Skocz do zawartości

Kawasaki Gpz 600r stuki w silniku na niskich obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie od niedawna stałem sie posiadaczem Kawasaki Gpz. Wszystko by było dobrze żeby nie stukanie w silniku na niskich obrotach rzędu 1,5-2,5tyś obrotów przy wyższych obrotach stuki tak mi sie wydaje znikają lub są zagłuszane przez silnik ale raczej cichną. Moja diagnoza padła na łancuszek sprzęgłowy lub łancuszek rozrządu. Stukanie jest dosyć głośne. Możliwe jest także tak jak powiedział mi kolega luz na sworzniu. Wydaje mi sie jak silnik się rozgrzej stukanie trochę cichnie. Kontrolka ciśnienia oleju zaraz po odpaleniu silnika gaśnie dlatego drogą eliminacji odrzuciłem panewkę. Co wy o tym myślicie jak droga może być naprawa i czy można z tym dalej jeździć?

Proszę o pomoc i dziękuje z góry.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzałem gdy się wciśnie sprzęgło dalej słychać stuki. Od wielu osób słyszałem że jest to przypadłość tego sprzętu i nie ma sie narazię czym za bardzo martwić. Orientuje się ktoś czy ciężka jest wymiana łancuszka rozrządu i napinacza i czy można zrobić to sam w garażu i czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia.

Dziki za odpowiedz :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...łańcuszki rozrządu zwykle nie stukają tylko dzwonią. Stuki to może być wał/korbowody/wałki rozrządu. Weź kawałek prostej, metalowej rury i przykładaj w rózne miejsca silnika i głowicy. przez rurę dzwiek się "potęguje" i wyczaisz skąd to idzie. A że ludzie mówią iż to przypadłość tego moto to każdy wie...Kawasaki (szczególnie stare GPZ) mają wiele "przypadłości" z którymi trzeba nauczyć się żyć aż padną... :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na 90% to łańcuch sprzęgłowy!

tez tak miałem w ZL600 a to podobne silniki!

mechanik mówił ze ten typ tak ma i zebym sie nie martwił!

wymiana jest droga bo z tego co pamiętam to trza cały silnik rozbierac(nie jestem pewien)

pozdrawiam

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...