam moze kiedys bedzie robil jakies ladne dragi. Dla bogatych niedzielnych motocyklistow :D. Od czegos trza zaczac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...