Skocz do zawartości

Honda NTV 650, głośna praca przy zimnym silniku


kus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie do mechaników=> Gdy odpalę rano zimny silnik, wydobywa się z niego dziwny dźwięk, coś jakby dość głośne bzyczenie (tak jakby łańcuszek o coś ocierał, przynajmniej mi sie to tak kojarzy) Częstotliwość tego dźwięku jest zależna od obrotów silnika. W miarę nagrzewania się jednostki zaczyna być słyszalny dopiero przy coraz wyższych obrotach, by po ok 5 minutach pracy zaniknąć całkowicie. Niedawno zauważyłem też, że gdy nachylę mocno motor na prawą stronę dźwięk również zanika całkowicie, a gdy przywrócę go spowrotem do pionu powraca.

Zarówno łańcuszki rozrządu, jak i łańcuszek napędu pompy oleju zostały wymienione.

Spotkał się ktoś z Was z takim zjawiskiem? Co może powodować ten dźwięk?

Edytowane przez kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego!

Co prawda nie jestem mechanikiem, ale jak odpale moto na ssaniu, to lubi sie wkręcać na 5 tys, i też coś brzęczy, ogólnie ma dziwny dzwiek, ale nie sądze żeby było ciś nie tak...Może ten typ tak ma...

 

 

Ps: Dobrze by było jakbyś podał markę motóra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie, praca sprzęgła i skrzyni biegów nie wchodzi w rachube. Wciśnięcie sprzęgła nie zmienia niczego, ten chrobot(bzyczenie) jest słyszalene bez wzgledu na to czy sprzęgło jest włączone czy nie, i bez wzgledu na to na którym biegu się jedzie. Jednak za każdym razem, po rozgrzaniu oleju zanika............

 

 

Dodam, że jestem mechanikeim samochodowym i obczajam dokładnie działanie silnika w mojej Hondzi, jednak dośwaidczenia w tej akurat dziedzinie nie mam, więc pytam Mech Moto, bo być może ktoś z was spotkał się już z takim zjawiskiem, bądź potrafi je wyjaśnić, zaoszczędzając mi wiele pracy i wydatków.

Edytowane przez kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego!

Co prawda nie jestem mechanikiem, ale jak odpale moto na ssaniu, to lubi sie wkręcać na 5 tys,

To się troche popuszcza ssania żeby na zimnym nie pracował na zbyt dużych obrotach,zwłaszcza zaraz po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dawno mialem honde wiec moge sie mylic ale stawialbym na zuzyty lancuszek napedu pompy oleju (jak sciagniesz dekiel od sprzegla to go zobaczysz- koszt nowego w ASO ok.105zl), halasowac moga tez lancuszki rozrzadu i jak ktos wspomnial sprzeglo - a konkretnie luz na koszu. halas moze tez byc skutkiem zalaczonego ssania! i tyle. wiecej nic tam nei ma co by moglo powodowac halas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprzęgło odpada, wciśnięcie nie wpływa na ten dźwięk. Łańcuszki wszystkie wymieniłem. Ostatnio zozebrałem ponownie rozrząd aby sprawdzić czy przypadkiem jeden z napinaczy nie jest uszkodzony, ale po wyjęciu okazało się że oba są w stanie dobrym. To bzyczenie(terkotanie) słychać najmocniej do spodu silnika. Najbardziej ciekawi mnie czemu zanika gdy sprzęt jest przechylony mocno na lewo lub prawo......no i po rozgrzaniu całkowicie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju nie ma znaczenia, już sprawdzałem, olej jest nowy. Wydaje mi sie że może łozysko w pompie wodnej zaczyna się kończyć, albo coś z pompa oleju nie tak,mimo iż daje właściwe ciśnienie. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim zjawiskiem w Transalpie, Africe lub NTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...