Skocz do zawartości

"Dziura w gazie"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem, a dokładniej w moim moto mam typową dziure w gazie a dokładniej gdy moto stoi na luzie kreci sie do 5tys bez problemu, po 5tys ma takie zajakniecie i na wyzsze obroty kreci sie juz normalnie... Tak samo jest podczas jazdy. Dadam że mam nieoryginalny wydech. Wymieniłem świece i zrobiłem regulacje zaworów. Co mi jeszce zostało ??? pewnie synchro... Zdóry dzieki za odpowiedzi. Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie synchro...

 

Srynchro. Czemu wszyscy tak uważają synchronizację, za lek na wszystkie bolączki silnika? To jest pierdoła i "wieńczy dzieło" regulacji/naprawy i czyszczenia gaźników.

 

Co mi jeszce zostało ???

Zostało Ci jeszcze wywalenie tego wydechu i założenie fabrycznego, albo dedykowanego przy którym jest zaznaczone że nie trzeba robić regulacji dolotu.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam problem, a dokładniej w moim moto mam typową dziure w gazie a dokładniej gdy moto stoi na luzie kreci sie do 5tys bez problemu, po 5tys ma takie zajakniecie i na wyzsze obroty kreci sie juz normalnie... Tak samo jest podczas jazdy. Dadam że mam nieoryginalny wydech. Wymieniłem świece i zrobiłem regulacje zaworów. Co mi jeszce zostało ??? pewnie synchro... Zdóry dzieki za odpowiedzi. Pzdr :biggrin:

 

Dosyć typowe zachowanie seryjnego silnika w momencie gwałtownego przyspieszania ze względu na ekologię silnik zasilane z gaźników a także te nowe na wtrysku mają dziurę i chwilowe załamanie krzywej momentu obrotowego. Można to wyeliminować stosując DynaJet Stage 1 tylko jest pytanie - po co? koszty duże i poza satysfakcją efekt mizerny.

Inna sprawa to karygodne w/g mnie i bezmyślne wkręcanie silnika po obrotach gdy stoi na centralnej.

Czemu to ma służyć ? chcesz zniszczyć silnik to rzuć go z mostu na torowisko kolejowe.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taa ale seryjne mot nie powinno się dławic. Fakt ze krzywa mocy i momentu róznie biegnie ale kolega pisze że moto się dławi.

 

Miałem tak w GS500 ale w pełni seryjna była, tylko wydech Motad Nexxus czyli zamiennik seryjnego na nierdzewkę, głosnosc ta sama czyli cichy. Moto sie dlawiło w zakresie 5-7 tys rpm. Poprostu nie mogło przejśc przez ten zakres a jak juz przeszło to kręciło do odciecia na biegu jak i na luzie. Wyjąłem filtr powietrza i moto odżyło, przestało się dławić a i kopa odzyskało (jezeli GS500 wogle moze miec kopa).

 

Wyjmij filtr i sprawdz wtedy moto, jesli przestanie sie dlawic to znaczy ze regulacja gaźników. Silnik bez filtra dostaje maxymalną dawkę powietrza czyli inna mieszankę, z filtrem dostaje mniej a wtedy może się dławić/zalewać tymbardziej że masz ostry wydech.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej odwrotnie. Qurim bo zalozenie nieoryginalnego wydechu do tej Hondy ktory jest pewnie co najmniej przelotowy spowodowalo zubozenie a nie wzbogacenie mieszanki.

Jakie masz filtry powietrza w tej kreacji, masz np fabryczne pudlo na filtr pow ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co robię jak jest problem z dziurą to na samym początku przytykam trochę filtr np siateczką i patrzę co się zmienia, jak nic to jeszcze można wywalić całkowicie filtr i zobaczyć co się dzieje z dziurą.

Jeśli dziura się powieksza, zmniejsza lub przesuwa w stosunku do obrotów to ewidentnie jest żle wyregulowana mieszanka paliwowo powietrzna do obecnej sytuacji z nieseryjnym wydechem.

Może też psocić układ recyrkulacji spalin ale wtedy dziura pojawia się raczej przy przejściu z wolnych na średnie obroty.

Na tym moja wiedza się kończy to dalej już nie drążę tematu, tylko grzecznie słucham co mądre głowy powiedzą :)

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...