Skocz do zawartości

Dot 4 vs Dot 5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, tak jak kolega napisał wyżej, nikt nie wytłumaczył, czy mozna zmienic cały płyn z dot 4 na dot5.

 

I jako ciekawostka podam, ze ja u siebie tak własnie zrobiłem,czesciowo z niewiedzy ale mniejsza o to. Po prostu wymieniłem cały płyn w układzie z dot 4 na dot 5 bo taki akurat miałem nowy, jednak cały poprzedni płyn usunąłem, wiec teraz układ mam zalany nowym płynem i wsyztsko działa, nie ma zadnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być problemu z DOT4 na DOT5, bo DOT4 jest bardziej "agresywny". Natomiast w drugą stronę? Wątpię by komus się opłacało projektować i produkować układ hamulcowy dedykowany do jednego płynu....

 

Tak se tylko teoretyzuję....

 

A co tam - google twoim przyjacielem - cały czas...

 

http://www.type2.com/library/brakes/dot5.htm

 

I wygląda że jest to w przeważającej większości dylemat posiadaczy jedynie słusznej marki H-D.....

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorej pytałem znajomego mechanika w polskim warsztacie w Lodynie (Pole Position International) ktory jeździ HD i mówi że też u siebie zamienił DOT5 na zwykły 5.1 i jest ok. Tylko dobrze osusz caly okład bo jak pomieszasz płyny to zrobią sie oczka jak w swiątecznym rosole. Ja u siebie mam 5.1 i jest OK. Fakt ze pół dnia zeszło na przygotowaniu układu ale warto było. Jak juz bardzo cchesz DOT5 to szukaj uzytkownika MalyHD na allegro a napewno go znasz bo się trudni w HD. Pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOT5 Silicon taniej kupisz u dilera HD (zobacz na pojemność butelki i cenę). Ostatnio kupiłem butelczynę.

Tylko dobrze osusz caly okład bo jak pomieszasz płyny to zrobią sie oczka jak w swiątecznym rosole. Ja u siebie mam 5.1 i jest OK. Fakt ze pół dnia zeszło na przygotowaniu układu ale warto było

 

PS

jak się ma na konia - to trzeba mieć także na bat :smile: w końcu raz na 2 lata wymienić płyn to nie aż taki wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...